Hamsi Cilt Sağlığına Faydalıdır

Cilde faydalı hamsi belirtildiği gibi omega-3 yağ asitlerinin yanı sıra E vitamini ve selenyum kaynağıdır. Bunların tümü -diyette düzenli şekilde tüketilirse-  pürüzsüz bir cilde sahip olmayı, kırışıklıkları giderme ve erken yaşlanmayı engeller. E vitamini aynı zamanda güneş yanığına karşı koruma sağlar ve böylece cilt kanseri olasılığını azaltmaya yardımcı olur.

********

Cilde faydalı hamsi büyük miktarda omega-3 içerir ve bunun sayesinde kötü kolesterol damarlardan uzaklaşır aynı zamanda arter duvarlarına bağlanmasını engeller. Haftada en az iki kez balık yiyorsanız, sağlığınızı koruyorsunuz demektir. Yapılan araştırmalar düzenli olarak balık yemenin fiziksel ve ruhsal sağlığımıza iyi geldiğini gösteriyor. Tuz konservesi veya konserve cilde faydalı hamsi piyasada kolaylıkla bulunur. Sızdırmaz konteyner açıldıktan sonra cilde faydalı hamsinin soğutulduğundan emin olun. Taze hamsi veya hamsi macunu da bulunabilir ve kullanılabilir. Güçlü lezzetinden dolayı, çeşitli salatalar ve soslarda bir bileşen olarak kullanılır. Dikkat Edilmesi Gerekenler:  Bazı yeni çalışmalar, cilde faydalı hamsilerin parazitlere oldukça duyarlı olabileceğini göstermiştir, bu yüzden hamsiyanızı her zaman güvenilir bir kaynaktan satın aldığınızdan ve en çok nerede yakalandığını biliyorsanız emin olun. Parazitlerin sağlığınızı olumsuz yönde etkilemesini önlemenin en iyi yolu, cilde faydalı hamsileri yemekten önce dondurma veya pişirmenizdir, zira birçok insan bunu yapmayı seçtikleri şekilde tenekeden çıkarabilirsiniz. Hamsi hakkındaki son düşünceler, sodyum düzeyinin yüksek olması, yüksek tansiyonu olan kişiler için kesinlikle önemli bir faktördür, çünkü sodyumdaki muazzam bir artış sizi daha yüksek kan basıncı ve yüksek kalp krizi veya inme şansı için daha yüksek bir riske sokacaktır. Çok daha az sodyum ile birlikte omega-3 yağ asidi (iyi kolesterol) içeren alternatif gıdalar var!

İNDEKS: Kalp Ve Damar Tıkanıklığını Önler, Göz Sağlığına Faydalıdır, Toksisiteye Faydalıdır, Kilo Vermeye Yardımcı Olur, Hücre Ve Doku Yeniler, Cilde Sağlıklı.

Bir cevap yazın