Kuşburnu Zone Hastalığı Faydalıdır

Dört bardak suya, dört kaşık dövülmüş kuşburnu konulur. Yarım saat kaynatılıp, şeker ile beraber tatlandırılarak, günde üç defa içilmesi tavsiye edilir. Kuşburnu Zone Hastalığı Faydalı ve Cilt Sağlığını Korur, Kozmetik sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Kuşburnu Cilt hücrelerinin yenilenmesinis ağlar. Kuşburnu Yara izleri ve akneleri giderebilir. Cildi nemli tutar ve besler ve Cildin elastik ve sağlıklı olmasını sağlar.

Kuşburnu içeriğinde bulunan zengin C vitamini sayesinde vücudu güçlendirerek hastalıklara karşı daha dirençli olmasını sağlar. Kuşburnu Enfeksiyon ve iltihapların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olur. Bedensel yorgunluğu giderir ve Kuşburnu İdrar söktürür, ishali keser. Böbrek üstü bezlerinin çalışmasını destekler ve Kan dolaşımını hızlandırır ve kanı zararlı maddelerden arındırarak temizler. Kuşburnu ayrıca Kanda ki şeker oranını dengeler.

********

Bu nedenle şeker hastalarının düzenli olarak Kuşburnu tüketmesi tavsiye edilmektedir. Bazı kanser türlerine karşı Kuşburnu koruyucu özelliği olduğu bilinmektedir. Kuşburnu Romatizmaya bağlı ağrı ve diğer şikâyetlerin hafifletilmesinde etkilidir. Kuşburnu Cildin yenilenmesini ve tazelenmesini sağlayarak cilde canlılık ve parlaklık verir.

Kuşburnunun İltihaplara yararları Basında sık sık yer almaya başlaması ile birlikte popülerlik kazanan kuşburnu daha çok çay olarak tüketilmektedir. Kuşburnu insan sağlığı faydasında vücutta biriken ödemin atılmasında ve iltihapların hızla iyileşmesinde kuvvetli bir yardımcıdır. Kuşburnu İçerisinde ki etken bileşenleri sayesinde enfeksiyonların iyileşme sürecini kısaltmaktadır.

Yaban gülünün meyvesi olan kuşburnu, gül burnu ve gül elması adları ile de anılmakla beraber Kuzeybatı Afrika, Avrupa ve Batı Asya ülkelerinde yetişmektedir. Ülkemizde pek çok bölgede yetişmekle birlikte Kuşburnu Malatya, Tokat ve Giresun illerin de kültürü yapılmaktadır. Kuşburnunda Kuvvetli bir kök yapısı vardır ve uzun ömürlü çalı formu sahip bitki türüdür. Sonbahar aylarında meyveleri toplanarak kurutulur ve hava almayan kaplarda uzub zaman muhafaza edilir. Kuşburnu Hava alması içerisinde ki etken maddelerin yok olmasına neden olmaktadır.

Kuşburnu meyveleri C vitamini bakımından zengin olmasının yanı sıra içeriğinde flavonlar, tanen ve şeker ile vitamin, minerallerde bulunan oldukça kıymetli bir besin kaynağıdır. Ayrıca badem yağıda Ağrıyan yara yerleri beraber masaj yapılarak ovulur. Badem yağının insan sağlığı faydası açısından birçok fayda vardır. Daha önce bademin yararları ile badem yağının yararları hakkında ufak bir başlık açmıştık, yazımızda ise badem yağının yararlarını daha detaylı olarak ele alacağız.

******

Badem yağının saç ve özellikle cilt insan sağlığı faydası açısından inanılmaz yararları vardır. Bu yüzden Badem yağı kozmetik ürünlerinde çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Badem yağının yüksek miktarda A ve K vitamini içermesi kendisini insan sağlığı faydası açısından önemli kılmaktadır ve farklı miktarlarda yağlar ve önemli sayılacak miktarda protein içermektedir.

Badem yağı kırışık ve çatlaklara karşı da kullanılabilir. Özellikle kış aylarında soğukların neden olduğu dudak çatlamalarına karşı badem yağı kullanabilirsiniz. Bunun için boş ve temiz bir kaba bir miktar badem yağı ve bal koyu ve iyice karışacak şekilde karıştrıırn ve daha sonda dudağınızı uygulayın. Bu uygulama çatlama sorunlarını büyük bir ölçüde giderecektir.
Cilt insan sağlığı faydası İçin Badem Yağı Tarifi: Badem yağının cilde uygulanmasının birçok farklı çeşidi vardır. Bunlardan en yararlılarından sadece bir tanesi olan badem yağı kürünü sizinle paylaşmak istiyoruz.
Malzemeler:
1 Çorba Kaşığı Badem Yağı
1 Yemek Kaşığı Kal
1/2 Avokado
Yapılışı: Avokadoyu püre haline getirin ve badem yapı ve balı iyice kaıştırın. Bu karışımı masaj şeklinde 20 dakika boyunca cildinize yedirerek uygulayın. Daha sonra ılık su ile cildinizi durulayın. Bu uygulama cildinize yukarıda anlattığımız birçok yararyı sağlayacaktır. Her gün değil ama haftada 1 iki kere uygulamak birçok yarar sağlayacaktır. Bu uygulama benzer zamanda serbest radikallerin cilde verdiği zararları minimuma indirir ve özellikle yaşlanmaya bağlı olarak meydana çıkan kışıklıkları geciktirir veya tamamen engelleyebilir. insan sağlıklı yaşamında Elma sirkesi Zona sedef cilt hastalığı için etkili olan bir diğer çözümdür. Yaraların hızla iyileşmesine yardımcı olurken ciltte leke oluşmasını da engellemiş olur. Ayrıca insan sağlıklı yaşamında kaşıntıyı hafifletir ve doğal bir dezenfektandır. insan sağlığı faydasımız için etkili anti viral özellikleri ile iyileşme sürecini hızlandırır. Elma sirkesi ve su eşit miktarda karıştırılarak kullanılır. Bu karışıma pamuklu bir bez batırılarak uygulama yapılır ve ardından suyu sıkılır ve etkilenen alanlara uygulanır. Kendiliğinden kuruması beklenir. Bu uygulama günde birkaç kez uygulanır. Zona sedef cilt hastalığı belirtileri azalana kadar uygulama yapılabilir. Ayrıca bir çay kaşığı elma sirkesi ve bal bir bardak sıcak suya eklenerek “Bu karışım haftada iki ya da üç kez her gün yemekten sonra içilmesi ve tüketilmesi yararlıdır.

Yüzde Zona sedef cilt hastalığı tedavisi
Hastalığın ilk aşamalarında doktora başvurulduğunda doktor hastalığın şiddetini ve süresini azaltmak amacıyla antiviral ilaçlar reçete edebilir. Yüzde meydana gelen döküntüler ortadan kalktıktan sonra diğer şikayetler çok uzun sürmez. Yüzde Zona Fakat bazı vakalarda sinir hasarına bağlı olarak uzun süreli ağrılar ve postherpetik nevraji olarak adlandırılan sorunlar meydana gelebilir. Hastalık erken dönemde kontrol altına alınırsa postherpetik nevraji oluşma olasılığı minimuma indirilebilir. Yüzde meydana gelen döküntülerin şiddetini azaltmak, ağrıyı hafifletmek için ağrı kesiciler uygun görülebilir. Reçetesiz satılan ağrı kesici ilaçlar bazı hastalarda etkili olsa da bazı hastalar da etkili olmaz. Bu nedenle güçlü ağrı kesicilerin kullanılması gerekebilir. Postherpetik nevraji ağır seyrediyorsa ağrıyı hafifletmek amacıyla metil tarzı steroid enjeksiyonlar uygulanabilir. Topikal antihisminikler kaşıntıya karşı etkili olabilir. Topikal anesteziler hem kaşıntı hem de ağrıyı geçirmek için yararlı olur. Zona sedef cilt hastalığı nedeniyle yüzde meydana gelen kabarcıklar genelde kendiliğinden geçse de iyileşme sürecini hızlandırmak amacıyla ve kabarcıkların enfekte olmaması için topikal antibiyotik kullanımı uygun görülebilir. insan sağlığı faydasında vucudumuz Gözde Zona, Göz sinirinde başlayan iltihaplanma sonucu oluşan uçuk gibi bir hastalıktır. Tedavide geç kalınırsa insan sağlığı faydasında vucudumuz gözde kalıcı bir hasara neden olmaktadır. Göz sinirinde yarattığı hasar nedeniyle 6 – 7 gün gibi çok kısa sürede büyük sorunlar ortaya çıkartabiliyor.

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş