Nane Kas Ağrılarına Faydalıdır

Bir diğer etkili kas gevşetici ise nanedir. Bu bacak, sırt, kas ağrısı ve gerilim baş ağrısı tedavisinde çok etkilidir. Nane bitkisinde yer alan mentol analjezik, anti-inflamatuar ve antispazmodik özellikleri sunması sayesinde kas ağrısı ve iltihabı hafifletmeye yardımcıdır.

********

Hatta kan dolaşımını artırarak ağrı ve spazmları azaltır. Nanenin hem kendisi hem de nane yağı şişmeyi ve ağrıyı azaltmak hem de enflamasyonu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Nane çayını günde iki bardak içebilirsiniz. Nane çayı yapmak için taze veya kurutulmuş tepeleme bir çay kaşığı nane 10 dakika boyunca sıcak suda demlenir. Alternatif olarak, nane içeren bir reçetesiz ağrı kesici krem kullanılabilir. NOT: Cilt üzerinde veya dahili olarak sulandırılmamış nane yağı asla kullanmayın. Nane, ballıbabagiller familyasının Mentha cinsini oluşturan bütün Dünya’da görülebilen 25-30 türün ortak adı. Genellikle temmuz ve ağustos ayları arasında açarlar.

Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane bir diğer etkili kas gevşeticidir. Bu bacak, sırt, kas ağrısı ve gerilim baş ağrısı tedavisinde çok etkilidir. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane bitkisinde yer alan mentol analjezik, anti-inflamatuar ve antispazmodik özellikleri sunması sayesinde kas ağrısı ve iltihabı hafifletmeye yardımcıdır.

Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane Hatta kan dolaşımını artırarak ağrı ve spazmları azaltır. Nanenin hem kendisi hem de nane yağı şişmeyi ve ağrıyı azaltmak hem de enflamasyonu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Vucudumuzda Kas Ağrılarını şifa olan Nane çayını günde iki bardak içebilirsiniz.

NOT: Cilt üzerinde veya dahili olarak sulandırılmamış nane yağı asla kullanmayın.
İndeks: mentol analjezik, kas ağrısı, bacak, sırt, kas ağrısı, anti-inflamatuar, antispazmodik, Kadi nanesi, kalsiyum, magnezyum, potasyum, C vitamini, Nane, infüzyon, ballıbabagiller,

4 thoughts on “Nane Kas Ağrılarına Faydalıdır

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş