Abanoz Ağacı Hangover Etkisini Azaltır

Abanoz Ağacı Hangover Etkisini Azaltır.
Abanoz ağacı hangovere faydalıdır. Abanoz ağacı hangovere faydalıdır. Hangover, yani akşamdan kalma durumu, çoğu zaman insana derin pişmanlıklar hissettirir ve “Neden bu kadar içtim, bir daha asla içmeyeceğim” gibi cümleler kurdurur.
Ancak bu cümleyi kuruyorsanız bilin ki pişman olmak için fazla geç kalmışsınız demektir. Artık yapmanız gereken tek şey, bu durumu bir an önce sona erdirmenin yollarını aramaktır. Hangover’ın önüne geçmek için ne yazık ki mucize bir yöntem bulunmuyor. Ama elbette bu durumun etkilerini en aza indirgemenin basit ve etkili yolları mevcut.  Abanoz ağacı hangovere faydalıdır.

Baştanet ağrısı ne zaman uyandığında, tüm abanoz bir fincan çay içmeye deneyebilirsiniz, abanoz kutlama, ne zaman neşeli kutlama, içki içeceğiz, abanoz da ağız kokusu ve etkileri tedavi için çok iyi. Bir abanoz ile yaklaşık 5 dakika boyunca bir fincan ılık suya batırın, sonra yavaşça çay içip bir çay kaşığı çay ekleyin. Abanoz ağacı hangovere faydalıdır, sert, siyaha yakın renkte kokulu ve tatsız bir ağaçtır. Bu ağacın dalları ve gövdesi şifalı olduğu için kullanılır. Bu ağaca daha çok Hindistan ve Habeşistan’da rastlanılır. Türkiye’de de görmek mümkündür.

Kara hurma denen ve rengi morun koyu rengine yakın olan Abanoz ağacı hangovere faydalıdır çekirdek bakımınan zengin meyveler verir ve gaz giderici bir etkisi vardır. Abanoz ağacı hangovere faydalıdır eski zamanlardaki önemini hala korumaktadır. Sanayi ve sağlık alanlarındaki kullanımı hala devam etmektedir. Abanoz, başta mobilya olmak üzere birçok sanayi alanında kullanılmaktadır. Piyano tuşlarının da malzemesi olarak kullanılmaktadır. Abanoz ağacı hangovere faydalıdır ve sağlık alanında tercih edilmesinin nedenleri arasında gözlerdeki rahatsızlıkları giderebilmesi ve boşaltım sisteminde meydana gelen rahatsızlıklarda faydalı olmasıdır. Abanoz ağacı hangovere faydalıdır kullanımı için birçok yöntem vardır. Un kıvamına getirip kaynatıp içmek en bilinen kullanım yöntemlerinden biridir. Abanoz ağacı hangovere faydalıdır Kan temizliği, metabolizma arttıkça, vücut doğal olarak enerjiyi geri kazandıracaktır. Wu Meili, sitrik asidin vitamin ve enzimlerini emmeye yardımcı olur ve hastalıkları önleyebilir ve yorgunluğu azaltabilir. Eğer gözlerinizde meydana gelen bir rahatsızlıkta kullanmak istiyorsanız Hindistan abanozunun dallarını öğütüp toz haline getiriniz ve ardından kaynamakta olan 100 m suya 5-10 g öğüttünüz abanoz tozunu ilave ediniz sonrasında ise elde ettiğiniz karışım ılıklaşınca gözlerinize pansuman yapabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde gözlerinizi güçlendirmiş olursunuz.

Bu yöntemin gözlerdeki çıban ve arpacıkları da geçirir. Eğer vücudunuzda meydana gelen yaraların ve kesiklerin tedavisinde kullanmak istiyorsanız; abanoz ağacı hangovere faydalıdır gövde ve dal kısımlarını toz haline getirip sonrasında bal mumu ile merhem yapıp yaraya sürerseniz yaranız iyileşecektir. Mide gazlarının tedavisinde kullanmak isteniyorsa 10 g Rezene ve 10 g Abanoz kabuğu kaynatılıp günde 2-3 bardak içildiği takdirde sorun giderilecektir. Romatizma, felç ve yel tedavisinde kullanılmak üzere 100 m suya 5-10 g abanoz yongası atılarak kaynatılır ve bu sudan günde 2-3 bardak tüketilir. Bu su idrar söktürücü olarak ta kullanılmaya devam edilebilir. Eğer kurdeşen hastalığının tedavisinde kullanılacaksa su ile birlikte bir kaşık abanoz tozu tüketilir.

Ayrıca abanoz tozunu suyla kaynatıp lapa haline getirdikten sonra ur gibi sertleşen bölgelerin üzerine bağlanarak tedavi edilebilir. Fakat bu işlemden önce cildin tahriş olmaması için tedavi bölgesine zeytinyağı sürülmesi önerilir.

loading…

.

Uyku Kas Ağrılarına Dinlendirir.

Hurma Kısırlık için ilahi şifadır.

Ceviz Kabuğu Suyu Diş Tartarlarına Karşı Faydalıdır.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır

Zemzem Suyu Gençleştirir

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com
www.enerjistmasor.com
.


Bir cevap yazın