Börülce Böbreklerimize Faydalıdır.

Börülce Böbreklerimize Faydalıdır.
Böbrek tonlaması, üriner frekans, nokturnal emisyon ve bazı jinekolojik fonksiyonel hastalıklar üzerinde yardımcı bir etkiye sahip olan, böbreklerimize faydalı börülce’nin önemli bir işlevidir. Geçmiş neslin doktorları, börülce böbrek rüyalarını ve kaygan özünü tedavi etmek için harika bir ilaç olarak gördüler.

********

Protein ve lif açısından oldukça zengin olan böbreklerimize faydalı börülce, içerdiği yağ oranı ile ters orantılıdır. Türk mutfağında da sıklıkla tüketilen böbreklerimize faydalı börülcenin aslen Afrika, Güney Amerika veya Asya kökenli olduğu düşünülmektedir. Yapısal olarak fasülyeyi andıran böbreklerimize faydalı börülce aslında fasülyegiller arasında yer almamaktadır. Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde yetiştirilen, tüketilen ve sevilen böbreklerimize faydalı börülcenin en çok Ege değince akla gelmeside oldukça dikkat çekici.–gibi yüksek besin değerine sahip olarak kötü kolestrol, yüksek tansiyon, şeker gibi bir çok genetik veya sıkça rastladığımız hastalıklara önemli ölçülerde fayda sağlamaktadır.
böbreklerimize faydalı börülcenin Zararları olarak Tabii ki böylesi doğa harikası içerisinde binbir şifa barındıran bir gıdanın ne kadar zararlı olduğundan bahsedilebilir ki. Yine de tabak tabak böbreklerimize faydalı börülce yiyip günlerce tüketmekte sizce uygun olur mu? Tabii ki yaşam destekçisi olan böbreklerimize faydalı börülce baştada belirttiğim gibi yaşamsal tüm faliyetleri karşılaması yönünden fakirliğin hakim olduğu bölgelerde en sık tüketilen gıda türü ancak ben maddi durumunuz el verdiği sürece tükettiğiniz gıda ne olursa olsun en fazla 2 gün üst üste tüketmeniz taraftarıyım.

Her öğün farklı gıdalar tüketmeseniz dahi bir gıdayı ne kadar şifalı olsada üst üste tüketmek vücudunuzda gereksiz depolanmalara yol açabilir. Örneğin böbreklerimize faydalı börülce aralıksız tüketimi ile vücutta depolanan beta-karoten nedeni ile cilt renginin koyulaşmasına sebeb olabilir veya sigara kullanıcısı olan bir kişi fazla beta-karoten tüketimi ile akciğer kanserine sebeb olabilir. Bu yüzden tüketimlerimizin oranına dikkat etmemizde oldukça faydalıdır.

Sağlıklı ve Afiyet içinde Kalın.
İndeks: kalori, mineral, vitamin, yağ, sodyum, potasyum, karbonhidrat, C Vitamini, A Vitamini, demir, kalsiyum, B6 Vitamini, B12 Vitamini, Magnezyum, Çinko, Protein, lif, böbrek, börülce,

.

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş