Kenevir Mükemmel besin kaynağıdır.

Mükemmel besin kaynağı Kenevir Mükemmel Besin Kaynağıdır.
Mükemmel besin kaynağı Kenevir tohumunun yüzde otuzu sağlık açısından büyük önem taşıyan  bitki besin temelli linoleik asit ile alfa-linoleik asit içermektedir. Ayrıca kenevir tohumları, vücut hücrelerinin normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi, hücre yenilenmesi, sinir sistemi ile kaslar üzerinde etkili olan gama-linoleik asit içermektedir. Kenevir tohumu yüzde yirmi beş oranında vücudun temel ihtiyaçları olan protein, E vitamini, fosfor, potasyum, magnezyum, sülfür, kalsiyum, demir ile çinko içermektedir. Bu yönü ile kenevir tohumu mükemmel bir besin kaynağıdır. Kenevir tohumu arginin aminoasidi başta olmak üzere kalp sağlığına yararlı sayısız bileşik içermektedir. L-arginin vücudumuzdaki nitrik oksitin öncüsüdür. Mükemmel besin kaynağı Kenevir Kan akışını artırmasından başka optimal kan basıncını korumaya yardımcı olmaktadır. Nitrik oksidin göreviyse kas hücrelerinin oluşumunu desteklemek ve kan damarlarını rahatlatmaktır.
********
Nitrik oksit eksikliği damar tıkanıklığı ile koroner kalp hastalıklarına sebep olur.Kenevir tohumunda bol olarak bulunan gama-linoleik asitin bir başka etkisi ise antienflamatuar olmasıdır. Mükemmel besin kaynağı Kenevir Yapılan çalışmalar kenevir tohumunun kanın pıhtılaşmasının önüne geçip, kalp krizi sonrası iyileşme sürecini hızlandırdığını ortaya koymuştur. Bitki Besin Temelli Protein Deposu Hayvansal gıda ağırlıklı beslenemiyorsanız veya vegansanız Mükemmel besin kaynağı Kenevir  tohumu sizler için müthiş bir bitki besin temelli protein kaynağıdır. Biftekten alacağınız proteinleri benzer miktarda kenevir tohumundan karşılayabilirsiniz.

Kenevir ve Kenevir Tohumu Nedir, Faydaları Nelerdir? Mükemmel besin kaynağı Kenevir  tohumu diğer proteinlere nazaran kolay sindirilebilen değerli bir protein kaynağıdır.Kenevir tohumu, biyolojik olarak yararlı ve kolay sindirilebilen protein için inanılmaz bir bitkisel kaynaktır. Kenevir, Kenevirgiller ailesinden olup,diğer isimleri aptal otu, kendir otu, kınnap otu, esrar otu gibi isimleri vardır. Mükemmel besin kaynağı Kenevir Ortalama 3 metre uzunluğunda, bir yıllık otsu bir bitkidir. Kenevir tohumu son derece etkili bir besin kaynağıdır. Teknik olarak ‘kenevirin kalbi’ denilen tohumu sağlıklı protein ile mineraller bakımından zengindir. Kenevir tohumunun sert dış kabukları çıkarıldıktan sonra yumuşak kremsi ‘kalbi’ tüketilmektedir. Çok yönlü kullanım yolları olan kenevir tohumunu fırınlayacağınız yemeklere veya salatalara ekleyebilirsiniz. İşte kenevir tohumunun sağlığa yararları Çiçekleri sarı ve yaşil arasında değişir. Mükemmel besin kaynağı Kenevir Dişi çiçek diye anlandırılan kısımları olgunlaşınca oluşan Mükemmel besin kaynağı Kenevir  tohumları kavrulup tüketilir. Bu tohumlara çedene, çetene gibi isimler verilir. Kenevir yağı olarak bilinen Kenevir Tohumu yağı ise sabun sanayisinde kullanılır. Kenevir tohumu kuş yemi olarak da kullanılır. Kenevir lifleri ise dokuma sanayisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Halat, urgan, balık ağları, çadı bezi ve semer gibi malzemelerin yapımında kullanılır. Mükemmel besin kaynağı Kenevir Türkiye’nin pek çok yerinde kendiliğinden yetişebilir ancak Mükemmel besin kaynağı Kenevir  ; esrar yapımında kullanıldığı için denetim altındadır. Ordu, Kastamonu, İzmir, Samsun, Urfa gibi illerde kültür tarımı da yapılır. Kurutulmuş kenevir çiçekleri tarih boyunca baş ve romatiAzma ağrılarında tedavi maksatlı kullanılmıştır. Günümüzde ise bağımlılık yaptığından dolayı tedavi amaçlı pek kullanılmamaktadır. Yapraklarının haşlanması lapa olarak ağrı kesici olarak kullanılır.

******
Mükemmel besin kaynağı Kenevir Ayrıca, Avrupa ülkelerinde Mükemmel besin kaynağı Kenevir  suyu ağrıları azaltmak için içiliyor. Ancak ülkemizde tohumu dışında otunun ne şekilde kullanılabileciğiyle ilgili bir kültür oluşmamıştır. malign ürünlerin Büyük Britanya’ya potansiyel ekonomik faydalarını keşfetmekle görevli seçilmiş bir grup arasındalar. Tarım araştırmaları profesörü ve Bitki Bilimleri Bölümü eş başkanı Greg Roth, ” ‘daki endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  araştırmalarının ön planda olması çok heyecan vericidir” dedi . “Mükemmel besin kaynağı Kenevir  , ürün geliştirme ve ekonomik fayda için fırsatlar sağlayan ilginç bir bitkidir. On yıllardır yetiştirme yasağı sonrasında, geri dönüş yapmaya hevesliyiz.”Geçen yıl Endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  Araştırma Yasası’nı imzalamasını takiben endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  büyümesi ve tarımı araştırması için bir pilot program olarak Devlet Tarım Bakanlığı tarafından onaylanan 16 yerden biriydi.Temmuz ayının sonlarında bir grup bitki bilimcisi, uzatma eğiticisi, endüstri profesyoneli ve devlet yetkilisi bir araya gelerek Roth ve meslektaşlarının bu baharda yaptıkları projeye başlamış olduklarını kaydediyorlardı. Mükemmel besin kaynağı Kenevir  araştırma arazileri, Dekanı Rick Roush gibi üst düzey görevlilerin ziyaretleriyle Ag Agustos İlerleme Günleri’nde de görülmeye değerdi. Roth’un da belirttiği gibi endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  – çeşitli esrar bitkisi – binlerce mal üretmek için kullanılabilen hammaddeler için yetiştirilen yenilenebilir bir kaynaktır; elyaf ve sapları giyim, halı, kağıt, biyoyakıt ve inşaat ürünlerinde kullanılır ve tohumları ve çiçekleri bitkisel yağlar, organik vücut ürünleri ve sağlıklı gıdalardır.”Mükemmel besin kaynağı Kenevir  tohumları protein açısından yüksek ve  ve Omega-6 yağ asitleri için dikkat çekiyor” dedi. “İnsanlar kendi yoğurt ve salatalarına Mükemmel besin kaynağı Kenevir  tohumları eklemeye ve Mükemmel besin kaynağı Kenevir  geliştirilmiş sağlık içecekleri içmeye başlamışlar. Bazı gıda şirketleri ürünlere kıymet eklemek için kenevir ekliyorlar. Kenevir sosislerim bile var: çoğunlukla sığır eti ve domuz eti ama Mükemmel besin kaynağı Kenevir  eklendi değer arttırmak için, diğerleri kenevirin temel bir gıda maddesi olarak gelişmesini düşünüyor “dedi.Kenevin yapamayacağı bir şey – halkın algılamalarına rağmen – bir insanı “yüksek” hale getirmektir. Roth açıkladığına göre, kenevir esrar ile aynı esrar türlerinden geldiği halde, ikisi genetik ve kimyasal makyajdan farklıdır. En önemli fark, esrarın yaygın olarak kısaltma THC ile ifade edilen psikoaktif bitki kimyasal  üretimi nedeniyle yetiştirilmesidir.

********
Endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  , yüzde 0,3’ten daha az bir THC konsantrasyonuna sahip olmalı – az miktarda Roth’a göre – dolayısıyla endüstri kabul edilen THC seviyesini rutin olarak üreten çeşitleri taradı.  yönetmelikleri uyarınca, Mükemmel besin kaynağı Kenevir  çeşitleri hasattan önce test edilir ve eğer yüzde 0,3’ün üzerindeyse, kenevir ürünleri yerinden çıkarılamaz ve tahrip edilmesi gerekebilir.”Yüksek” olmasına rağmen kenevirin esrar ailesine bağlantısı, üretiminin 1937 Esrar Vergi Kanunu uyarınca ABD’de yasaklanmasına neden oldu . Ancak, yıllardır savunuculuk, eğitim ve sosyal normlarda bir değişiklik nedeniyle tutumlar değişiyor ve Roth, araştırmanın kuşkusuz – ve serserileri – bir kez ve herkesi sona erdirerek kenarı lehine gelgiti değiştirmeye devam edeceğine inanıyor.Mükemmel besin kaynağı Kenevir  in birçok kullanımından yararlanabilmek için öncelikle onu nasıl büyüteceği bilinmelidir, bu nedenle araştırma destek teknisyeni Roth ve Mark Antle, Kanada, Saskatchewan’daki Hemp Genetics International’daki operasyon direktörü Jeff Kostuik ile bağlantı kurarak çeşitlere, ekim ve hasat tarihleri, yabani ot ve böcek kontrol taktikleri. Şirket ayrıca ilk büyüme yılına tohum sağladı.Kostuik, “Penn State’ten anında katılmayı ve heyecanı beğendik.” Dedi. “Bu bitkinin tam bir agronomik değerlendirmesini tamamlamak için prestijli bir üniversite ile personel, uzmanlık, destek ve kaynaklarla ortak olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Bu denemeler, yerel  üreticilerine ilk kez zaman.”

Araştırmacılar, CFX-1, CFX-2 ve CRS-1 gibi daha uzun çeşitler ve Picolo, Katani ve Grandi gibi daha yeni olan daha kısa çizgilere sahip olmakla birlikte, esas olarak endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  tahıl endüstrisi için uygun Kanada’dan altı çeşidi değerlendiriyorlar. Bu çeşitler, büyük tohumlara sahip olma eğilimindedir ve lif için yetiştirilen uzun çeşitlerin aksine, boy olarak biraz kısadır. Haziran ayında geç başlamış bir ekime rağmen, ürünlerde, özellikle de daha uzun çeşitlerde, yeteri kadar gelişme kaydedildi.Roth, “İlginç olan şey, Mükemmel besin kaynağı Kenevir  in oldukça kolay ve çabuk büyüyen bir bitkidir” dedi. “Fabrikalarımız hızla çimlendiler ve Ağustos ayı ortasına kadar tohumlar doldu: Gittiğimiz gibi öğrendik.Örneğin, Mayın geç mayılarak ekim yapılmasının ideal olacağı anlaşılıyor.Ayrıca azot için büyük bir tepki gördük Gübreleme En büyük endişelerimizden biri, yabani otları kontrol etmektir, çünkü ABD’de Mükemmel besin kaynağı Kenevir  üretiminde herbisitler bulunmamaktadır. Uzun boylu çeşitleri kullanmak ve biraz daha ağır tohumlama oranı yabani otları önlemek için anahtarlar “dedi.İyi bir yönetim ile, dönüm başına 1,000 ila 1.500 pound arasında Mükemmel besin kaynağı Kenevir  tohumu verimleri mümkündür. İyi piyasa koşullarında pound başına 50-90 sent tohum fiyatlarında makul getiriler olabilir. Organik Mükemmel besin kaynağı Kenevir  tozu daha da yüksek fiyatlı. Şimdilik, pazarlar sınırlı ancak ileride daha fazla gelişebileceğini kaydetti.

O, tohumların bir kısmını yemek ve yağ içerisine bastırmayı planlayan Eylül ayında erken sonbahar hasatını bekliyor. Hempseed yemek için bir pazar geliştirme kritiktir, bu nedenle araştırmacılar her çeşitten besin içeriğini değerlendirmeyi planlıyorlar. Roth, “Bu ilk yıl,  için en iyi çeşit ve yönetim uygulamalarına ilişkin değerli bilgiler sağlayacak ve bu bilgilerin, endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  in büyümesini ve kullanımını ilerleteceğini öngörüyoruz” dedi. “Sektörün devletimizde ileriye taşınmasına yardımcı olması için notları diğer araştırmacılarla karşılaştırmayı umuyoruz.”Bitki patolojisine odaklanarak ticari endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  üretimini ve yönetimini incelemek için doktora sonrası bir pozisyon mevcuttur. Aday modern tarım uygulamaları ile endüstriyel kenevirini başarıyla büyütmek için gerekli temel bilgileri geliştirmek için entegre bir araştırma ve uzatma ekibiyle çalışmaktan sorumlu olacaktır. Adayın, tarımsal ürünlerin üretimi konusunda saha araştırmalarını bağımsız olarak tasarlamak, tasarlamak ve uygulamak için gösterilmiş bir yeteneği ve akran tarafından gözden geçirilen dergilerde ve uzatma bültenlerinde her iki bilimsel makale yazma becerisine sahip olması gerekir. Mükemmel iletişim becerilerine ve örgütsel ve analitik yeteneklere sahip olan adaylar tercih edilecektir. Doktora sonrası ortak, birçok öğretim üyesi, çiftlik personeli, lisansüstü ve lisans öğrencileri, uzatma eğitimcileri ve diğer araştırma görevlileri.

Daha önce tamamlanmış araştırma yayınlarına sahip olan adaylara tercih edilir. Eyalet içi seyahat için geçerli bir ehliyet gereklidir. Kiralama, arka plan kontrolünün başarıyla tamamlanmasına bağlıdır. Başlangıç ​​Tarihi: 25 Nisan 2016 İş gereksinimleri İş Materyalleri Lütfen, ‘a ( ) üç referans içeren üç ayrı referans için bir liste mektubu, yayın listesi, araştırma ilgi alanları, kariyer hedefleri ve iletişim bilgileri içeren tam bir CV içeren tek bir PDF dosyası gönderin. Başvuruların gözden geçirilmesi derhal başlayacak ve pozisyon dolana kadar devam edecektir.Yüzyıllar boyunca, endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  (Cannabis sativa bitki türü), çeşitli sanayi ve tüketici ürünleri üretmek için dünya çapında kullanılan bir lif ve yağlı tohum kaynağı olmuştur. Şu anda, 30’dan fazla ülke dünya pazarında satılan bir tarımsal emtia olarak endüstriyel kenevir büyüyor. Bununla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri’nde, üretim mevcut uyuşturucu uygulama yasalarında sıkı bir şekilde kontrol edilmektedir. Halen Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük çaplı ticari üretim mevcut değildir ve ABD pazarında ithalata bağımlıdır.113. Kongre, Birleşik Devletler çiftlik komisyonu tartışmasında endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  le ilgili ABD politikalarında önemli değişiklikler yaptı. 2014 Tarım Kanunu (PL 113-79), bazı araştırma kurumlarının ve devlet tarım bölümlerinin, kurum ya da devlet tarım bölümünün bulunduğu devlet yasalarına göre izin veriliyorsa, bir tarımsal pilot programın parçası olarak endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  büyütebilmesini şart koşar. FY2015 ödeneği (PL 113-235), federal kolluk makamlarını devlet kurumlarına, üreticilere ve tarımsal araştırmalara müdahalesini engelledi. (” Tarımsal ürün olarak Mükemmel besin kaynağı Kenevir  ” den, Kongre Araştırma Servisi)Kenevir üretimi, Kuzey Carolina’da yasalaştırıldı, ancak federal yasaya göre izin verilen devletin pilot programının bir parçası olarak. Bu nedenle, ilk tarlalar ekilmeden önce biraz zaman alacaktır. NC Genel Kurulu 2015 yılında Senato Bill’i 313’le geçerek , Endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  Komisyonunun federal yasalar içinde kalmak için gerekli kuralları ve lisans yapısını geliştirmesini sağladı. Yasa, 2016’da House Bill 992’de değiştirildi . Endüstriyel Kenevir Komisyonu , Şubat 2017’de incelemeye ilişkin geçici kuralları kabul etti . İdari İşitme Ofisinin Kuralları Gözden Geçirme Komisyonu, bu kuralları 16 Şubat’ta onaylamak için oy kullandı.Colorado Eyalet Üniversitesi, yasal olarak büyüyüp Mükemmel besin kaynağı Kenevir  araştırması yapabilen birkaç üniversiteden biridir.

Colorado Eyalet Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, hangi iklimlerin Colorado’da kenevir büyütmek için en iyi olduklarını ve devletle ortak çalışma yaparak sektörü meşrulaştırdığını inceliyorlar. Colorado eyaletlerinin neredeyse üçte ikisinde kenevir kayıtları yapılmış ve devlet tarafından büyümek yasal olarak kabul edilmiş olsa da, yine de federal olarak yasadışı.Infographic tarafından Jonathan Garbett (Infographic, Jonathan Garbett.)Yüksek lisans araştırma görevlisi Brian Campbell, tıbbi amaçlarla kanabidiol (veya CBD) için hasat, gıda için tohum kullanımı ve tekstil için sap kullanımı ve beton ve izolasyon gibi endüstriyel kullanımlar için bitki için yaklaşık 2,500 kullanım olduğunu söyledi. 2015 Endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  Tarım Kanunu Kontrollü Maddeler harekete değiştirilmiş ve tanımından endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  ayrılmış “esrar.” Hareket kenevir otu L gibi endüstriyel kenevir tanımlar ve daha 0.3 daha THC bir konsantrasyona sahip olması yüzde.Kolorado Tarım Departmanına göre, Kolorado’da endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  büyütmek yasalysa, araştırma yapmak için federal para harcamak yasaldır – ancak yalnızca para mevcut fonlardan yönlendirilirse. CSU’nun yaptığı işte budur.CSU’da kenevir araştırması Çoğu tarım araştırması, Ulusal Bilim Vakfı gibi federal hibe parasıyla finanse edilir – ancak, kenevir federal yasadışı olduğu için Üniversite araştırma için yeni bir federal para alamaz; bu nedenle kaynak, bölüm içindeki mevcut fonları yeniden yönlendirmekten gelir.

John McKay, Biyo-Ziraat Bilimleri ve Zararlı Yönetimi Doçenti ve Ph.D. öğrenci Brian Campbell araştırma endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  Biyolojik Ziraat Bilimleri ve Zararlı Yönetimi Doç Profesörü John McKay ve ekimi yaptıkları kenevir alanındaki doktora öğrencisi Brian Campbell. McKay Laboratuarı, iklim ve kenevir bitki büyümesi arasındaki ilişkiyi araştırıyor. (Colorado Eyalet Üniversitesi Fotoğraflarının izniyle.)CSU Tarım Dairesi bünyesinde faaliyet gösteren Colorado Tarım Deney İstasyonu (CAES), tarımı etkileyen ekonomi, sürdürülebilirlik ve sosyal kabul edilebilirlik üzerine araştırma yapar. CAES daha önce diğer programları destekleyen 50.000 $ ‘lık fonları endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  araştırmasına yönlendirecek. Fonlar öncelikle Colorado’daki iki bölgedeki saha çalışmalarını destekleyecek.CSU, çiftçilerin kenevir tohumlarıyla kalite kontrolü yapmasını sağlamak için devletle işbirliği yapıyor çünkü tarımın devlet departmanı kenevir için bir tohum sertifikasyon programı geliştiriyor.CSU’daki araştırmalardan bazıları, tohumların Yellow Jacket, Colorado’da en iyi büyüyebileceğine bakıyor. CSU Kıdemli Araştırma Görevlisi  ve yardımcı doçent John Mckay, hangi tohumların çevrede en iyi sonuç verebileceğini görmek için 12 tohum ekti. Berrad, “Araştırmaya dayalı bilgi sağlamaya çalışıyoruz, çünkü orada çok miktarda bilgi var, ancak birçoğu Kanada ve bizim için geçerli olmayabilecek bazı başka yerlerden geliyor” dedi.

“Colorado’da bile farklı iklim bölgeleri var.”Geçen yıl, CSU, Fort Collins’de yaklaşık yarım dönüm kenara, Yellow Ceket’te yarım dönüm arazi ekti. 2016 yılında CSU, 1-1,5 dönüm civarında ekim yaparak Fort Collins and Yellow Jacket’deki araştırmayı genişletecek. İki bölgeye ek olarak, eyalet çevresinde dört diğer bölgede yarım dönümlük bir alan açacaklar. Halen, kampüsteki seralarda Mükemmel besin kaynağı Kenevir  büyütmek için izin alıyorlar. Mükemmel besin kaynağı Kenevir  in THC seviyesi, yetiştirildiği iklime bağlı olarak değişir. Colorado’daki büyüyen bölgeler, THC düzeylerinin yasal sınırın üzerine çıkmadığından emin olunur. CSU’daki Biyo-Ziraat Bilimleri ve Zararlı Yönetimi bölüm başkanı Tom Holtzer “Colorado’da çok ilginç” mikro ortamlar var “dedi. “Eğer 7,500 feet’teki San Luis vadisine kıyasla güneydoğu Colorado’da bir şey yetiştirmeye çalışırsanız, çok farklı bir çevredir. Eyalet çapında, yerel olarak özel araştırma yapmamızı sağlayan bu araştırma merkezlerine sahibiz.

“Campbell son zamanlarda çiçek açmanın farklı aşamalarında gen ifadesini incelemek ve cinsiyet tayinine bakmak için RNA analizine başlamıştır. Performans hakkında herhangi bir sonuç çıkarmak için yeterli veri yok, ancak bu yılki denemelerden sonra sonuçlar yayınlayacaklar. Mükemmel besin kaynağı Kenevir  ile karşılaştırıldığında Mükemmel besin kaynağı Kenevir  Esrar ve kenevir esrar kaynaklıdır. Bununla birlikte, endüstriyel kenevirde yüzde 0,3’ten fazla delta-9  (THC) bulunmamaktadır. THC, esrar maddesinin psikoaktif yan etkilerinden veya yüksekten sorumludur.THC ile CBD veya Cannabidiol arasındaki fark, birisinin CBD’den uzaklaşamamasıdır. Bilim adamları ilaç kullanımı için CBD ile ilgileniyorlar.ABD İlaç Uygulama İdaresi’ne göre, endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  esrarla aynı ve Bir Program I uyuşturucu olarak sınıflandırıldı. Program I, istismar ve kabul görmüş tıbbi kullanım için yüksek bir potansiyele sahip olduğu anlamına gelir. Eroin ve LSD’nin yanında listelenir.

Mükemmel besin kaynağı Kenevir  araştırmalarına ek olarak, CSU da esrar etkilerini araştıran araştırmalarla ilgilenmektedir. CSU bütünleşici Nörofizyoloji Laboratuarı direktörü Horsten Rudroff, bir makaleye göre, yapma olanlara kıyasla tıbbi marihuana kullanan Multipl Skleroz hastaları okuyor SOURCE . Çalışma, esrar kullanıcıları ile kullanıcı olmayan kişiler arasındaki farkı tespit etmek için kas aktivitesini ve sinir sistemini görmek için bir tarayıcı kullanıyor.  esrarın duygusal süreçler üzerindeki etkileri üzerine çalışmalar yaptı. Esrar kullanıcılarının beyin aktivitelerini ölçmek için bir EEG kullandı. KAYNAK maddesine göre , esrar kullanıcısının empati gibi daha derin duyguları işleme yeteneği kullanıcı olmayanlara kıyasla azaltılır.Sektörler Colorado Tarım Departmanı’ndaki Hemp Programının asistan müdürü Duane Sinning’e göre Mükemmel besin kaynağı Kenevir  üretiminin Mükemmel besin kaynağı Kenevir  den önceki personel çok farklı.

Kenevir endüstrisindeki insanlar yüksek risk alanlar, Mükemmel besin kaynağı Kenevir  genellikle geleneksel çiftçiler tarafından yetiştirilmektedir.Anne Howard 2 McKay Laboratuarı’nda araştırma görevlisi olan Anne Howard çalışıyordu. Howard ve diğer McKay Lab ekibi Mükemmel besin kaynağı Kenevir  in farklı iklimlerde nasıl yetiştiğini araştırıyor. Sinning’e göre, Mükemmel besin kaynağı Kenevir  endüstrisi ABD’de Kanada ve Çin’den satış yapmaktan 581 milyon dolar değerinde satış gerçekleştirdi.Esrar maddesinin gelişimi sadece Mükemmel besin kaynağı Kenevir  den farklı olarak dişi bitkilerle ilgilidir ve hem erkek hem de dişi bitkilerle ilgilidir.

2014’te, 1811 dönüm arazi Colorado Tarım Dairesi tarafından kenevir için tescil edilmişti, ancak sadece 200 dönüm arazi hasat edildi. O zamandan beri hasat oranı arttı ve geçen sene kayıt 3800 dönümün biraz üzerindeydi ve yaklaşık 2.000 dönümlük hasat yapıldı. Sinning, bu sayıların sık sık dalgalanacağını söyledi.Sinning, “Bu rakamlar her gün değişiyor ve her gün değişenlerin nedeni 365 gün boyunca kayıtların iyi olmasıdır” dedi.”Biri düşer, birileri yeni gelir ve bırakılan kişi ertesi gün gelir ve yeniden kayıt olur.”Mevsimsel kısıtlamalardan ötürü kenevirin kapalı alanda üretimi için artan bir ilgi var. Sinning, çiftçilerin bahar sezonunda bir ilk başlayabileceğini ve bitki yetiştirme sürecini hızlandıracağını söyledi. Kayıtlı kapalı üretim miktarları 600.080 feet kare. Çoğu kenevir, başlangıçta Boulder ve Larimer ilçelerinde üretilirken, üretim geleneksel tarım alanlarına taşınmaya başlıyor.Hukuki belirsizlikler Colorado Tarım Departmanına göre, devlet kanunları üzerinden endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  tohumu ithal etmek Federal Kontrollü Maddeler Kanunu’na göre yasadışıdır. Sinning, Mükemmel besin kaynağı Kenevir  in neden federal olarak yasadışı olduğunu anlamadığını söyledi.

Yetkili, yüksek kalitede bir ürün üretecek bir çiftçinin yasal bir gri alan nedeniyle iç piyasadan uzak tutulmasının hiçbir mantıklı olmadığını söyledi. “Eğer iyi olursa ya da kötü ise, tartışabilirsiniz. Ama eğer bir dükkanda kullanılıyorsa, neden bir Amerikalı çiftçinin katılmaması gerektiği ile uğraşıyorum, “dedi Sinning. Colorado Tarımsal Deneme İstasyonu ile fon az miktarda olsa da , bu çok sınırlıdır. Campbell’e göre, CSU da dahil olmak üzere bir takım üniversiteler USDA’ya kenevir araştırmalarına kaynak ayırma talebinde bulundu. Federal finansman mümkün olmasa bile yıllar önce olacağını söyledi.Campbell, “Endüstriyel Mükemmel besin kaynağı Kenevir  araştırmaları CSU’da devam ediyorsa, karşılıklı çıkarları geliştirmek için diğer üniversitelerde ve özel sektördeki iş arkadaşlarıyla el ele çalışmanın çok büyük önemi olacaktır” dedi.

Mükemmel besin kaynağı Kenevir  denildiği zaman hemen aklınıza esrar gelmesin. O halde ilk başta kenevir-esrar algısına neden olan ayrımdan bahsedelim. Bu cinse ait 3 farklı bitki türü vardır. Bunlar; Cannabis indica, C. sativa ve C. Ruderalis’tir. Bizim bahsedeceğimiz faydalı tür C. indica. Marihuana olarak bilinen, keyif verici olarak kullanılan tür ise Türkçe’ye Hint Mükemmel besin kaynağı Kenevir  i olarak geçmiş C. Sativa’dır. Pek çok faydası bulunan Mükemmel besin kaynağı Kenevir  tür cinsi dikkate alınmadan ön yargı ile ‘uyuşturucu’ etiketiyle anılır. Bunun nedenlerine yazımızın devamında değineceğiz.

indeks: kenevir, protein, esrar,

https://faydaliyasam.com/pancar-kereviz-ve-havuc-suyu-ile-kanseri-bitirir/

https://www.naturlebens.com/zemzem-suyu-genclestirir/

https://www.bitkiveinsan.com/guzelligin-sirri-kara-uzumdedir/

******

********

Bir cevap yazın