Dut Suyu Gözlere Faydalıdır.

Dut meyvası Zea-ksantin karotenoidleri antioksidanlar gibi etki gösterdiğinden serbest radikallerin gözün retina bölgesine zarar vermesini önlemektedir. Sonucunda katarakt ile makuler dejenerasyon gibi göz hastalıkları riskini azaltmakta ve korumaktadır. Dut suyu’nun görmeyi geliştirdiği düşünülür. Dut suyunun özellikle uzun süre bilgisayarın başında kalan veya çalışan kişilerin, düzenli olarak tüketmeleri faydalıdır.. Çünkü uzun süreler devamlı radyasyona maruz kalan gözler maalesef çok yorulur. Dut meyvasında Zea-ksantin adı verilen karotenoid içermektedir. Bundan dolayı oküler hücreler üzerindeki oksidatif stresi azaltarak Retina alakalı göz hastalıklarını engeller.

********

 Bol miktarda A vitamini içeren du meyvası, göz yorgunluğunun giderilmesinde bilgisayarın verdiği tahribatın ortadan kalkmasında çok yardımcı olur. Aynı zamanda görme kaybnı, retina dejenerasyonuna neden serbest radikallere karşı gözlerimizi korur. Taze Dut suyu veya mevsiminden sonra kuru Dut suyu Göz için şifa kaynağı ve çok faydalıdır.

— —“Zeaksantin Kimyasal Bileşen
Zeaxantin retinada bulunan iki karotenoidden biridir. Makula merkezinde en çok zeaksantin bulunur, Periferal retinada ise daha çok lütein bulunur. Lütein ve zeaksantinin kimyasal formülleri aynıdır ve izomerlerdir ama stereozimer değillerdir. ”
Formül: C40H56O2
Molar kütle: 568,88 g/mol
Sınıflandırma: Ksantofil

Mulberry juice is useful to improve your eyesight.

بصرية من عصير التوت مفيد.

Развитие зрительной способности тутового сока полезно.

Die Entwicklung der visuellen Fähigkeit von Maulbeere Saft ist von Vorteil.

Développement de la capacité visuelle de jus de mûrier est bénéfique.

Desarrollo de la capacidad visual de jugo de mora es beneficioso.

Desenvolvimento da capacidade visual de suco de amora é benéfico.

******

One thought on “Dut Suyu Gözlere Faydalıdır.

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş