Taze İncir Akne Tedavisine Faydalıdır.

Yağ bezlerinin kanalında bir tıkaç oluşur. Tıkacın başı sertleşip siyahlaşır. Bazen, kanal tıkalı olduğu halde, bez, yağ salgılamaya devam eder. Böylece içi yağ dolu bir kist oluşur. Siyah noktalara tıpta komedon adı verilir. Genetik yatkınlık, stres, yağlı kozmetik ürünler, hiperandrojenizm risk faktörleri arasında sayılır. Gençlerde yetişkinlik dönemine geçerken görülen deri üzerindeki yağ bezlerinin, yangılı sivilceler oluşturması biçiminde kendini gösteren bir durumdur. Akne, yüz, omuzlar, sırt ve göğüsteki yağ bezleriyle ilgili bir deri hastalığı. En çok 14-20 yaşlar arasında görülür. Hastalığın tipik belirtileri olan siyah noktalar, sivilceler, gençlerin en hassas devirlerinde genellikle psikolojik rahatsızlıklara yol açar.

********

 Eski Çin Tıbbı’na göre çıkan sivilcelerin vucuttaki iç organlarla bağlantısı ile alakalı bir takım bilgiler vardır.  İncir Meyvesi, anavatanı doğu Akdeniz ve güneybatı Asya olan, ağaç ya da ağaççık nitelikli bir bitki türü ve bu türün meyvesidir. İncirin Besin Özellikle kış aylarında tüketilen kuru meyvelerin faydaları  saymakla bitmez.Kuru meyveler, yaş meyvenin tazesinde içerdikleri yüzde 90 oranındaki suyun, doğal kurutulduktan sonra yüzde 10-20 oranlarına düşürülmesi ile elde edilir.

Kış ayları için hazırlanan incir, kayısı, erik, üzüm gibi meyve kurularına tropikal olan meyvelerden papaya, ananas, kivi gibi renkli renkli meyve kurularının da eklenmektedir. Kurutma işleminin yiyecekleri korumak için kullanılan en eski yöntemlerden biri olduğunu ve uzun süre dayanıklılığını bu sayede korumaktadır.

******

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş