Kırmızı Pancar Mide Tembelliğine faydalıdır

Çocuklarda Mide Tembelliği Sebepleri incelendiğinde Mide tembelliğinin nedenleri erişkinlerde nispeten tanımlanabilse de çocuklarda bu konuda bilgiler sınırlıdır. Mide Tembelliğinde çocuklarda en önemli neden viral enfeksiyonlardır. Viral enfeksiyonların bir kısmı çoğukez ailenin fark etmediği çok da belirgin olmayan belirtilerle seyreden viral enfeksiyonlardır. Mide Tembelliğinde çocuklarda bir akut enfeksiyon sonrasında gelişen oto immün bir cevap olduğu düşünülmektedir. Bu nedenle de Mide Tembelliğinde çocuklarda tanımlanmaları zordur.

********

Mide Tembelliğinde çocuklarda ergenlerde ve erişkinlerde anoreksiya nervosa ve bulimya nervosa da sıklıkla görülür. İlaçların bir kısmı da mide bağırsak sisteminin hareketliliğini olumsuz etkileyerek azaltabilirler. Zamanımız da adı sıklıkla geçen reflü hastalığında da mide boşalması gecikmiştir. Mide Tembelliğinde erişkinlerde en önemli nedeni ise şeker hastalığıdır. Mide Tembelliğinde çocuklarda ise şeker hastalığı nedeni    çocuklarda en nadir görülen nedendir. Çocujkarda pek çok durumda da neden bulunamaz ve araştırmalar da sonuçsuz kalır, buna nedeni bilinmeyen mide tembelliği (idiopatik gastroparez)” adı verilir. Bu rahatsızlığın genellikle üçte birinden fazlasını Nedeni bilinmeyen mide tembelliği oluşturur. Mide tembelliği tedavisinde zamanlama, kronik yani uzun süreli olabileceği gibi geçici ve kısa olabilir. Sıklıkla anormal yemek yeme davranışları görülür.

Mide tembelliği (gastroparez ) , midenin besinleri gereği gibi ve normal sürede hazmedememesine mide tembelliği bir başka ifadeyle mide zafiyeti denir. Nedeni, midede asit fazlalığı, mide kaslarının zayıflamış olması veya midenin hazım için gerekli olan salgıyı yapamamasıdır. Mide Tembelliğinden oluşan mide hazımsızlığı Sindirimin normal olmaması ve bağırsakların seyrek çalışmasına tıp dilinde ise dispepsi denir. Mide tembelliği (gastroparez) Türkçe kelime karşılığı olmayan hastalığı ifade edebilecek diğer isimlendirme mide boşalmasında gecikme veya alışıla geldiği üzere, söylediğimiz “mide tembelliği”dir. Bu hastalıkta yediklerimizin mide içeriğinin boşalması normalden çok uzun sürer.

Normal olarak midemiz besinleri gerekli işlemlerden geçirdikten sonra kıvama getirerek ince bağırsaklara iöndermekle görevlidir. Bu amaçla, midemiz belirli özelliklerle kasılır ve içerdiği besinleri öğüterek ince bağırsaklara iletmek üzere hazırlar. Vucudumuz da Vagus siniri bu işlevden sorumlu olan sinirdir. Bu sinirle ilgili bir sorun söz konusu olduğunda mide yeterli kasılamaz. Sonucunda besinleri ince bağırsaklara taşıyamaz. Böylece mide gibi ince bağırsaklar da normal işlevlerini yerine getiremez. Yediğimiz besinler çok yavaş olarak sindirilir. Daha sonraki mide bağırsak kısımlarına gecikmeli olarak gönderilir. Bazende zaman zaman belirli aşamalarda hareketlilik durgunluk noktasına gelebilir. Erişkinlerde de görülen vucudumuzdaki  bu durum, çocuklardan biraz farklı olmak üzere sık görülür. Diyabet en önemlisidir. Çocuklarda ise genellikle bu durum  hastalık olarak tanımlanamaz.

Yemeklerde katı beslenme, içinde liften zengin bsinlerin tüketilmesi, çiğ meyvelerin ve sebzelerin yenilmesi, gazlı ve yağlı içecekler Mide Tembelliğinde belirtileri daha belirgin hale getirir. Çocuktan çocuğa farklılık göstererek, Mide Tembelliğinde  belirtiler hafif veya ağır olabilir. Belirtiler geniş bir dağılım içinde yaşandığı için genellikle Mide Tembelliğinde  doktorlar tarafından tanı konmasında da güçlükler yaşanır. Mide Tembelliğinde sonucu olarak besinler midede uzun zaman beklerse içerdikleri bakteriler çoğalır ve besinlerin çürümesine neden olur. Bunun sonucu açığa çıkan gaz, insanlarda ağız ve nefes kokusuna yol açar.

Ayrıca midede “bezoar” adı verilen hazmedilmemiş besin kitlesi oluşumu nadir de olsa görülebilir. Çocuklarda midede “bezoar” adı verilen hazmedilmemiş besin kitlesi sık görülmez. Hazmedilmemiş besin kitlesi çocuklarda bulantı, kusma, midede şişlik ve tıkanmaya neden olabilir. Sonuç olarak bu durum pasaja engel olursa belirtiler yoğunlaşır.  Mide Tembelliğinde çocuklarda en önemli komplikasyon büyüme geriliğine yol açması ve yemek yeme ekseninde anne çocuk ilişkisini bozmasıdır. Mide Tembelliğinde çocuklarda erişkinlerde diyabetik hastalarda kan şekeri düzeyleri değişkenlik gösterir. Bununla birlikte mide içeriği ince bağırsaklara geçtikten sonra emileceği için kan şekerini ayarlamak kolay olmaz. Hastanın yaşına bağlı olarak ve belirtilerin şiddetine göre uzman hekim gerekli çalışmaları yaparak tanıyı kesinleştirme ve tedaviye başlamalıdır. Mide Tembelliğinde tanı için yapılacak tetkikler, tedavi seçenekleri ve diyetin özelliklerine bu konuda uzman hekim karar vermelidir. Mide Tembelliğinde genellikle yağlı ve lifli besinlerden uzak durulmalıdır. Mide Tembelliğinde Portakal ve brokoli sindirilemeyen lif içerdikleri için tercih edilmemelidir. Kırmızı Pancar suyu ilk tedavi için şeker hastası değilseniz doktorunuzun tavsiyesi ile mide tembelliğinde  faydalıdır.

Gıda tüketiminde ağır yemekleri gereği gibi çiğnememe yada diş veya dişeti iltihapları, içki veya sigara içmek, çok miktarda çay veya kahve içmek, fazla miktarda şekerli veya unlu şeyler yemek, kansızlık, yorgunluk, sinir bozukluğu ve üzüntü hazımsızlığı doğuran nedenler arasında sayılabilir. Mide hazımsızlığı yemekten bir süre sonra midede şişkinlik veya yanma hissi ortaya çıkar. Kişi sık sık yemek ihtiyacı hissedilir ve kabızlıktan şikayet edilir. Ayrıca bazı kimselerde halsizlik, uykusuzluk, unutkanlık veya çarpıntı görülür.  Mide hazımsızlığı tedavisinin ilk şartı sıkıntı ve üzüntülerden sıyrılmaktır. Derhal zararlı şeyler terkedilir. Öncelikle Et yemekleri de mümkün olduğu kadar azaltılır. Haddinden fazla düzensiz yemek yenmez. Yemeklerden sonra asla soğuk su içilmez. Yemek aralarında yalnız acıkınca süt ile galete benzeri şeyler yenir. Kırmızı Pancar ilk tedavi için şeker hastası değilseniz Mide hazımsızlığına faydalıdır.

Midede geğirmek Çoğunlukla sinirli kimselerde görülür. Bunlar yemeklerde haddinden fazla hava yutarlar. İnsanın geğirmesi mide veya safra kesesi hastalıklarının bir belirtisi olabilir. Bu nedenle sağlığımız için esas nedeni tespit etmek gerekir. Gıda zehirlenmeleri çoğunlukla bayatlamış ve bozuk yiyecekler veya bayat balık yedikten sonra görülür.  Belirtileri hasta solumakta, yutkunmakta güçlük çeker. Ayrıca kaslarında ağrı ve krampları, baş dönmesi, halsizlik, mide ağrısı ve bulanık gördüğünden şikayet eder. Bazı hastalarda kabızlık, bazılarında da ishal görülür. Bunun tedavisi için yapılacak ilk iş, hastayı kusturmaktır. Duruma göre gerekiyorsa sunni solunum da yapılır. Vakit kaybetmeden hastaneye veya en yakın doktora götürülür.

Hava yutma Tıp dilinde aerofaji diye bilinen bu hastalıktır. Bu genellikle asabi mizaçlı kimselerde görülür. Bunlar yemek sırasında farkına varmadan fazlaca hava yutarlar. Böylece hava yutma mide ve bağırsak gazlarının oluşmasına yardımcı olur. Genellikle hıçkırık Solunum kasları ve özellikle diyaframın uyarılması sonucu ortaya çıkar. Hıçkırık Tıp dilinde singultus denir. Nedenleri çok çeşitlidir. İnsanda basit hıçkırıklar çoğunlukla mide gazı, sıcak ve baharatlı yemekler, sinir bozukluğundan kaynaklanır. Hıçkırık nedenlerinde Bazı kalp, karaciğer, bağırsak ve pankreas hastalıkları, zatülcenp veya zatürreede de görülebilir. 3 saatten fazla süren hıçkırıklarda sağlık kuruluşuna ve doktora kontrol olmak gerekir.

Kırmızı pancar suyu Kan yapıyor. Kırmızı pancar suyu karaciğere de faydalı oluyor. Yapraklarını da taze olarak yiyebilirsiniz, salatalarınıza katabilirsiniz. Maydanoz ve kereviz yaprakları kırmızı pancarın faydaları ve yararlarını arttırıyor. Kırmızı pancar suyu, karalahana, ıspanak, havuç veya semizotu suyuyla karıştırılabilir. Kırmızı pancar suyunu içerken 30-50gr’dan başlayarak 400 grama kadar çıkmak mümkündür. İlk önce 50gr. kırmızı pancar, 150gr. havuç suyuyla karıştırılır, sonra 75gr. kırmızı pancar, 125 gr. havuç suyu, sonra 100gr. kırmızı pancar, 100gr. havuç suyu, sonra da saf kırmızı pancar, su ile karıştırılarak içilir Kırmızı Pancar ve Kırmızı Pancar Suyu Nasıl tüketilir?.. Kırmızı pancar Avrupa’da yemeği yapılan sebzedir. Yurdumuzda turşusu meşhur. Salata olarak tüketmeyi alışkanlık haline getirirseniz aslında en faydalısı budur.

Çeşni vermek için salata içine katılan baharat ve fabrikasyon sirke gibi içinde yoğun asitli soslar pancarın sindirimini vucudumuzda güçleştirir, Bu yüzden yaptığınız salatanıza biraz sızma zeytinyağı, biraz limon ve doğal kaya tuzu ile hafif sos hazırlayabilirsiniz. Limon yerine doğal nar ekşisi ve organik turunç ekşisi veya evde yapılmış elma yada vişne sirkesi de kullanabilirsiniz. Özellikle vişne sirkesi ile harika oluyor. Kırmızı Pancar diğer adı ile beta vulgaris Ispanak (chenopodiaceae) ailesindendir. Kabuğunun ya da etinin rengi koyu kırmızı ya da morumsu kırmızıdır. Organik maddece zengin, derin ve killi topraklarda iyi gelişim gösterir. Çok asitli topraklardan hoşlanmaz. Çimlenmenin başarılı olması için tohumun toprakla temas etmesi gerekir. Tuza dayanıklıdır. Topraktaki bor miktarının düşük olmaması gerekir.  Aksi takdirde büyüme yavaşlar ve yumruda lekeler oluşur. Kırmızı pancar alırken düzgün yuvarlak hatlı, kırmızı-mor renkli, lekesiz ve olgun olanı tercih etmek gerekiyor. Kırmızı Pancar’ı Vitamin ve mineral zenginidir.  Kırmızı Pancar’ı A, B, C ve P vitaminlerinden zengindir. Serinletici, iştah açıcı, besleyicidir. Bileşiminde bulunan ve radyoaktif bir eleman olan rubidyumun sindirim üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Pancar aynı zamanda fosfor, demir, bakır, potasyum, magnezyum, kalsiyum, brom, çinko, manganez ve şeker bulunur.

Dikkat şeker hastası olanlara zararlı!
Kırmızı Pancarın olumlu etkisinin yanında şeker pancarının sakıncalı olduğu durumlar da var! Şeker hastalığına karşı koruyor ancak şeker hastası olanlara içerdiği yüksek şeker miktarından dolayı zararlıdır. Şeker hastaları doktoruna danışmadan, kırmızı pancarı tüketmemeli !. Yüksek tansiyonu olanlar insanlar kırmızı pancarı az miktarda tüketmelidir. Doktorunuza danışmadan besin takviyesinde bulunmayın.

UYARI:
Hastalıkları teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydalı yaşam hakkında tavsiye niteliğinde olup, paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değildir. Faydalı yaşama doğal besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve  Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirin. Sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde,  topluma ve kendinize faydalı yaşam, dileklerimizle.

Red beet is useful for the inertia of the stomach in children
Lazy Stomach in children the reasons are examined, the causes of the laziness of the stomach in children, although adults can be defined in information on this subject is relatively limited. The most important cause laziness and stomach in children is viral infections. A part of the family viral infections viral infections are symptoms that are often so obvious that many did not notice. Laziness and stomach in children is thought to be auto immune response which occurs after an acute infection. For this reason, it is difficult to describe in children the stomach and laziness.

Rote bete ist nützlich für die Trägheit des Magens bei Kindern
Lazy Magen in den Kindern die Gründe untersucht, die Ursachen der Faulheit des Magens bei Kindern, obwohl Erwachsene können definiert werden, in der Informationen zu diesem Thema relativ begrenzt ist. Die wichtigste Ursache der Faulheit und des Magens bei Kindern ist virale Infektionen. Ein Teil der Familie, virale Infektionen, virale Infektionen sind Symptome, die oft so offensichtlich, dass viele gar nicht bemerkt. Faulheit und des Magens bei Kindern ist gedacht, um sein auto-immun-Reaktion, die Auftritt, nachdem eine akute Infektion. Aus diesem Grund ist es schwierig zu beschreiben, in der Kinder die Magen-und Faulheit.

البنجر الأحمر مفيد الجمود المعدة عند الأطفال
وكسل المعدة عند الأطفال أسباب دراسة أسباب كسل المعدة في الأطفال ، على الرغم من أن البالغين يمكن تعريف المعلومات حول هذا الموضوع محدودة نسبيا. أهم سبب الكسل و المعدة في الأطفال هو العدوى الفيروسية. جزء من العائلة العدوى الفيروسية العدوى الفيروسية هي الأعراض التي غالبا ما تكون واضحة حيث أن العديد لا إشعار. الكسل المعدة في الأطفال ويعتقد أن السيارات الاستجابة المناعية التي تحدث بعد التهاب حاد. ولهذا السبب فإنه من الصعب وصف في الأطفال المعدة و الكسل.

La betterave rouge est utile pour l’inertie de l’estomac chez les enfants
L’Estomac paresseux chez les enfants, les raisons sont étudiées, les causes de la paresse de l’estomac chez les enfants, bien que les adultes peuvent être définis dans l’information sur ce sujet est relativement limitée. La cause la plus importante de la paresse et de l’estomac chez les enfants est les infections virales. Une partie de la famille des infections virales les infections virales sont des symptômes qui sont souvent tellement évident que beaucoup n’ont pas d’avis. La paresse et de l’estomac chez les enfants est pensé pour être auto réponse immunitaire qui se produit après une infection aiguë. Pour cette raison, il est difficile de décrire dans les enfants de l’estomac et de la paresse.

红甜菜是用于惯性的胃在儿童
懒惰的胃中的儿童的原因进行审查,原因懒惰的肚子的儿童,虽然成年人可以被定义中的信息在这个问题上相对有限。 最重要的原因懒惰和胃在儿童病毒感染。 一个家庭的一部分病毒感染病毒感染的症状往往是那么明显,许多人没有注意到。 懒惰和胃在儿童被认为可自动免疫反应发生后一个急性感染。 由于这个原因,难以描述的儿童的胃和懒惰。

懒惰的胃在儿童、青少年和成年人也常常看到的在神经性厌食症和贪食症。 蠕动的肠胃系统可以减少部分的负面影响的药物。 我们最后的名称通常是已被延迟的胃排空回流的疾病。 懒惰和胃在成年人中,最重要的原因为糖尿病。 懒惰的儿童是一种罕见的原因糖尿病的儿童,并引起的腹部。 研究仍然没有结果,原因是没有发现儿童在许多情况下,为此原因懒惰的胃未知的(特发gastroparez)”。 这种不适通常是超过三分之一未知的原因胃懒惰造成的。 时间的懒惰在治疗胃,慢性的、长期的,因为它可能是暂时的和可能短。 经常出现在异常的饮食行为。

लाल चुकंदर के लिए उपयोगी है जड़ता के पेट में बच्चों
आलसी पेट में बच्चों के कारणों की जांच कर रहे हैं, के कारण आलस्य के पेट में बच्चों, यद्यपि वयस्कों में परिभाषित किया जा सकता जानकारी इस विषय पर अपेक्षाकृत सीमित है. सबसे महत्वपूर्ण कारण आलस्य और पेट बच्चों में वायरल संक्रमण है । एक परिवार का हिस्सा वायरल संक्रमण वायरल संक्रमण कर रहे हैं लक्षण है कि कर रहे हैं अक्सर इतना स्पष्ट है कि कई नोटिस नहीं किया था. आलस्य और पेट बच्चों में सोचा जा करने के लिए ऑटो प्रतिरक्षा प्रतिक्रिया होती है जो एक गंभीर संक्रमण है. इस कारण के लिए, यह मुश्किल है वर्णन करने के लिए बच्चों में पेट और आलस्य.

La remolacha roja es útil para la inercia de estómago en los niños
Perezoso de Estómago en los niños las razones que se examinan, la causa de la pereza de estómago en los niños, aunque los adultos pueden ser definidos en la información sobre este tema es relativamente limitada. La causa más importante de la pereza y de estómago en los niños es la infección viral. Una parte de la familia de las infecciones virales infecciones virales son síntomas que a menudo son tan evidentes que muchos no se dieron cuenta. La pereza y el estómago en los niños está pensado para ser auto respuesta inmune que se produce después de una infección aguda. Por esta razón, es difícil describir en los niños el estómago y la pereza.

Precaución para las personas con diabetes es perjudicial!
Además del impacto positivo de la remolacha roja, azúcar de remolacha, hay casos en que es inaceptable! Protege contra la diabetes, pero las personas con diabetes están incluidos debido a la alta cantidad de azúcar que es perjudicial. Los diabéticos sin consultar a un médico, usted debe consumir remolacha roja !. Las personas con presión arterial alta, usted debe consumir una pequeña cantidad de remolacha roja. En el suplemento sin consultar a tu médico no te molestes.

Vermelho beterraba é útil para a inércia do estômago em crianças
Preguiça de Estômago em crianças os motivos são examinadas as causas da preguiça do estômago em crianças, embora os adultos possam ser definidas em informações sobre este assunto é relativamente limitada. A causa mais importante de preguiça e de estômago em crianças é o tipo de infecções virais. Uma parte da família de infecções virais infecções virais são sintomas que muitas vezes são tão óbvias que muitos não percebem. A preguiça e o estômago em crianças é pensado para ser auto resposta imune que ocorre após uma infecção aguda. Por esta razão, é difícil descrever em crianças estômago e preguiça.

Красной свеклы у детей вялость желудка полезно в
У детей ленивый желудок причины рассмотрела в желудке причины амблиопии у взрослых относительно быть, хотя об этом у детей ограничены. Желудок амблиопии у детей в наиболее важной причиной вирусной инфекции. Вирусные инфекции часть cogukez семьи, разница не очень очевидные симптомы, не наблюдая вирусные инфекции. Желудок амблиопии у детей в острый развивается после инфекции, авто иммунный ответ, считается, что. Следовательно, ленивый желудок у детей в труднее определить.

******

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş