Lahana Cilt Hastalığına Yararlıdır.

Lahana Zone Cilt Hastalığı için Faydalıdır.
insan sağlığının açısından son derece faydalı olan lahana çok geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Güçlü bir antioksidan kaynağı olan lahana insan sağlığında başta karaciğer olmak üzere neredeyse vücudun tüm organlarının kişi sağlığını koruyucu özellik taşımaktadır.

Lahananın insan sağlığında için yararlarından en iyi şekilde yararlanmak için taze ve doğal lahana kullanılmalıdır.Özellikle çocuklara haftada en az bir kere lahana yedirilmesi insan sağlığında çok faydalıdır. Çünkü lahana insan sağlığında çocukların kas, zihin ve vücut sağlığı için faydalı bir besin kaynağıdır. insan sağlığında kemikleri güçlendirir ve Semizotu bitkisel faydası yüksek oranda kalsiyum ve magnezyum içerir. insan sağlığında Doğal bir kalsiyum ve magnezyum kaynağıdır. İçerdiği kalsiyum sebebiyle insan sağlığında dişlerin ve kemiklerin güçlenmesine yardım eder. İşte bu şifalı Tabiatta ki Bitkinin sağlık açısından bu kadar çok faydası vardır. En basitinden salataların içine bu leziz bitkiyi ekleyerek şifa bulabilirsiniz. Yemeğini yaparak da bu sağlık dolu bitkiden yararlanabilirsiniz. Semizotu bitkisel faydası Zone Cilt Hastalığı için Faydalıdır ve Egzama gibi cilt hastalıklarına karşı da vucuda şifa sağlar ve de Çocukların beyin gelişimini düzenlenmasine faydalıdır. Omega 3 ihtiyacınızı karşılayın ve yüksek oranda omega 3 yağı içinde içerir. Balık yağında da bulunan omega 3 bu şifalı sebzede de bulunduğu için, insan sağlığında çokça tercih edilir. Balık yemeyi sevmiyorsanız, insan sağlığında omega 3 ihtiyacınızı bu bitkiden karşılayabilirsiniz. insan sağlığında Semizotu bitkisel faydası nedir? Latince adı Portulaca oleracea olan bu şifalı bitki ülkemizdeki bir çok yörede farklı isimler ile vardır.

Ülkemizde Gaziantep yöresinde pirpirim adı ile anılırken, purslane, semizebe gibi farklı isimler ile de anılır ve semiz otu olarak yazan kişiler de vardır. Kalorisi çok düşüktür. Gıdaların olarak Omega 3 yağ asidi içerir. Ayrıca yaprakları salatalarda kullanılır. Aynı zamanda ıspanak yada ebegümeci gibi pişirilerek de yenilir. insan sağlığında oldukça besleyici bir sebzedir. Sebzede A, B1, B2, B3, B6, C ve E vitaminlerini yüksek miktarda bulundurur. Ayrıca semiz otunda kalsiyum, magnezyum, potasyum, manganez, demir ve bakır gibi mineralleri de içerir. Bitki sarı, pembe veya kırmızı renkte çiçekler açabilir. Dağlarda bayırlarda kolaylıkla rastlanabilen bir bitkidir ve Yetiştirilmesi de oldukça kolaydır. Semizotu bitkisel faydası insan sağlığında zararları nelerdir? Bilinen büyük bir zararı olmamak ile birlikte aşırı miktarda tüketilirse insan sağlığında vucudumuzda C vitamini kaybına yol açar. İnsan sağlığında yüzde zonaya ne iyi gelir? Yüzde zona nedeniyle meydana gelen döküntülere karşı çörek otu yağı, zeytinyağı ya da badem yağı kullanılabilir. Bu bitkisel yağlar insanda ciltte döküntü nedeniyle oluşan şikayetleri hafifletebilir. Yüzde zonaya farklı tedavi olarak insanlarda Kuşburnu zona hastalığı için faydalı bir bitkidir. 5 çorba kaşığı kadar kuşburnu 5 su bardağı suyun içinde kaynatılır. Elde edilen su nöbet şekeri ile tatlandırılıp zonaya karşı içilebilir. Ayrıca İnsan sağlığında Yüzde zonaya Lahana yaprakları mutfak robotuna alınarak iyice çekilir. Ayrıca elde edilen su temiz bir havlu ile yüzde meydana gelen lezyonlara pansuman şeklinde sürülebilir. Gözde Zona Hastalığının Tedavisi şöledir. Teşhis konulur konulmaz antiviral tıbbı ilaç tedavisi başlatılmalıdır. Gözün ön tabakası etkilenirse göz bebeğini büyüten damlalar verilmelidir. Geniş etkili bir antibiyotik İnsan sağlığında bu tedavide kullanılabilir ve Deriye soğuk pansuman uygulaması da rahatlama konusunda yardımcı olabilir.
indeks: Bağışıklık SistemiCiltDepresyonherpes virüsüLahanaOmega 3SedefSu çiçeğiZone

 

Bir cevap yazın