Mekik Operasyonlarını Askıya Aldı.

GCAA, yerel uçak beklemede olan yönetmeliklerle “mekik” operasyonlarını askıya aldı
Mekik servisi, küçük feribotlar ve çoğunlukla kargo feribotları olmak üzere küçük iç hava pistleri arasındaki operasyonları ifade eder. Bazı havayolları, küçük uçak pistleri arasında günde düzinelerce seyahat düzenleyebilir. GCAA, yerel uçak beklemede olan yönetmeliklerle “mekik” operasyonlarını askıya aldı.
********
Guyana Sivil Havacılık Otoritesi, olay anında tüm mekik seferlerini yapan üç uçağın kaza sonrasında, servislerin derhal askıya alındığını açıkladı. Mekik servisi, küçük feribotlar ve çoğunlukla kargo feribotları olmak üzere küçük iç hava pistleri arasındaki operasyonları ifade eder. Bazı havayolları, küçük uçak pistleri arasında günde düzinelerce seyahat düzenleyebilir. Geçici yasak bugün yürürlüğe girecek ve havayolu sahipleri ve operatörleri ile GCAA’nın hizmeti yönetme düzenlemeleri gelene kadar yürürlükte kalacaktır. Askıya alma duyurusu bu öğleden sonra Guyana Sivil Havacılık İdaresi Genel Müdürü, Emekli Albay, Egbert Field tarafından yapıldı.

Guyana Sivil Havacılık İdaresi, servis hizmetinin askıya alınmasının çok uzun sürmeyeceğini umuyor. Düzenleme organı, sektörü yöneten düzenlemeler yürürlüğe girer koymaz ertelemeyi kaldırmayı amaçlamaktadır. İç mekanların birçoğu arasında günlük olarak gerçekleşen uçuş puanları var. Madenciler genellikle yakıt ve diğer eşyaların iç kısımda karayoluyla erişilemeyen yerlere taşınması için hizmetten yararlanır.

******

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş