Hindistan Cevizi Saç Sağlığına Yararlıdır.

Hindistan Cevizi Saç Sağlığına Yararlıdır.
Saç sağlığına faydalı Hindistan cevizi kan dolaşımını teşvik ettiği için bu durum aynı zamanda direkt olarak cilt sağlığına etki eder.

Kan dolaşımının hızlanması cildin içeriden daha hılzı temizlenmesini sağlayabilir. Bunun dışında cildin temizlenmesini ve genç kalmasını sağlayabilir. Hindistan cevizinin cilt sağlığı kadar saç sağlığına da inanılmaz katkıları vardır.

Saçların dökülnesine neden olan unsurların ortadan kalkmasını sağlar. Kafa derisine uygulandığında kepek sorununu çözer. Saçların sağlıklı ve parlak kalmasını sağalar. Olumsuz hava şartlarından kaynaklanan yıpranmaları giderebilir. Saç sağlığına faydalı Hindistan cevizi tüketi sağlık uzmanları tarafından her yaştan insana tavsiye edilmektedir ve gebelik döneminde de tüketilebilen besin maddelerinin arasında gösterilir. Hindistan cevizi karbonhidratlar açısından zengindir çok etkili ve fazla miktarda doymamış yağlar içerir ve aynı şekilde tam bir lif deposudur. Saç sağlığına faydalı Hindistan cevizi bol miktarda protein içermektedir.

Niasin,Pantotenik asit, Piridoksin,Riboflavin ,Tiamin yanında ,C, E ve K vitaminleri içermektedir. Hindistan cevizinin cilt sağlığı kadar saç sağlığına da inanılmaz katkıları vardır. Saçların dökülnesine neden olan unsurların ortadan kalkmasını sağlar. Saç sağlığına faydalı Hindistan cevizi kafa derisine uygulandığında kepek sorununu çözer. Saçların sağlıklı ve parlak kalmasını sağalar. Olumsuz hava şartlarından kaynaklanan yıpranmaları giderebilir. Saç sağlığına faydalı Hindistan cevizi yağı sağlıklı doymuş yağ içerir. Hindistan cevizi yağı içindeki doymuş yağlar, vücudunuzdaki “iyi” HDL kolesterolü artırabilir, ancak aynı zamanda “kötü” LDL kolesterolü daha az zararlı bir şekle dönüştürmeye yardımcı olabilir. Saç sağlığına faydalı Hindistan cevizi yağı diğer risk faktörlerini de geliştirebilir ve bu nedenle kalp rahatsızlığına karşı koruma sağlayabilir. 40 kadında yapılan bir çalışmada, hindistancevizi yağı toplam ve LDL kolesterolü düşürürken, HDL’yi soya yağına göre artırdı.

Ayrıca hindistancevizi yağının trigliseritleri, total ve LDL kolestrolü düşürdüğünü, HDL’yi artırdığını ve kan pıhtılaşma faktörlerini ve antioksidan durumunu geliştirdiğini gösteren sıçan çalışmaları bulunmaktadır.Sodyum ve potasyum açısından oldukça zengin olan hindistan cevizi, kalsiyum, bakır, demir, magnzeyum, manganez, fosfor, selenyum, çinko içermektedir. Özellikle manganez ve fosfor açısından oldukça zenginidir. Saç sağlığına faydalı Hindistan cevizi bunun dışında sağlık açısından birçok faydası olan bileşenler içermektedir. Hindistan cevizi doymamış yağlar dışında, doymuş yağları yüksek miktarda içerir, ancak bunlar zararsızdır. Saç sağlığına faydalı Hindistan cevizi Obezite günümüzde dünyadaki en büyük sağlık sorunlarından biridir. Bazı insanlar obezitenin sadece bir kalori meselesi olduğunu düşünürken, diğerleri bu kalorilerin kaynağının da çok önemli olduğuna inanıyorlar. Farklı yiyeceklerin bedenlerimizi ve hormonlarımızı farklı şekillerde etkilediği bir gerçektir.Bu bağlamda, kalori kalori değildir. Saç sağlığına faydalı Hindistan cevizi yağında bulunan orta zincirli trigliseritler aynı miktarda diğer yağlara kıyasla yanmış kaloriyi artırabilir. Bir çalışma, günde 15-30 gram 24 saatlik enerji harcamasını% 5 arttırdığını ve toplamda günde yaklaşık 120 kalorun olduğunu buldu. Saç sağlığına faydalı Hindistan cevizi doğal besinler arasında sağlık açısından inanılmaz faydaları olanlardan bir tanesidir. Hindistan cevizi hint evlerinde asırlar boyunca alternatif tedavi olarak kullanılmıştır ve hala kullanılmaktadır.

Sağlık açısından birçok faydası olan hindistan cevizi maalesef ülkemizde çok yaygın tüketilen meyveler arasında değildir. Saç sağlığına faydalı Hindistan cevizi antioksidanlar bakımından oldukça zengindir, anti viral, anti fungal, anti bakteriyel, anti parazitik özelliktedir. Bu bağlamda Hindistan cevizi suyu ya da yağı tüketerek boğaz ve idrar yolu Enfeksiyonlarını, astım, bronşit gibi solunum yolları hastalıklarını önlemek mümkündür. Ayrıca antioksidanlar sayesinde de bakteri ve virüslere karşı vücudun direnci artar, hastalıklarla savaşma gücü desteklenir. Saç sağlığına faydalı Hindistan cevizi cevizi saç ve cilt sağlığı açısından da çok faydalıdır.

.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor


.


.

Zemzem Suyu Gençleştirir


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.
.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır


.
.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

.

.
UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metin ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.
.
Bir cevap yazın