Balık Yağı Kas Ağrılarına Faydalıdır

Balık Yağı: Özellikle morina balığı ciğerinin yağı geleneksel olarak Kas ağrılarına yararlı Balık yağı eksikliği tedavisinde kullanılmaktadır. Ülkemizde balık yağı olarak bilinen bu yağ yüksek oranlarda A ve Kas ağrılarına yararlı Balık yağı içerir. 100 gram morina yağı günlük Kas ağrılarına yararlı Balık yağı ihtiyacının yaklaşık 16 katı D vitamini içerir. 1 yemek kaşığı yağ ise günlük ihtiyacın 3.5 katı D vitamini içermektedir.

Güneş ve bu besinler Kas ağrılarına yararlı Balık yağı bakımından en zengin besinlerdir ancak Kas ağrılarına yararlı Balık yağı içeren gıdaların tam listesi değildir. Bu nedenle sizin sağlık koşullarınıza uygun ve Kas ağrılarına yararlı Balık yağı bakımından zengin beslenme programı için bir uzmana danışabilirsiniz. Düzenli kas ağrısı veya spazmları olan kişilerde Kas ağrılarına yararlı Balık yağı eksikliği olabilir. Kas ağrılarına yararlı Balık yağı ni sıvılar, tabletler ve kapsüller şeklinde piyasada bulabilirsiniz. Ayrıca yumurta, balık ve güçlendirilmiş süt gibi gıdalarda bulunmaktadır. Güneş ışığında kısa süreli kalmak da vücudun Kas ağrılarına yararlı Balık yağı üretmesinde etkilidir. Basit kas spazmları birçok durumda ağır egzersiz ve güçlü spor yapmaktan kaynaklanır. Sabır, dinlenme, nazik germe hareketleri ve kas masajı ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Kas spazmları multipl skleroz, müsküler distrofi ve McArdle hastalığı gibi kronik durumların ortak bir yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir. Akut boyun ve sırt ağrısı olan kişiler de genellikle kas spazmlarından muzdariptir. Hamile kadınlar da ani kilo alma nedeniyle kas spazmlarına yatkındır. Ağrı şiddeti kişiden kişiye değişmekle birlikte adet gören kadınlar, rahim kasılmaları nedeniyle kas kramplarından muzdariptirler. Kas spazmları ağrılı olabilir, ama aşağıdaki doğal kas gevşeticiler kullanarak acılarınızı hafifletebilirsiniz. Kaslarınızda istemsiz olarak sertlik, gerginlik veya şişkinlik hissettiniz mi? Spor sonrası kaslarınızın tutulduğunu? Kendinizi gergin hissettiğiniz zamanlar oldu mu? Herkeste meydana gelebilen böyle durumlara kas spazmı yada kramp adı verilir. Spazmlar karın, kollar, eller ve ayaklarda sık görülür. Ayrıca baldır, hamstrings, kuadriseps kasları ve göğüs kafesi boyunca da fark edebilirsiniz.,

Kas ağrılarına yararlı Balık yağı İçeren Yiyecekler Hücre büyümesi, kemik gelişimi, kalsiyum emilimi, düzgün işleyen bağışıklık sistemi ve iltihaplı hastalıklarla mücadelede hayati bir rolü bulunan Kas ağrılarına yararlı Balık yağı , diğer vitaminlere oranla daha az sayıda besinde doğal olarak bulunmaktadır. Kas ağrılarına yararlı Balık yağı yetersizliği hastalıklara yatkın zayıf bir bağışıklık sistemi, artan kanser riski, saçların sağlıksız olması ve daha geç uzaması, kas ve kemik zayıflaması gibi sağlık sorunlarına yol açabilir. Aşırı Kas ağrılarına yararlı Balık yağı tüketiminin ise kalp krizi riskini attırdığı ve böbrek taşına yol açtığı bilinmektedir. Yağda çözülen Kas ağrılarına yararlı Balık yağı için en iyi gıdalar balık yağı, ciğer, peynir, yumurta sarısı ve bazı mantarlardır. Ayrıca vücudumuz güneşe maruz kaldığında Kas ağrılarına yararlı Balık yağı üretebildiğinden D vitamini “gün ışığı vitamini” olarak da adlandırılmaktadır. Kas ağrılarına yararlı Balık yağı besinler yoluyla da alınabilir. Balık yağı, süt ve süt ürünleri, morina balığı yağı, sardalya, uskumru, somon, ton balığı, yumurta sarısı, tereyağı, yulaf ezmesi gibi besinlerde Kas ağrılarına yararlı Balık yağı bulunur. D vitamini içeren besinlerde D vitamini etkin halde bulunmaz, önce karaciğer sonra böbrek tarafından iki aşamada aktif hale dönüşür. Ancak beslenmeyle Kas ağrılarına yararlı Balık yağı gereksinimini karşılamak oldukça zordur. Kas ağrılarına yararlı Balık yağı Hangi Besinlerde Bulunur. Bir tane yumurta 20 IU, bir bardak süt 100 IU, bir tatlı kaşığı balık yağı 400 IU Kas ağrılarına yararlı Balık yağı içerir. Saat 10 ila 15 arasındaki bölümde 10 dakika kadar güneşlenmek 3000 IU civarında ciltten Kas ağrılarına yararlı Balık yağı sentezini sağlar. Kas ağrılarına yararlı Balık yağı , D2 vitamini şeklinde bitkilerde de bulmakla birlikte, sadece hayvansal besinlerden alınan D3 vitamini vücutta depolanmaktadır. Bunlardan aktif ergosterol, kalsiferol ve D2 vitamini gibi adlarla da bilinen ergokalsiferol ışınlanmış mayalarda bulunur. Aktif 7-dehidrokolesterol ve D3 vitamini gibi adlarla da anılan kolesalsiferol ise insan derisinde güneş ışığı ile temas sonucu meydana gelir ve daha çok balık yağında ve yumurta sarısında bulunur.

Isıya karşı sabit ve pişirilmeye dayanıklıdır. Yüksek miktarlarda alınması toksik reaksiyonlara (zehirlenme) neden olabilir. Dünyada ve Türkiye’de Kas ağrılarına yararlı Balık yağı eksikliği ciddi boyutlardadır. Dünyada yaklaşık 1 milyar kişide, ülkemizde de 3 kişinin 2’sinde vitamin D eksikliği olduğu düşünülmektedir. Vitamin D’nin %90 güneş ışığı tarafından sağlanır. Derimiz güneş ışığına maruz kaldığında derin tabakalarında vitamin D üretilir. Modern dünyanın insanlara dayattığı yaşam tarzı sebebiyle, hepimiz uzun çalışma saatleri sonucunda güneşten mahrum kalmaktayız. Açık havada geçirmemiz gereken vakitlerimizi, kapalı alanlarda geçiriyoruz. Mesailerimiz ofislerde geçiyor ve yeterli güneş ışığı alamıyoruz. Kas ağrılarına yararlı Balık yağı için yeterli güneş ışığı almak için her gün en az 20 dakika baş, yüz, kol ve bacakların güneşle temas etmesi gerekir. Ülkemiz güneş açısından şanslı olmasına rağmen, Türkiye’de çoğu insanda Vitamin D eksikliği olduğu düşünülmektedir. Deri altında besinlerle alınan provitamin D, güneş ışığı ile aktif Vitamin D’ ye dönüşür. Aynı zamanda balık yağı, karaciğer, yumurta sarısı gibi besinlerle de Kas ağrılarına yararlı Balık yağı alınabilir. Kas ağrılarına yararlı Balık yağı n eksikliği bir çok hastalığa yol açabilir. Vitamin D eksikliğinin ciddi sonuçları olduğundan dolayı, vitamin D seviyesinin ölçtürülmesi ve eksikliği varsa takviye olarak alınmalıdır. Kas ağrılarına yararlı Balık yağı Bakımından Zengin Besinler . Yukarıda da belirttiğimiz gibi Kas ağrılarına yararlı Balık yağı az sayıda gıdada ve az miktarda bulunduğu için beslenme yoluyla vücudun ihtiyaç duyduğu miktarı tamamlamak oldukça zordur. Bu alanda yapılan araştırmalar ortalama bir kişinin Kas ağrılarına yararlı Balık yağı ihtiyacının sadece %20’sini besinler aracılığıyla aldığını göstermektedir. Aşağıda yer alan gıdaları tüketmenin yanı sıra yeteri kadar güneşe çıkmak vücuda gerekli Kas ağrılarına yararlı Balık yağı nin üretiminin tamamlanmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca listemizde yer alan gıdaların bazıları yüksek kolesterol içerdiğinden herkesin düzenli olarak tüketmesi için uygun olmayabilir. Bu nedenle öncelikle bir uzmana danışarak gıdalar yoluyla Kas ağrılarına yararlı Balık yağı tüketimi için beslenme önerisi almanız daha doğru olacaktır.

Kas ağrılarına yararlı Balık yağı Eksikliği Riski Yüksek Olan Gruplar şunlardır. Güneşe Çıkmayan ve Emziren Anneler, Anne sütü içinde bulunan Kas ağrılarına yararlı Balık yağı annenin D vitamini seviyesine bağlıdır. Ancak anne sütü içinde bulunan Kas ağrılarına yararlı Balık yağı genellikle bebeğin ihtiyacını tam olarak karşılamak için yeterli değildir. Bu nedenle bebek düzenli olarak güneşe çıkarılarak (en az 10-15 dakika) yeterli oranda Kas ağrılarına yararlı Balık yağı aldığından emin olunmalıdır. Yaşlı Yetişkinler, Yaşlandıkça vücudun güneş ışınlarıyla Kas ağrılarına yararlı Balık yağı üretme kabiliyeti zayıflayabilir. Bu nedenle belirli yaşlardan sonra bir uzmana danışarak Kas ağrılarına yararlı Balık yağı takviyesi kullanmak gerekebilir. Koyu Ciltli Kişiler, Deride bulunan bir pigment olan ve cildimize rengini veren melanin Kas ağrılarına yararlı Balık yağı üretme yeteneğini azaltabilir. Yağ Emme Sorunları Bulunan Kişiler, Vücudunda yağ emme sorunu bulunan veya çok düşük yağ içeren bir beslenme programı uygulayan kişilerde Kas ağrılarına yararlı Balık yağı eksikliği görülebilir. D vitamini yağda çözülebildiği için vücutta yeterli miktarda yağ olması gerekir. Bazı İlaçlar: Kalsiyum emilimini azaltan bazı ilaçlar (kolesterol düşürücü ilaçlar, kilo vermeye yardımcı ilaçlar, epilepsi ilaçları…vb) Kas ağrılarına yararlı Balık yağı üretimini olumsuz yönde etkileyebilir.

indeks: Ağrı, Alerji, Cilt, demir vitamini, dolaşım sistemi, Glutatyon, göz, Kalp, Kanser, Kilo verme, saç, Sindirim Sistemi, zayıflama,  Bakır,  Cilt,  Damar,  demir,  E vitamini,  Kalp,  kalsiyum,  magnezyum,  Manganez, potasyum, kalp,  Kanser, zayıflama, Diyet, Kilo verme, iştah, Gençlik, İksir, Hafıza, Besleyici,


loading…

.

Hurma Kısırlık için ilahi şifadır.

Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.

B6 Vitamini Yeni Hücre Üretir.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır

Kuru Üzüm Cinsel Sorunlara Faydalıdır.

.

.
Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com
www.enerjistmasor.com
.Bir cevap yazın