Elma Sirkesi Göz Nezlesi Kaşıntıya Giderir.

Doğal Elma sirkesi anti-mikrobiyal özellik gösterdiği için, göz nezlesi nedeniyle oluşan enfeksiyonla mücadelede etkindir. Doğal Elma sirkesi Özellikle de, pastörize edilmemiş Doğal Elma sirkesinde bulunan malik asit, bakteriyel enfeksiyonlarla mücadelede önemlidir. Bunun için 2 çay kaşığı organik  Doğal Elma sirkesi ile bir bardak filtrelenmiş suyu karıştırınız. Daha sonra bu karışım içine bir pamuk ya da temiz bez parçasını batırınız ve gözünüze uygulayınız.

********

Yaptığınız bu işlemi her birkaç saatte bir, günde 2 ya da 3 defa yapınız. Aslında bu karışımı göz damlası şeklinde direkt gözünüze de uygulayabilirsiniz, fakat bu işlem gözde batma hissi verecek, acı ve yanma oluşturabilmektedir Evde bir şişe Doğal Elma sirkesine yer veriyor musunuz? Bu besin sadece salatalarla çok iyi gitmekle kalmıyor, aynı zamanda mutfağın dışında da çok iyi bir tıbbi tedavi görevi görüyor. İnanılmaz değil mi!  Elma sirkesinin faydaları, içinde bulunan vücuda detoks yapan ve sindirimi kolaylaştıran bir çeşit bakteriye dayanıyor. Buna ek olarak da, kalsiyum, potasyum, magnezyum, bakır ve demir açısından da çok zengin…Aç karna 1 bardak su ile alınan Doğal Elma sirkesi şunlara fayda sağlayabilir. Doğal Elma sirkesi Kalın ve ince bağırsağa detoks uygulayarak sindirimi kolaylaştırır. Doğal Elma sirkesi vücudun besinlerden aldığı içerikleri gaz veya şişkinlik oluşturmadan absorbe etmesini kolaylaştıran doğal bir toniktir. Toksinlerin vücuttan atılımını destekler. Lenf sistemi ve kan dolaşımını daha sağlıklı bir hale getirerek zehirli atıkları ve fazla yağı atmaya yardımcı olur. Doğal Elma sirkesi  Yüksek kan basıncını ve trigliserit seviyesini düşürür. Doğal Elma sirkesi Limon suyunun özelliğine benzer olarak, vücut pHını dengeler.

Günde sadece 2 yemek kaşığı Doğal Elma sirkesi  tüketin. Doğal Elma sirkesi Kötü Kokulu Bir Nefese Karşı Elma Sirkesinin Faydaları hiç ağzınızda kötü bir tatla uyandınız mı?  Peki nefesinizin o kadar da güzel kokmadığı dikkatinizi çekti mi ve Endişelenmeyin, çünkü elma sirkesi sizin yardımınıza koşmak için burada! Bu problemden kurtulmak için şunlara dikkat edin. Doğal Elma sirkesi  İhtiyacınız olanlar neler? Doğal Elma sirkesini   ½ tatlı kaşığı (10 ml)  ½ bardak su (100 ml) ve Nasıl hazırlayacaksınız? Doğal Elma sirkesini suyun içine karıştırın ve bu karışım ile gargara yapın. Ağzınızda yutmadan 10 saniye bekletin, tükürün ve başka bir yudum alın.

******

DİKKAT, bu uygulamayı kesinlikle çocuklar ve bebekler üzerinde uygulamayınız.

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş