Üniversite Hastanesi Sağlıkta Kilit Rol Oynar.

Üniversite Hastanesi Hakkında
Güney Alabama Üniversitesi Tıp Fakültesi için bir öğretim ve araştırma tesisi olan Üniversite Hastanesi, gelecekteki sağlık uzmanlarının yeni teknolojilerinin, tedavilerinin ve eğitiminin geliştirilmesinde kilit rol oynamaktadır. Hastane ayrıca kardiyoloji, tıp ve cerrahi gibi ayakta tedavi hizmetlerini de içermektedir.
ABD Sağlık Üniversitesi Hastanesi, güneybatı Alabama, güneydoğu Mississippi ve kuzeybatı Florida bölgelerinin başlıca sevk merkezi olarak hizmet veren bir akut bakım tesisidir. Seviye I travma, yanma,

********

Üniversite Hastanesi Amerikan Hastane Birliği üyesidir. İnşaat, travma merkezimizin genişlemesiyle devam ederken, ABD Sağlık Üniversitesi Hastanesi acil servisine erişiminiz konusunda bazı değişiklikler var. Hasta girişine bırakma, portiko / ambulans bırakma altında kalacak ve tüm hasta acil park yerleri ana alana taşınmıştır. Ayrıca şimdi ana hastane lobisinde vale park hizmeti var Pazartesi – Cuma günleri 08:00 – 17:00 arası İnşaat 2020 yazında tamamlanacak.

Üniversite Hastanesinde Verilen Hizmetler
Yetişkin Enfeksiyon Hastalıkları
Bulaşıcı hastalık uzmanlarımız hastalıkları mikropların neden olduğu çeşitli rahatsızlıklar ile tedavi eder. Bulaşıcı hastalıklar arasında menenjit, Lyme hastalığı, sıtma, E.coli ve HIV / AIDS gibi aşılarla önlenebilen kızamık ve suçiçeği bulunur.Yetişkin Yoğun Bakım
Yoğun bakım ünitesi (YBÜ), bir şekilde, Fanny Meisler Travma Merkezi’nin kapsamıdır. Bir travma hastasının acil ihtiyaçları ele alındıktan ve sağlıkları stabilize edildikten sonra, daha fazla kritik bakım için yetişkin YBÜ’mize aktarılabilir.

Bariatrik cerrahi
Kilo verme ameliyatı olarak da bilinen bariatrik cerrahi, hastaların kilo vermelerine ve genel sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için çeşitli prosedürler içerir.

Yanık Cerrahisi
ABD Sağlık cerrahları yapay cilt de dahil olmak üzere üçüncü derece yanıkları onarmak için çeşitli seçenekler sunar.

Kapsül Endoskopi
******
Bu minimal invaziv teknoloji ile – aynı zamanda bir hap içinde kamera olarak da bilinir – doktorlar, gastrointestinal sistem rahatsızlıklarını sedasyon kullanmadan inceler ve teşhis eder.

Kardiyo-Onkoloji
Bu programla, kardiyoloji ekibimiz kanseri tedavi gören hastaların kalbi etkileyebilecek ilaçları yönetmelerine yardımcı olmaktadır.

Kardiyoloji Poliklinik Testleri
Poliklinik test tesisimizde hastalar atardamarlardan ve damarlardan kan akışını ölçmek için stres testleri, kardiyak izleme, Doppler testi ve diğer teşhis prosedürlerinden geçer.

kolonoskopi
Kolonoskopi, kolon ve rektumu olası büyüme veya diğer düzensizlikler için arama prosedürüdür.

Kolorektal Cerrahi
Kolon, rektum ve anüsün cerrahi tedavisini içerir.

******

Yoğun bakım
Kritik bakım ekibimiz, yaşamı tehdit edici hastalıkları olan hastaları tedavi etmekte uzmandır.

Endokrin Cerrahisi
Adrenal bez, tiroid ve paratiroid hastalıklarının tedavisinde cerrahi prosedürlerin kullanılmasına odaklanır.

Endoskopik Ultrason
Endoskopik ultrason, klinisyenlerin üst ve alt sindirim sisteminize bakmalarını sağlar.

KBB / Kulak Burun Boğaz Cerrahisi
Bu ameliyat baş veya boyun bölgesinde yapılır. Genellikle KBB, kulak, burun ve boğaz ameliyatı olarak bilinir.

Epilepsi Tedavi Programı
Kapsamlı epilepsi programımız SouthCEP sayesinde, ABD Sağlık nörolojistleri epilepsi hastalarına tanı, tıbbi tedavi, cerrahi ve araştırma terapileri sunar.

GÖRH İçin Özofagus Cerrahisi
Gastroözofageal reflü hastalığından (GERD) muzdarip olan kişiler tipik olarak hastalığın negatif semptomlarını tedavi etmek için ilaç alırlar. GERD’e neden olan kusuru gerçekten onarmak için cerrahi bir prosedür gerekir.

Ayak ve Ayak Bileği Bakımı
Kırık, artrit, bunyonlar, plantar fasiit ve zayıf kan dolaşımı ile ilgili koşullar dahil olmak üzere her türlü ayak ve ayak bileği koşullarını tedavi ediyoruz.

Gastrointestinal Cerrahi
Ayrıca GI ameliyatı olarak da bilinir, bu gastrointestinal sistem ve ilgili organlara odaklanan bir cerrahi uzmanlık alanıdır.

Girişimsel Kardiyoloji
Girişimsel kardiyologlarımız, kalp hastalıklarıyla ilgili sorunları yönetmek için gelişmiş kateter teknolojisini kullanır.

Girişimsel Radyoloji
ABD Sağlık girişimsel radyologları, hastaları felçlerin etkilerini azaltmaya yardımcı olan minimal invaziv prosedürlerle tedavi etmek için en son teknolojiyi kullanıyor.

Laparoskopik Gastrik Bypass
Laparoskopik gastrik bypass, hastanın midesinin boyutunu mide alt kısmının bypass ile azaltan minimal invaziv bir cerrahi işlemdir.

Laparoskopik Sleeve Gastrektomi
Laparoskopik kılıf gastrektomi, midenin çoğunun alındığı ve kalan tüp veya “kılıf” ile daha küçük bir midenin oluşturulduğu cerrahi bir prosedürdür.

LINX Prosedürü
GERD muzdarip hastalar LINX prosedürü için aday olabilir. Bu tedavi bozukluğa neden olan zayıf özofagus kaslarını tedavi etmek için manyetik bir cihaz kullanır.

Nefroloji
Nefrologlarımız böbrek hastalıkları ve rahatsızlıkları olan hastalara bakım vermeye adamıştır.

Nöroloji
ABD Sağlık nörolojistleri, sinir sistemi hastalıkları ve bozukluklarına kapsamlı bakım sağlar.Nöroşirürji
Nöroşirürji uzmanlarımız açık cerrahi, minimal invaziv prosedürler ve robot destekli teknikleri uyguluyorlar. Hem yetişkinlere hem de pediatrik hastalara tedavi ediyoruz.

Beslenme Bakımı
Diyabet ve genel sağlığınızı diyet ve beslenme yoluyla yönetmenize yardımcı oluyoruz.

Ortopedik cerrahi
Ortopedi cerrahlarımız, kas-iskelet sistemi hastalıkları ve yaralanmalar için hem cerrahi hem de cerrahi olmayan tedavi seçenekleri sunar.

Ortopedik Travma
Ortopedik travma, kemikler, kaslar veya bağların ciddi ve ani bir yaralanması sonucu olur. Ortopedik travmatologlarımız en ağır yaralanmaları olan hastalara bakıyor.

Parkinson ve Hareket Bozuklukları
Parkinson hastalığı, Huntington hastalığı, titreme, distoni, Tourette sendromu ve huzursuz bacak sendromu gibi hareket bozukluklarını tedavi etmek için multidisipliner bir yaklaşım kullanıyoruz.

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi
Plastik ve rekonstrüktif cerrahlarımız, vücuttaki fiziksel kusurların cerrahi onarımı, değiştirilmesi veya rekonstrüksiyonunda uzmanlaşmıştır.

Akciğerlerin
Pulmonoloji, akciğer ve solunum sistemi hastalıklarının incelenmesi ve tedavisidir. USA Health, çok çeşitli akciğer hastalıkları olan hastalar için tanı değerlendirmeleri sunar.

Romatoloji
Romatologlar, eklemleri ve bağ dokusunu etkileyen artrit gibi kronik rahatsızlıkları olan hastaları teşhis eder, değerlendirir ve tedavi eder.

Orak Hücre Bakımı
Orak hücre hastalığı, kırmızı kan hücrelerinin oksijen taşıma yeteneklerini kaybetmelerine neden olan kalıtsal bir hastalıktır. Çocuklar ve yetişkinler için kapsamlı orak hücre bakımı sunuyoruz.

İnce Bağırsak Endoskopi
İnce bağırsak endoskopileri, ince bağırsak koşullarının teşhisine ve tedavisine yardımcı olabilir.

Spor ilacı
İster haftasonu savaşçısı olun, ister ciddi bir sporcu olun, sporla ilgili sakatlıkları ve stres kırılmaları, burkulmalar, gerginlikler ve yırtıklar gibi durumların tedavisinde ve önlenmesinde yardımcı olan bir ortopedist ekibi bulacaksınız.

Cerrahi Onkoloji
Uzman cerrahlarımız malign kitlelerin ve tümörlerin etkisini ortadan kaldırmak ve azaltmak için gelişmiş prosedürler kullanır.

Yutma Çalışmaları
Yutma çalışması ülserler, tümörler, yutma bozuklukları, polipler, GERD ve hiatal fıtıklar gibi sindirim sistemi sağlık sorunlarını teşhis etmemize olanak sağlar.

Travma Cerrahisi
Üniversite Hastanesi Seviye I Fanny Meisler Travma Merkezinde, cerrahlarımız insanlara araba kazaları gibi travmatik olaylardan kaynaklanan yaralanmalarla tedavi ediyorlar.

Volumetrik Lazer Endomikroskopisi
Volumetrik lazer endomikroskopisi, klinisyenlerimizin Barrett’s özofagusu gibi özofagusun durumunu değerlendirmesine ve tanı koymasına izin verir.

Yara bakımı
USA Health, yatarak ve ayakta tedavi temelinde yara bakımı sunar.******

********

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş