Mantarda Zengin D Vitamini vardır.

Ancak beslenmeyle Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini gereksinimini karşılamak oldukça zordur. D Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur. Bir tane yumurta 20 IU, bir bardak süt 100 IU, bir tatlı kaşığı balık yağı 400 IU Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini içerir. Saat 10 ila 15 arasındaki bölümde 10 dakika kadar güneşlenmek 3000 IU civarında ciltten Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini sentezini sağlar. Mantar türü aynı oranda D Vitamini içermez ve uzmanların D Vitamini için önerdikleri mantar türü beyaz “düğme” mantarıdır. 100 gram az pişmiş düğme mantarı günlük Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini ihtiyacının %7’sini karşılar. Güneş ve bu besinler D Vitamini bakımından en zengin besinlerdir ancak Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve D Vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz.
********

Çeşitli balıklar Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini bakımından zengindir ancak yağlı derin deniz balıkları daha çok D Vitamini içerir. Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini için en çok ton, somon ve uskumru gibi balıklar önerilmektedir. Güneş ve bu besinler D Vitamini bakımından en zengin besinlerdir ancak D Vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz. Özellikle morina balığı ciğerinin yağı geleneksel olarak Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini eksikliği tedavisinde kullanılmaktadır. Ülkemizde balık yağı olarak bilinen bu yağ yüksek oranlarda A ve Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini içerir. 100 gram morina yağı günlük D Vitamini ihtiyacının yaklaşık 16 katı D Vitamini içerir. 1 yemek kaşığı yağ ise günlük ihtiyacın 3.5 katı D Vitamini içermektedir. Güneş ve bu besinler Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini bakımından en zengin besinlerdir ancak D Vitamini içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz.
******
Araştırmalara göre Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini , bakterileri öldüren hücrelerin çoğalmasına da yardımcı oluyor. İngiliz Tıp Dergisinde açıklanan araştırmaya göre Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini kalın bağırsak kanseri riskini azaltmaktadır. Araştırmalar güneşli ülkelerde ya da Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini yönünden zengin beslenen toplumlarda belli kanser türlerine çok daha az rastlandığını göstermektedir. Hayvanlar üzerinde yapılan bazı çalışmalarda Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini , lösemi ya da tümörü olan hayvanların hayattta kalma olasılığını %30 ila %50 oranında artırmıştır. Ayrıca diğer tümörlerin de oluşumu ve boyutları da Mantar vucudu koruyan güçlü D Vitamini ile azalma göstermiştir. Bu hastalıklar dışında D Vitamini eksikliğinde meme, kemik, tiroid, deri ve kalın bağırsak kanser riski artmaktadır. Vitamin D eksikliğinin ciddi sonuçları olduğundan dolayı, vitamin D seviyesinin ölçtürülmesi ve eksikliği varsa takviye olarak alınması, bir çok hastalık ve kansere karşı koruyucu olacaktır.


Vitamin D eksikliğinin ciddi sonuçları olduğundan dolayı, vitamin D seviyesinin ölçtürülmesi ve eksikliği varsa takviye olarak alınmalıdır.

indeks: Antioksidan, Antiseptik, Astım, B6 vitamini, Bağırsak, Bağışıklık, Bağsur, Bakır, Bayılma, Beyin, C vitamini, Ceviz, Ceviz Yaprağı, Cild, Cilt, Çinko, Damar, demir, diş, Diyet, Felç, Folik asit, Fosfor, göz, K vitamini, Kalp, kalsiyum, Kan Basıncı, Kan Şekeri, Kanser, Kemik, Kilo, Kolesterol, magnezyum, Manganez, Mikrop, Mineral, Öksürük, polyphenol, potasyum, saç, Selenyum, Sindirim Sistemi, Soğuk Algınlığı, Su, Terleme, Tiamin, Tırnak, Tırnak Bakımı, Uykusuzluk, Vitamin, Yağ, yanık, Zatüre

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş