Dut Cildi Gençleştirir.

Dut yaprakları cilt hastalıklarının tedavisinde eski tarihlerden beri kullanılmaktadır. Aşırı kuru ciltler için, zeytinyağı ile dut meyvasının yaprağını karıştırıp, sorunun kökünden halledilmesine ciddi anlamda katkıda olacaktır. Dut meyvasının çok meyve, sebze gibi cilt sağlığında katkıda vardır. Özellikle cilt sağlığında inanılmaz katkıda bulunur. Dut meyvasının cilt sağlığına faydalaları hakkında çok detaylı makaleler yayınlanmıştı. Dut meyvasının etkili antioksidan içerdiğinden dolayı cilt sağlığına çok geniş yelpaza de fayda sağlamaktadır. Dut meyvasının cild gençleşmesinde ve nemlenmesinde dışında cildin temizlenmesini sağlar.

********

 Bu özelliği sayesinde det meyvasının çok hastalığın tedavisinde ve aynı zamanda cilt sağlığı bakımında malzemerinin yapımında kullanılmaktadır. ”Dut, antosiyanin,, flavonoidler, lutein, zeaksantin, B karoten ve A karoten açısından oldukça zengindir. Kalsiyum, demir, B1, B2 ve C vitamini yönünden zengin olan dutun birçok hastalığa iyi geldiği bilinmektedir.” Beyaz Dut, ateş düşürücü ve idrar söktürücü (diüretik) etkiye sahiptir. Kara duttan elde edilen şurubun ise ağız ve boğaz hastalıklarında olumlu etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Eskiden beri geleneksel olarak ilaç ve tedavi amaçlı kullanılan dut, özellikle mantar ve saçkıran hastalıklarının tedavisinde kullanılmıştır.

******

Dutun kendine has tadı ve şekli dışında, zengin besin maddeleri içerir. Bu besin maddelerinin sağlık açısından çok faydası vardır. Perotein açısından çok zengindir. Ayrıca A vitamini, E vitamini, Cvitamini ve K vitamini açısından dut oldukça zengindir. Ayrıca dut Kalsiyum, demir, folat, tiamin, nisain kaynağıdır. Dut ağacının yaprakları ipek böcekleri için zengin besinler içerir. Beyaz dut, dutgiller familyasından anavatanı doğu Asya olan hızlı büyüyen 15–20 m’ye kadar boylanabilen orta büyüklükte bir dut türü. Kalın dallı, geniş tepeli bir ağaçtır. Uç tomurcuğu pseudoterminal, yan tomurcuğu kızıl kestane renklidir. Siyah renkli dutların esas yetişme alanı Güneybatı Asya’dır.

 Kırmızı renkli dutların esas yetişme alanı ise Kuzey Amerika bölgesidir. Ama, siyah, kırmızı ve beyaz dut, Avrupa’nın güneyinde, Orta Doğu’da, Afrika’nın kuzeyinde ve Hint Yarımadası’nda yayılım göstermektedir. “Bilimsel adı Morus albadır. Takson basamağı Türdür. Üst sınıfı Morus’dur.”.

The benefit to the health of the skin and Rejuvenates the skin of Mulberry.

Verjüngt die Haut mehr und Haut Gesundheit ist Mulberry.

Польза для здоровья кожи и Rejuvenates кожу шелковицы.

الفائدة التي تعود على صحة البشرة وجلد التوت ريجوفيناتيس.

L’avantage pour la santé de la peau et Rejuvenates la peau de Mulberry Street.

El beneficio para la salud de la piel y rejuvenece la piel de Mora.

O benefício para a saúde da pele e Rejuvenates a pele de Mulberry.

滋潤皮膚和皮膚的健康好處的漿果。

त्वचा और त्वचा स्वास्थ्य लाभ जामुन के rejuvenates.

******

One thought on “Dut Cildi Gençleştirir.

  • 12 Ekim 2017 tarihinde, saat 06:12
    Permalink

    Toner cartridges are essential (or incorporated) and separate two. The incorporated cartridge is intended to contain toner cartridges and drums on the same device. After the toner is exhausted or the drum is damaged, the entire cartridge is scrapped. This type of cartridge is largely HP (HP) and Canon (Canon) models, this exceptional design to increase the consumer’s printing expenses, and the great damage to environmental contamination, but attracted to the maker Lucrative gains. Separate toner cartridges and drums and other drums in different devices, and the photosensitive drum overall life is very lengthy, generally can print to attain 20,000 life. Simply wear the toner is consumed online, so the consumer’s printing prices are greatly reduced. {

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş