Alıç Ateroskleroz Faydalıdır

Alıç ateroskleroza faydalıdır Yapılan birtakım araştırmalara göre alıç, antioksidan etkisinin yardımı ile, arterler ile ilişkili bir hastalık olan ateroskleroz ile mücadele eder. Alıç ateroskleroza faydalıdır, genellikle dikenli çalı şeklinde ve küçük boylu ağaçlar üzerinde yetişen bir meyve türüdür. Alıç, genellikle, dağ eteklerinde, güneş alan ormanlık alanlarda yetişmektedir. Çoğunlukla mayıs ayında çiçek açmaya başlayan Alıç ateroskleroza faydalıdır, küçük beyaz, kırmızı ya da pembe salkımlar halinde büyümektedir. Küçüklerine akdiken denilen alıçlar, tomurcuklandıktan sonra çiçek açmaktadır.

Çoğu zaman olgunlaşmış alıçlar kırmızı renklidir, fakat siyah renkli de olabilmektedir. 1. yy’da kalp hastalıklarının tedavisinde kullanılmaktaydı. Ayrıca, 1800’lü yıllarda Amerikan doktorlar tarafından dolaşım sistemi ile ilgili sağlık problemlerinin tedavisinde ve solunum ile ilgili hastalıkların tedavisinde kullanılmaktaydı. Geleneksel yöntemlerde Alıç ateroskleroza faydalıdır, kalp atışlarından (nabızdan) kaynaklanan kalp hastalıklarının tedavisinde, yüksek tansiyon, göğüs ağrısı ve kalp yetmezliği gibi sağlık problemlerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Günümüzde ise, Alıç ateroskleroza faydalıdır ın çiçekleri, meyveleri ve yaprakları, birçok ilacın yapımında kullanılmaktadır. Antioksidan özellikleri olan alıç, oligomerik prosiyanidinler (OPCs üzümde de bulunan bir madde) ve quercetin (sarı renkli ve bitkilerde bulunan pigment, bağışıklık sistemini güçlendirir ve alerjik etkileri azaltır), lif ve C vitamini gibi bileşenler içermektedir. Birçok yönden sağlığa olumlu etkileri olan Alıç ateroskleroza faydalıdır doğal bir antioksidan olduğu için, serbest radikaller ile mücadele eder, hücre zarını yeniler, DNA’nın yapısını yeniler. Alıç, kalp hastalıklarına karşı mücadele eder, arter sağlığını korur, yüksek tansiyonu ve kandaki kolestrolü kontrol altına alır. Solunum ve dolaşım sistemini korur, ciltte oluşan yanık, çıban, iltihap ve yaraları tedavi eder. Kanser riskini azaltan Alıç ateroskleroza faydalıdır, kan damarlarını onarır ve kanın akışını düzenler. Göğüs ağrılarını dindiren alıç, bağışıklık sistemini güçlendirir, korku, endişe ve stres ile mücadele eder, insomnia ile mücadele eder, sindirim sistemini korur, enerji sağlar ve karaciğer sağlığını korur. Alıç ateroskleroza faydalıdır, iyi bir kalori yakıcıdır ve hazımsızlığı gidermeye yardımcı olur. Sıcak basmalarını dindiren alıç, iyi bir antioksidan kaynağıdır ve Enfeksiyonların, özellikle bağırsak Enfeksiyonlarının giderilmesine yardımcı olur. Yabani bir sonbahar meyvesi olan Alıç ateroskleroza faydalıdır; 10 metreye kadar yükselebilen dikenli dallara sahip bir ağaçtır. Bilimsel adı Crataegus monogyna’dır. İngilizce’de Hawthorn olarak bilinir.  Aluç, alınç olarak da isimlendirilmiştir. Ekşiden, elma tadına kadar çok çeşitli tatlara sahip bir meyvedir. Yuvarlak bir görünümü olan ve kırmızı, beyaz, sarı, yeşil, pembe tonlara sahip değişik türde meyveleri rengine göre değişik tatlar içermektedir. Anadolu coğrafyasında pek çok türü mevcuttur. Antioksidan olarak zengin bir meyvedir. Alıç ateroskleroza faydalıdır kalp sağlığı için çok alıç ateroskleroza faydalıdırlı bir meyvedir. Bu hem geleneksel hem de modern tecrübelerle görülmüştür. Kalpte ritim bozukluğu, kalp çarpıntıları, kalp kaslarında güçsüzleşme ve zaafiyet, hipertansiyon, damar sertliği gibi sağlık problemleri için Alıç ateroskleroza faydalıdır kullanılabilir. Aluç meyvesi kalp sağlığı dışında; sinir sistemini yatıştırıcı olarak, idrar söktürücü, anti-müshilaj ( ishal kesici, kabız yapıcı ), spazmlara karşı kullanılır.

Migrene, bağ ağrısına ve göğüs ağrısına karşı etkilidir. Bağırsak Enfeksiyonları, bazı mide rahatsızlıklarına, uykusuzluğa karşı oldukça alıç ateroskleroza faydalıdırlıdır. Alıç meyvesi ortalama 6 hafta kullanılarak kalp sağlığına önemli bir beslenme desteği sağlanılabilir. Genel olarak 6-8 haftalık bu kullanımlar Alıç ateroskleroza faydalıdır çayı şeklinde olmaktadır. Ancak meyve şeklinde de tüketilebilir. Aluç meyvesi kanda bulunan LDL ( kötü kolesterol ) ve trigliserit ( kandaki yağ ) oranını düşürmekte, yine kalp ve akciğer çevresinde yağlanmanın önüne geçmektedir. Ayrıca bu meyve, bağırsak Enfeksiyonlarına karşı ve tenyalara karşı çok alıç ateroskleroza faydalıdırlıdır. Alıç ateroskleroza faydalıdır, konjestif kalp yetmezliği (CHF), göğüs ağrısı ve düzensiz kalp atışı gibi kalp ve kan damarlarının hastalıkları için kullanılır. Bir tatlı kaşığı ince kıyılmış çiçek- yaprak ve meyve karışımı ( sadece meyve veya meyve-yaprak karışımıda olur ) kaynamış bir bardak suya atılır ve 10-15 dakika demlenmeye bırakılır. Alıç ateroskleroza faydalıdır Bazı yapılan araştırma ve deneylere göre alıç, kandaki kötü kolestrol (LDL) miktarını azaltır ve kanın damar içindeki akışını düzeltir. Fakat bu sonuçlar hayvanlar üzerinden yapılan deneylere göre belirlenmiştir. Hala devam eden araştırmalar, alıcın insanlar üzerinde de benzer etkiyi gösterebileceğini kanıtlamaktadır. Daha etkili olması için genel olarak balla tatlandırarak içilir. Ayrıca piyasada alıçtan yapılan ekstreler bulunmaktadır. Eğer Alıç ateroskleroza faydalıdır meyvesinin kendisini bulamadıysanız bu Ekstrelerden alabilirsiniz. Ancak alırken dikkat etmeniz gereken nokta, mümkün olduğunca en kalitelisini araştırın ve alı. Ayrıca eğer kalp ilaçları kullanıyorsanız, Alıç ateroskleroza faydalıdır çayı veya ekstresi kullanımı için muhakkak doktorunuza başvurun. Çünkü süre kullanımlarda alıcın damarları genişletici bir etkisi vardır ve kalp ilaçlarının bir kısmı da aynı etkiye sahiptir. Bu sebeple istenmeyen yan etkilerin ortaya çıkmaması için doktor tavsiyesi şarttır.

.

Ispanak Göz Sağlığını Korur

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır


.
.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.

.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır

Ceviz Kabuğu Suyu Diş Tartarlarına Karşı Faydalıdır.

Zemzem Suyu Gençleştirir


.


.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


.
.
Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

www.enerjistmasor.com

.
Bir cevap yazın