Ceviz Beynin Gıdasıdır

Beynin yararlı gıdası Ceviz  şeklinde olmasıyla bir alakası var mı, bilmiyoruz ama ceviz beyne adeta doping yapan bir yiyecek. Bu aslında hiç şaşırtıcı değil zira cevizdeki B6 vitamini, manganez ve omega-3 yağ asitleri, beyin ve sinir sisteminin çalışmasına olumlu etki yapan maddeler.

Kısa süre önce ABD’de yapılan bir araştırma ise cevizin gerçekten algıyı ve hafızayı güçlendirdiğini somut olarak ortaya koymuş. Beynin yararlı gıdası Ceviz deneyde, çeşitli yaşlarda 20 bin kişiye zeka testleri uygulanmış ve düzenli olarak ceviz de dahil fındık fıstık tüketen kişilerin hafızalarının daha güçlü olduğu ve daha hızlı tepki verdikleri ortaya çıkmış.

Çerez olarak sadece ceviz yiyenler ise en iyi sonuçları almış. Yani bütün fıstık türü gıdalar beyni kuvvetlendiriyor ama en etkili olanı ceviz  Beynin yararlı gıdası Ceviz eğer hayatınız boyunca tek bir çeşit kuruyemiş yiyebilecek olsaydınız, cevizi seçmek çok mantıklı olurdu. Sadece tadından dolayı değil, cevizle ilgili yapılan pek çok araştırma kabuklu yemişler arasında cevizin seçkin bir yeri olduğunu gösteriyor. Tabi ki her gıdanın ayrı faydaları var ve hepsinden yemek gerek ama cevizin faydaları, rakiplerini geride bırakıyor gibi. Cevizi bu kadar özel yapan nedir, görmek için besin değerinden başlayacağız.

Beynin yararlı gıdası Ceviz  süre sonunda ceviz yiyenlerin damarlarının daha iyi durumda olduğu görüldü. Ama asıl şaşırtıcı olan ceviz yiyenlerin aldıkları fazladan kaloriye rağmen bel ölçülerinin azalmasıydı. Yani ceviz bırakın kilo aldırmayı, zayıflatıcı bir etki göstermişti. Birkaç yıl önce yapılan bir deney cevizin insanları zayıflatmasına dair ilginç sonuçlar ortaya çıkarmış.  Deneyin asıl konusu cevizin insanlarda damar fonksiyonu üzerindeki etkisiydi. Beynin yararlı gıdası Ceviz  bunun için normalin üzerinde kilolu gönüllüler seçildi. 8 hafta boyunca bir grup istediğini yerken öteki grup hergün belli miktar ceviz yemek kaydıyla yine istediğini yedi. Yarısından çoğu yağdan oluşan bir yiyecekten beklenmeyecek bu zayıflatma özelliği aslında tüm fındık fıstık cinsiçerezler için geçerli. Bilim adamlarına göre bunun iç sebebi var. Bir kere kuruyemişler iyice çiğnemenin gerekmesi ve yoğun tatları sebebiyle doyurucu gıdalar. Fındık, badem, ceviz veya kaju yediğiniz zaman doyuyorsunuz ve uzun süre başka bir şey yemiyorsunuz. Üstelik, kuruyemişteki yağlar tam olarak sindirilemiyor ve atılıyor.

Beynin yararlı gıdası Ceviz yani gerçek kalori değeri gösterilen rakamalardan daha az. Son olarak, kuruyemişlerin metabolizmayı hızlandırıp vücut ısısını yükseltici bir etkisi var. Ceviz yedikten sonra vücudunuz çok hafif ısınıyor ve kaloriler ısıya dünüşüyor.Kalbe İyi Geliyor ABD’de on binlerce kişinin dahil olduğu kohort araştırmaları; ceviz, badem, fındık, antep fıstığı vb. kuruyemişlerin kalp hastalığı riskini azalttığını göstermiştir. Ancak, tüm kuruyemişler arasında en etkilisinin ceviz olduğu görülmektedir. Ceviz yemek, LDL yani kötü kolesterol oranını düşürmekte, kolesterol geri emilimini artırarak damarlardaki birikintilerin temizlenmesini sağlamakta ve kalp hastalığı riskine işaret eden diğer belirtileri de hafifletmektedir. Beynin yararlı gıdası Ceviz  cevizle ilgili yapılan pek çok çalışma, cevizin kalp ve damarlara faydasının birkaç hafta gibi kısa süreler içinde ortaya çıktığını ve ceviz yediğiniz sürece devam ettiğini ortaya koymuştur. Bilim adamlarına göre cevizin güçlü etkisi büyük ölçüde içindeki doyamamış yağ asitlerinden gelmekle birlikte gamatokoferol, melatonin ve fitosteroller gibi içerdiği diğer maddeler ve tabi ki antioksidanlar bu duruma katkı yapmaktadır. Antioksidanlar; hücre faaliyetleri sonucu ortaya çıkan ve serbest radikaller olarak bilinen zararlı maddeleri etkisiz hale getirirler. Böylece kalp hastalıkları, kanser ve yaşlılıkla ortaya çıkan çeşitli bozukluklardan vücudu korurlar. Ceviz, diğer fındık fıstık türü yiyeceklerin arasında antioksidan özelliğiyle birinci sıradadır. Beynin yararlı gıdası Ceviz  Cevizdeki antioksidan özelliğe sahip maddeler hem miktar olarak diğer kuruyemişlerden daha fazladır hem de daha niteliklidir yani serbest radikalleri bertaraf etmede daha etkilidir.  Alfa-Lionelik Asit  yada ALA, omega-3 temel yağ asitlerinden  biridir ve en çok bulunduğu yiyeceklerden birisi cevizdir. Bununla birlikte cevizde diğer omega-3 türleri olan eikosapentaenoik asit (EPA) ve dokosaheksaenoik asit (DHA) yoktur. Bunlar sadece balıkta bulunur ve genel kanı bu ikisinin cevizdeki ALA’dan daha faydalı olduğu yönündedir.

İndeks: Ceviz, Kalsiyum, Demir, Çinko, Magnezyum, Fosfor, Bakır, Selenyum, Manganez, Cild, Saç, A vitamini, C vitamini, Ceviz Yaprağı, K vitamini, Terleme,  beyin,

loading…

.

Uyku Kas Ağrılarına Dinlendirir.

Hurma Kısırlık için ilahi şifadır.

Ceviz Kabuğu Suyu Diş Tartarlarına Karşı Faydalıdır.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır

Zemzem Suyu Gençleştirir

Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com
www.enerjistmasor.com
.


Bir cevap yazın