Şahin BAE Tarafından Üretilmiştir.

Şahin BAE tarafından üretilmiştir.
BAE Hawk iki kişilik iki kişilik bir tandem kokpiti, alçak monteli bir konsol kanadı olan ve tek bir turbofan motoruyla çalışan gelişmiş bir antrenör. Şahin güvenilir ve düşük işletme maliyetlerine sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Şahin, çevikliği, özellikle yuvarlanma hızı ve dönüş yönetimi ile dikkat çekmektedir. Uçak süpersonik uçuş yeteneğine sahiptir.

********
Gövdenin tasarımı, kokpitin iki yatağı arasında bir yükseklik farkı içerir; bu, arka koltuktaki bir eğitmen için eğitim uygulamaları için cömert görünürlük seviyeleri sağlar. Her kokpitte Martin-Baker Mk 10B sıfır sıfır roket yardımlı fırlatma koltuğu bulunur. Hava, uçağın arkaya monte edilen Rolls-Royce Adour Mk 861A turbo fan motoruna ileri kanat köklerinin her birindeki girişler yoluyla beslenir. Gövde +9 g için çok dayanıklı, güçlü ve gergindir. İkili bir hidrolik sistem, uçak kanatçıkları, hava frenleri ve iniş takımları gibi sistemleri uçuş kontrolleri ile birlikte çalıştırmak için güç sağlar. Motor arızası durumunda uçuş kontrolleri için yedek hidrolik güç sağlamak amacıyla tek kuyruk yüzgecinin önüne bir ram hava türbini monte edilmiştir. Ek olarak, bir gaz türbini yardımcı güç ünitesi doğrudan motorun üzerine yerleştirilmiştir.
******
Ek olarak, bir gaz türbini yardımcı güç ünitesi doğrudan motorun üzerine yerleştirilmiştir. Hawk, tüm standart Mk 80 serisi silahlar, BDU-33 / Mk-76s, Catm-9 (Aim-9), çeşitli EW podlar ve düşürme dahil olmak üzere 30 mm ADEN topuyla ve silahlanma için en fazla beş sert nokta içeren bir merkez silah tabancası taşıyabilir. tankları. Motor arızası durumunda uçuş kontrolleri için yedek hidrolik güç sağlamak amacıyla tek kuyruk yüzgecinin önüne bir ram hava türbini monte edilmiştir. Ek olarak, bir gaz türbini yardımcı güç ünitesi doğrudan motorun üzerine yerleştirilmiştir.
Hawk, tüm standart Mk 80 serisi silahlar, BDU-33 / Mk-76s, Catm-9 (Aim-9), çeşitli EW podlar ve düşürme dahil olmak üzere 30 mm ADEN topuyla ve silahlanma için en fazla beş sert nokta içeren bir merkez silah tabancası taşıyabilir. tankları.

Özellikleri
Sıcak Fırlatma Koltukları – Martin Baker Mk-10B, sıfır-sıfır özellikli
1 × Rolls-Royce Adour Mk 861A turbo fan motoru
Boyutlar – 40’9 ”uzun, 32’7” Kanat Açıklığı, 13’1 ”uzunluğunda
Tandem 2 koltuklu yükseltilmiş arka kokpitli kokpit
Verim
Maksimum Hız: Mach 1.2
Maksimum yük faktörü: +9, -4 G
Yakıt Yakma: ortalama 190 galon / saat
2 saatten daha fazla istasyonda

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş