Kırmızı Pancar Kalp Sağlığını Korur.

Kırmızı Pancar Kalp Sağlığını Korur. Hipertansiyonu önlemek için pancar suyu tüketilebilir. Kırmızı pancar suyu kan basıncını düşürücü etkiye sahiptir. Günde bir bardak kırmızı pancar suyu içmek yüksek tansiyonunun düşürür. Zengin folik asit ve betain oranına sahiptir. Karaciğeri korur. Böbrekleri çalıştırır. İştah açıcı etkisi vardır. Demir eksikliği olanların pancar suyu içmesi tavsiye ediliyor. Taze, çiğ ve rendelenmiş şekilde salatalarda alınabilir. Pişirilmesi yararını azaltacaktır.

********

Sağlığa en faydalı besinlerden biri olan ve A, B, C, P vitaminleri bulunduran kırmızı pancarın, mineraller bakımından da çok zengin faydalı olduğunu gerçektir. Kırmızı Pancar, Fosfor,  potasyum, çinko, demir, magnezyum, ve kalsiyum deposudur. Pancarın yaprakları da çok faydalı aynı şekilde vitamin ve mineral açısından zengindir.

Kırmızı pancar yer altındaki yetişen turp benzeri gövdesi ile bilinen, yumrulu yapısının içerisinde sağlığa faydalar yönünden çok mucizeyi bir arada barındıran şifalı sebze dir. Kırmızı pancarın metabolizmayı hızlandırıcı, kanser, kalp hastalıkları, tok tutucu gibi hastalıklara karşı koruyucu özellikleri vardır. Kırmızı Pancar antioksidanlar, vitaminler ve mineralleri barındırır.  Sağlığınız için kırmızı pancar suyu temin edin ve bolca içirek sağlıklı kalın.

Yumrularından sebze olarak faydalanılan kırmızı pancarın anavatanı Akdeniz bölgesidir.  A, B, C vitaminleri,fosfor, demir, magnezyum, potasyum, çinko, kalsiyum içerir. Pancarın yaprakları da vitamin ve mineraller bakımından zengindir. Kırmızı rengini veren pigmentler kansere karşı savaşta etkilidir. Kansere karşı etkisi olan doğal kırmızı pigmentler yüksek oranda yer alır.

Kırmızı Pancar Lösemi ve diğer kanser türlerinde etkilidir.
Kırmızı Pancar vücüttaki ve kandaki toksinleri temizler.
Kırmızı Pancar Suyu karaciğer ve safra kesesini uyarır kabızlığı giderir.
Kırmızı Pancar Havuç ile beraber Gut, Böbrek, Safra Kesesi için mükemmeldir.

Dikkat şeker hastası olanlara zararlı!
Kırmızı Pancarın olumlu etkisinin yanında şeker pancarının sakıncalı olduğu durumlar da var! Şeker hastalığına karşı koruyor ancak şeker hastası olanlara içerdiği yüksek şeker miktarından dolayı zararlıdır. Şeker hastaları doktoruna danışmadan, kırmızı pancarı tüketmemeli !. Yüksek tansiyonu olanlar insanlar kırmızı pancarı az miktarda tüketmelidir. Doktorunuza danışmadan besin takviyesinde bulunmayın.

******

Red Beet Maintains Heart Health.
Red Beet Maintains Heart Health. Beet juice can be consumed to prevent hypertension. Beetroot juice has the effect of lowering blood pressure. Drink a glass of beetroot juice a day high blood pressure lowers. Rich in folic acid and Betaine rate. Protects the liver. If his kidneys. Has the effect of an appetizer. Iron deficiency is advised to drink beet juice of. Fresh, raw and grated in salads in the way. Cooking will reduce the benefit. One of the most beneficial to health food and vitamins A, B, C, P, which holds red beet, is very rich in beneficial minerals. Beetroot, phosphorus, potassium, zinc, iron, magnesium, and calcium. Beet leaves are also very useful in the same way that is rich in vitamins and minerals. Red beet radish-like body that grows underground and known, in terms of health benefits in very lumpy structure the way is a miracle healing hosting vegetables. Red beet metabolism Accelerator, cancer, heart disease, tee holder protection against diseases such as properties. Beetroot contain antioxidants, vitamins and minerals. Get the Red beet juice for your health and stay healthy with plenty of içirek.

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş