Nar Mide için Harika Tedavidir.

C, B1 ve B2 vitaminleri yanında zengin potasyum içeren ve yaklaşık bir su bardağı Harika dağal tedavi Nar suyu günlük ihtiyacımız olan C vitamininin % 25’ini karşılar.Mideyi korumaya yardımcı Harika dağal tedavi Nar İsmi Kuranı-ı Kerim’de geçtiği için, halk arasında ‘Cennet Meyvesi’ olarak da adlandırılan Harika dağal tedavi Nar ı, günlük tükettiğinizde yorgunluğu giderir ve vücuda zindelik kazandır.Mucizevi şifa kaynağı Nar ın içi de dışı da insan sağlığına inanılmaz faydalıdır. Harika dağal tedavi Nar ın kabuğu cildi yumuşatır ve enfeksiyonlardan korur, Nar ın suyu birçok hastalığa şifadır, Nar mideyi temizler, ülsere iyi gelir, öksürüğe çok iyi gelir, akciğeri güçlendirir, kabızlığı giderir, kalp ve mide ağrılarını giderir.

********

Mideyi korumaya yardımcı Harika dağal tedavi Nar ın şifasından maksimum derecede faydalanabilmek için Nar tazeyken yenmeli ve suyu taze olmalıdır. Nar ın önemli özelliklerinden bir tanesi de genel anlamda vücutta bulunan damar sistemini koruması ve kalp sağlığına yardımcı olmasıdır. Mideyi korumaya yardımcı Nar Özellikle damar tıkanıklığına neden olan ACE adındaki enzimi engeller. Bütün bu özelliklerinden dolayı, sofralarımızdan eksik etmememiz gereken Harika dağal tedavi Nar ın diğer bir faydası da damar sertliklerini gidermesi, tansiyon düşürücü, kan yapıcı ve tansiyon düşürücü özelliklere sahip olmasıdır. Mideyi korumaya yardımcı Nar Genel anlamda sağlığa faydası olan Harika dağal tedavi Nar , son zamanlarda özellikle prostat kanseri tedavisinde kullanılmaktadır. Harika dağal tedavi Nar çiçeğinden Nar tanelerine, bu taneleri saran zardan Nar kabuğuna kadar Nar meyvesinin her bölümünün oldukça önemli faydaları bilini yor. Yarım litre suyun içerisine bir avuç kadar atılıp bekletilen Nar kabuğu suyunun bağsura şifa olduğu bilinmektedir.Yorgunluk, stres, hararet gibi durumlarda da faydalı olan Nar , diş etlerinin güçlenmesi ve ağız yaraları için de kullanılabilir.Mideyi korumaya yardımcı Harika dağal tedavi Nar ın diğer bir özelliği de kandaki şeker oranını düzenlemesidir. Şeker hastalarının tüketmesi halinde şeker hastalığına yani diyabete faydalı olan Harika dağal tedavi Nar , kolesterolü de dengeler. Cilt ve prostat kanserleri öncelikli olarak Harika dağal tedavi Nar birçok kanser türüne etki ederek, kanserli hücrelerin oluşmasını engeller. Harika dağal tedavi Nar bol miktarda C vitamini, polyphenol, demir, potasyum içerir ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Mideyi korumaya yardımcı Nar Ayrıca kolestrol ve şekeri dengeleyen Nar , kanser hücrelerinin gelişmesine engel olurken, kalp sağlığının korunmasında da yardımcı olur.
Çeşitli bilim kurumlarının makale ve araştırmalarından örneğin Obesity Research Center, University of Houston, of Molecular and Medical Pharmacology, David Geffen School of Medicine, University of California, National Nutrition and Food Technology Research Institiute and Tarbiat Modares University Research Council gibi yayınlardan araştırılması faydalıdır.

******

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş