Muzlar Kilo Alımını Düzenler

Muzlar Kilo Alımını Düzenler.
Kilo alımını düzenleyen muzun çalışmalarda, iş yerindeki baskının çikolata ve cips gibi rahat gıdaları yemeye neden olduğu saptanmıştır. Araştırmada, panikten kaynaklanan iştah artışını önlemek için kan şekeri düzeylerimizi kontrol etmemiz gerektiği ve her 2 saatte bir yüksek karbonhidratlı gıdalardan atıştırarak, seviyeyi sabit tutmamız gerektiği sonucuna varılmıştır.
********
Tüm bu nedenlerden dolayı muz, hastalıklar için doğal bir ilaçtır. 1 elma ile kıyaslandığında muz; 4 kat protein, 2 kat karbonhidrat, 5 kat A vitamini ve demir, 3 kat fosfor ve 2 kat daha fazla diğer vitamin ve mineralleri içerir. Ayrıca potasyum bakımından da zengin olan bu meyve, en değerli gıdalardan biridir. Kilo alımını düzenleyen muzun bu değeri diğer besinlerde olduğu gibi içerdiği zengin mineraller,  vitaminler ve sağlığımıza katkı sağlayan diğer elementlerdendir. İnsülin direnci, tip 2 diyabet de olmak üzere dünyanın en ciddi hastalıklarının çoğunda büyük bir risk faktörüdür. Birçok çalışma, günde 15-30 gram dirençli nişastanın insülin duyarlılığını% 33-50 oranında, ancak 4 haftada bir iyileştirebileceğini göstermiştir. Üzümsüz muzlar dirençli nişastanın mükemmel bir kaynağıdır ve bu nedenle insülin hassasiyetini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Bununla birlikte, bu etkilerin sebebi tam olarak anlaşılamamıştır ve tüm çalışmalar bu konuda anlaşmamıştır. Üzümsüz muz, dirençli nişastanın iyi bir kaynağı olup insülin hassasiyetini artırabilir. Bununla birlikte, daha fazla araştırma gereklidir. Genelde Kilo alımını düzenleyen muzun içi tüketildikten sonra kabuğu atılır.

Diyet lifi, gelişmiş sindirim de olmak üzere pek çok sağlık faydasına bağlıdır. Orta boy bir muz, yaklaşık 3 gram lif içerdiğinden, muz oldukça iyi bir fiber kaynağı haline gelir. Kilo alımını düzenleyen muzun esasen iki çeşit lif içerir. Pektin: Muz olgunlaştıkça azalır. Dirençli nişasta: Olgunlaşmamış muzlarda bulunur. Dirençli nişasta sindirimden kurtulur ve bağırsak bakterileri için besin haline geldiği geniş bağırsağımıza kadar biter. Ek olarak, bazı hücre çalışmaları, pektinin kolon kanserine karşı koruyucu olabileceğini önermektedir. Muzlar, bağırsak bakterilerini besleyip kolon kanserine karşı koruma sağlayacak şekilde elyaf ve dayanıklı nişastadan oldukça zengindirler. Fakat Kilo alımını düzenleyen muzun kabuğu da birçok açıdan ve özellikle cilt hastalıklarına faydalıdır. Bunun yanı sıra dişleri ve diş etlerini kuvvetlendirir, göz kapaklarında ve ciltte çıkan kara lekelere karşı etkilidir. Muz zengin miktarda kalori, protein, sodyum, potasyum, magnezyum,  A, E, K ve C vitaminlerini içermektedir. Muz tüketmemiz için birçok sebep sayabiliriz. Kilo alımını düzenleyen muzun Böbreklere iyi gelir, bağırsaklara faydalıdır, kanserle mücadelede metabolizmaya yardımcı olur, sindirime yardımcı olur, ülserlere faydalıdır, cilt sağlığına ciddi anlamda katkıda bulunu.

Bunun yanında içerdiği zengin vitamin ve elementlerle birçok hastalığa karşı bünyeyi güçlendirmektedir. Günde ortalama bir muz tüketimi, ilerde yakalanma ihtimali olan birçok ciddi hastalıktan bizi korur. Muz, mutlaka doğal olanından tercih edilmeli ve gerektiği kadar tüketilmelidir. Çok fazla muz tüketmek kabızlık problemini beraberinde getirebilir. Kilo alımını düzenleyen muzun yer aldığı her besin lezzetli olacağı için tüketimi konusunda bir problem olmaz. Muz ile hazırlanabilecek tarifler konusunda da herkes farklı denemeler gerçekleştire bilir. Kansızlık problemi yaşayanlar için muz tüketimi sağlanmalıdır. Sadece muz inanılmaz derecede sağlıklı değil, aynı zamanda etraftaki en rahat yiyeceklerden biri. Muz, kahvaltı yoğurt, tahıl veya güleryüzlüğe harika bir katkı yapar.

Pişirme ve pişirmede şeker yerine bunları kullanabilirsiniz. Ayrıca, muzların nadiren herhangi bir pestisit veya kirletici madde içermediğini, çünkü kalın koruyucu peelinglerinden dolayı. Muz inanılmaz derecede kolay yemek yemeye ve taşınmaya. Genellikle iyi tolere edilirler ve kolayca sindirilirler ve sadece soyulup yenmeleri gerekir. Demir bakımından zengin olan bu meyve, anemi hastalıklarında çok faydalı etkiler sağlar ve vücut direncinin de arttırılması yönünde tercih edilebilir. B6 ve B12 vitaminleri, Kilo alımını düzenleyen muzun nikotin eksikliğini gidermede çok fayda sağlar. Muz da bu iki vitamini bol miktarda içerdiği için, sigarayı bırakanlar tarafından bol miktarda tüketilmesi önerilmektedir. Meyve ve sebzeler, diyet antioksidanlarının mükemmel kaynaklarıdır ve muzların bir istisna değildir. Bunlar, dopamin ve kateşinler gibi çeşitli güçlü antioksidanlar içerir. Potasyum açısından zengin olan muz böbrek taşlarının düşürülmesinde yardımcı olabilir.

Kalsiyum tüketimini azaltarak ayrıca kırılgan kemik yapısının oluşmasına izin vermez. Kilo alımını düzenleyen muzun antioksidanlar kalp hastalığı ve dejeneratif hastalıklar (riskinin azalması gibi birçok sağlık yararları, bağlantılı olmuştur. Bununla birlikte, muzdan alınan dopaminin beyinde iyi hissetme gücü olan bir kimyasal madde gibi davranması yaygın bir yanlış anlama. Cilt kanseri ve cildin kansere karşı olan mücadelesi sırasında muz büyük katkıda bulunur. Bu arada muz, cilt üzerinde bulunan siyah lekelerden kurtulmada da etkili olduğu biliniyor. Kilo alımını düzenleyen muzun ete yapısal form veren pektinden zengindirler. Üzümsüz muzlar çözünür lif gibi davranır ve sindirimden kurtuluşa dayanıklı nişasta içerir. Hem pektin hem de dirençli nişasta öğünlerden sonra kan şekeri düzeylerini düşürebilir ve midenin boşalmasını yavaşlatarak iştahı azaltabilir. Ayrıca, muzlar, gıdalar, kan şekeri düzeylerini ne kadar hızlı bir şekilde arttırdığı konusunda bir ölçü (0-100 arası) olan glisemik indekste düşük ila orta derecelendirir. Olgunlaşmamış muzların glisemik değeri yaklaşık 30 iken, olgun muzlar yaklaşık 60 derecedir. Bütün muzların ortalama değeri 51’dir.

Bu, muzların sağlıklı bireylerde kan şekeri düzeylerinde büyük artışlara neden olmaması gerektiği anlamına gelir. Bununla birlikte, muhtemelen çok iyi olgunlaşmış muz yememek ve yaptıklarında kan şekerlerini dikkatle izlemekten kaçınacak şeker hastaları için geçerli olmayabilir. Muzlar, yemeklerden sonra ılımlı kan şekeri seviyelerine yardımcı olabilecek besin maddeleri içerir. Aynı zamanda mideleri boşaltmayı yavaşlatarak iştahı azaltabilirler. Hiçbir çalışma, Kilo alımını düzenleyen muzun üzerindeki etkilerini doğrudan test etmedi. Bununla birlikte, muzların kendilerine dostça bir kilo vermesi gereken bazı özellikleri vardır. Yeni başlayanlar için, muzlar nispeten az kaloriye sahiptir. Ortalama bir muz, 100’den fazla kaloriyi içerir, ancak aynı zamanda çok besleyici ve doludur. Ayrıca lif açısından zengindir.  Meyve ve sebzelerden daha fazla lif tüketilmesi art arda düşük vücut ağırlığı ve kilo kaybıyla bağlantılıdır. Ayrıca, olgunlaşmamış muzlar dirençli nişasta ile doludur, bu nedenle çok dolgu eğilimi gösterirler ve iştahlarınızı azaltabilirler.

Muz kilo kaybına yardımcı olabilir. Kalorileri düşük, besin maddeleri ve lif bakımından yüksektir ve iştah azaltma etkileri olabilir. Gerçekte, muzdan alınan dopamin, kan-beyin bariyerini aşmaz. Sadece hormonları veya ruh halini değiştirmek yerine güçlü bir antioksidan görevi yapar. Kilo alımını düzenleyen muzun çeşitli antioksidanlarda yüksektir ve bu da serbest radikallerin zarar görmesini azaltabilir ve bazı hastalık riskini azaltabilir. Bu sürece alışabilme konusunda muz çok fayda sağlayacaktır. Muz Kabuğunun Faydaları: Eğer Mide hastalıkları için muzu yedikten sonra kabuğunu atıyorsanız bunun büyük bir hata olduğunu muz kabuğunun faydalarını olduktan sonra göreceksiniz. Mutlaka tenis maçlarını izlerken molalarda muz yiyen sporcular görmüşsünüzdür. Muz profesyonel sporcuların düzenli olarak tükettiği besinler arasındadır. İçerdiği kaloriden dolayı kan şekerini olumsuz yönde bazı iddialar var fakat birçok uzman kan şekerini olumsuz yönde etkileyecek kadar kalori içermediğini savunmaktadır. Günde tüketeceğiniz bir muz ile vücudunuzu daha güçlü enerji dolu hale getirebilirsiniz. Kilo alımını düzenleyen muzun kabuğu en az içi kadar sağlığa faydalıdır.

Muz kabuğunun faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz. Muz kabuğu Hindistan’da yemeklerde de kullanılmaktadır. Antioksidan özelliği vücudu temizler. Sivilcelere karşı iyi gelir. Muz kabuğunu her gün 5 dakika sivilceli kısımda ovun ve bunu bir hafta devam ettirin. Bir hafta sonra etkiyi göreceksiniz. Aynı zamanda akne hastalığına da faydalıdır. Kilo alımını düzenleyen muzun kabuğu cildinizi nemli tutmanıza yardımcı olur. Bunun yanı sıra pürüzsüz bir cilt edinmeniz için mutlaka muz kabuğundan faydalanmalısınız, yüzünüze 5 dakika boyunca muz kabuğunu masaj yapar gibi uygulayın ve sonra yıkayın, bu aynı zamanda kırışıklıkları da giderir. Ağrı kesici özelliği vardır, ağrı olan kısma doğrudan muz kabuğunu uygulayın. Ağrı bitene kadar 30 dakika bekletin. Kilo alımını düzenleyen muzun kabuğuna doğal bitkisel yağ karıştırdığınızda daha etkili sonuçlar alabilirsiniz. Muz kabuğu sedef hastalığına iyi gelir. Muz kabuğunun cildi nemlendirici özelliği vardır ve aynı zamanda cilt kaşıntılarına da iyi gelir. Sedefi hızla iyileştir. Arı, böcek, sivrisinek ısırıklarına karşı iyi gelir. Bunun için ısırık olan bölgeye masaj yapmak yeterlidir. Göz sağlığını korur.

Göz kapaklarınıza uyguladığınızda zararlı güneş ışınlarından korur ve ayrıca katarakt hastalığına yakalanma riskiniz azaltır. Kilo alımını düzenleyen muzun birçok besine tat kazandırması ile de ünlüdür. Muzlar sporcular için çoğunlukla mineral içeriği ve kolay sindirilmiş karbonhidratlarından dolayı mükemmel yiyecek olarak adlandırılır. Muz yemek yemek, egzersizle ilgili kas kramplarının ve ağrının azalmasına yardımcı olabilir ve bu da genel popülasyonun %95’ini etkiler. Krampların nedeni temelde bilinmemekle birlikte, popüler bir teori dehidrasyon ve elektrolit dengesizliğinin bir karışımını sorumlu tutmaktadır. Bununla birlikte, çalışmalar muz ve kas krampları hakkında karışık bulgular sağlamıştır. Bazıları onları yararlı buluyor,  bazıları ise hiçbir etki bulamıyor. Olduğu söyleniyor, muzların dayanıklılık egzersizi öncesinde, esnasında ve sonrasında mükemmel beslenme sağladığı gösterildi. Kilo alımını düzenleyen muzun potasyum kalp sağlığı için, özellikle kan basıncı kontrolü için gerekli olan bir mineraldir. Ancak önemine rağmen, çoğu insan beslenmesinde yeterli potasyum almıyor.

Muzlar potasyumun besleyici bir kaynağıdır. Bir orta boy muz (118 gram), RDI’nın% 9’unu içerir. Potasyumdan zengin bir diyet kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilir ve bol miktarda potasyum yiyen kişilerin kalp hastalığı riski% 27 daha düşüktür. Dahası, muzlar, kalp sağlığı için de önemli olan magnezyumu uygun bir miktarda içerirler. Muzlar iyi bir beslenme kaynağı olan potasyum ve magnezyum, kalp sağlığı için zaruri olan iki besin kaynağıdır. Muz, egzersizin neden olduğu kas kramplarını hafifletmeye yardımcı olabilir. Ayrıca dayanıklılık egzersizleri için mükemmel yakıt sağlarlar. Kilo alımını düzenleyen muzun Diyet yapanlar için tatlı ihtiyacını giderme konusunda en doğru seçenek olacaktır. Şeker katılmayan her tatlı tarifinde muz tercih edilmesi, doğal ve sağlıklı bir tatlı lezzeti sunar. Dirençli nişasta, vücuttaki çözünür lif gibi işlev gören çiğ köfteli muzlarda bulunan sindirilmeyen karbonhidrat türüdür. Kural olarak, muzun daha yeşilliğinde içerdiği dayanıklı nişastanın miktarı o kadar yüksek olduğunu tahmin edebilirsiniz.

Öte yandan, olgunlaşmış (sarı) muzlar daha düşük miktarda dirençli nişasta ve toplam elyaf içerirken oransal olarak daha yüksek miktarda çözünür elyaf içerir. Kilo alımını düzenleyen muzun hem pektin hem de dirençli nişastanın iştah azaltma etkileri olduğu ve yemeklerden sonra dolgunluk duygusunu arttırdığı gösterilmiştir. Muzlar, olgunluğa bağlı olarak yüksek miktarda dayanıklı nişasta veya pektin içerir. Her ikisi de iştahınızı azaltır ve dolaşmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda kek, krep gibi besinlerde yumurta kullanmak istemeyenler, yarım bir Kilo alımını düzenleyen muzun ezerek ekledikleri sürece, yumurtanın işlevini sağlarlar ve tarife daha çok lezzet katmış olurlar. Tatlıdan uzak kalmak istemeyen ancak bunu şeker ile karşılamaktan kaçınanlar için, muz en iyi tatlandırıcı ve en doğal tatlı besini olarak değerlendirilebilir. İçerisinde bulunan potasyum ve doğal yağ içerikleri, saç ve saç derisini beslemede de çok etkilidir. Saçın kaybettiği gücü geri kazanması ve saç yoğunluğunun artması için bol muz yenebilir. Bu etki sadece kadınlar için değil, erkekler için de geçerlidir. Kilo alımını düzenleyen muzun: Kan basıncının dengelenmesinde de rol oynayan muz, bu şekilde kalp sağlığına da ne kadar iyi geldiğini kanıtlamaktadır. Felç riskleri, kalp ağrıları ve spazm gibi problemlere karşı koruma kalkanı oluşturan muz, damar yolu tıkanıklıklarının engellenmesinde de büyük bir rol oynar. Kalp ve damar yollarında sağladığı etkiyi, böbrekler için de sağlamaktadır.

Böbrek taşının düşürülmesi için uzmanlar tarafından bol miktarda muz tüketimi önerilir. Kilo alımını düzenleyen muzun Probiyotik bakterilerin arttırılması ve içerdiği kalsiyum ile kemiklere de etki etmesi özellikleri mevcut olan muz, kemik güçlendirilmesinde tercih edilmesi gereken bir meyve türüdür. Triptofan adlı aminoasit bakımından da zengin olan muz, vücutta seratonine dönüşen bu içerik ile mutluluk sağlayıcı bir meyve özelliği de taşır. Moral bozukluklarında, stresli geçecek günlerde mutlaka muz tüketimi gerçekleştirilmelidir. Buna bağlı olarak romatizma ağrılarına, eklem ağrılarına ve daha birçok fiziksel ağrıya da iyi gelmektedir. Kilo alımını düzenleyen muzun Erken yaşta bol miktarda muz tüketmek de doğru bir tercihtir. Çocuklara mutlaka her gün muz tüketimi alışkanlık olarak kazandırılmalıdır. Fiziksel gelişimlerini tamamlayabilmeleri ve zihinsel gelişimlerinde de ilerleme sağlamaları açısından, çocuklar bol bol muz yemeli, muzlu besinler ile beslenmelidir. Özellikle muzlu süt, muz ile yapılan tatlılar ve muz ile çikolata ikilisi çocuklar tarafından çok sevilir. Kilo alımını düzenleyen muzun sadece muz değil, muz kabuğu da çok faydalıdır. Muz kabuğu ile hazırlanan maske ve kürler cilt sağlığına çok iyi gelmektedir. Çok eski dönemlerden beri, muz birçok hastalığın tedavisinde ve yaraların iyileştirilmesinde kullanılmıştır ve hala da bu anlamda kullanımı sağlanmaktadır. Cildin kaybettiği nemi kazanabilmesinde de muz kabuğu çok etkili olacaktır.

Aynı zamanda muz kabuğu, doğal bir ağrı kesici ilaç niyetine de kullanılabilir. Kilo alımını düzenleyen muzun tedavide kullanılabileceğini söylemek henüz mümkün olmasa da, yapılan araştırmalara göre muz tüketen insanların tüketmeyen insanlara göre daha az kansere yakalandığı görülmüştür. Cinsellik: Muz, seks sırasında erkeğin enerjisini artırarak cinsel gücü artırır. Muz bromelain isimli bir enzim içerir. Bu enzim cinsel gücü ve libidoyu yükseltir. İyi bir B vitamini kaynağı olan muz, cinsel ilişki sırasında vücudun enerjisini yukarıda tutar. Kansere karşı bir önlem anlamında düşünürsek, bol miktarda muz tüketmek çok iyi bir seçenektir. Kilo alımını düzenleyen muzun potasyum kan basıncı kontrolü ve sağlıklı böbrek fonksiyonu için gereklidir. İyi bir beslenme kaynağı olan potasyum olarak, muzlar özellikle sağlıklı böbreklerin korunması için faydalı olabilir. Kadınlardan birinde yapılan araştırmada, 13 yıldan uzun süre, haftada 2-3 kez muz yiyenler% 33 oranında daha az böbrek hastalığı buluyorlardı. Diğer çalışmalar, haftada 4-6 kez muz yiyenlerin, muz yiyemeyenlere kıyasla böbrek hastalığına yakalanma olasılığı neredeyse% 50 daha düşük olduğunu buldu.

Haftada birkaç kez muz yemek, böbrek hastalığının riskini% 50’ye kadar azaltabilir. Vücut direncinin arttırması, doğal olarak kansere karşı alınabilecek bir önlem olarak kabul edilir. Kilo alımını düzenleyen muzun pek çok faydası bulunmaktadır. Hala devam eden çalışmalara bakıldığında, özellikle cilt gençleşmesi konusunda Mide hastalıkları için muzu n ciddi etkileri mevcut. Bununla birlikte sivilce oluşumlarının önüne geçilmesi, sivilce izlerinin geçmesi ve cildin sıkılaşması anlamında Mide hastalıkları için muzu n birçok içeriği faydalı gelecektir. Aynı zamanda muz ile hazırlanan birçok cilt maskesi ve cilt kürü de, kullanım açısından çok faydalı etkiler sağlayacaktır. Böylelikle cilt bakımı doğal bir şekilde uygulanabilir. Üroloji uzmanları tarafından yapılan araştırmalara göre, muz besini doğurganlığı da arttırmaktadır. Hem erkek hem de kadınlar için kısırlığı önlemede tercih edilebilir. Mutluluk hormonu sağlaması da, daha iyi bir cinsel hayat etkisi sağlayabilir. Kilo alımını düzenleyen muzun sadece maymunlara has bir meyve olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, bu makaleyi sonuna kadar okuduğunuzda Kilo alımını düzenleyen muzun faydalarını keşfedeceğinize ve muz hakkındaki fikirlerinizin değişeceğine eminim.

Muz, en çok enerji verici özelliği ile bilinmekte ve spor yapanlara da sıklıkla önerilmektedir. Spor için gereken enerjiyi kimyasal ürünlerde aramaktansa, muz gibi doğal bir besin ile fazlasıyla karşılamak en doğru tercih olacaktır. Spordan sonra da kaybedilen enerjinin geri kazanılması açısından muz en iyi enerji takviyesidir. Kilo alımını düzenleyen muzun doğanın bize sunduğu mükemmel aperitif yiyeceklerinden birisidir. Yapılan birçok araştırma Kan basıncını dengeleyen muzu ortaya koymuştur. Kan basıncının düzenlenmesinde önemli rol oynayan muz bu şekilde dolaylı olarak kalp sağlığına da yardımcı olur. Kan basıncını düzenleyen potasyum muzda yeterince vardır, içerdiği zengin potasyum sayesinde ayrıca felç ve inmelere karşı koruma sağlar. Yapılan araştırmalar Kilo alımını düzenleyen muzun felç ve inmeleri %40 oranında azalttığını ortaya koymuştur. Kilo alımını düzenleyen muzun içerdiği zengin miktardaki B6 vitamini kan için çok faydalıdır. Bu vitamin kanda doğal ve sağlıklı bir şekilde hemoglobin oluşmasını sağlar.  Bunu yanı sıra, Kilo alımını düzenleyen muzun içerdiği B6 vitamini kan şekeri düzeyinin korunmasını ve aminoasitlerin kırılmasını sağlayarak, çok daha güçlü bir bağışıklık sisteminin oluşmasına yardımcı olur. Muz, kandaki hemoglobin üretimini canlandırır ve anemi durumunda yardımcı olur.

Ağrı olan bölgede Kilo alımını düzenleyen muzun kabuğunun bir süre bekletilmesi, ağrının azalmasını ve zamanla yok olmasını sağlar. Göz kapaklarında bekletilmesi ile göz sağlığına fayda sağlarken, aynı zamanda arı ve sinek ıssırıklarına da çok iyi geldiği bilinir. Yine bu tür durumlarda muz kabuğunu o bölgede bekletmek yeterli olacaktır. Kilo alımını düzenleyen muzun içerisinde sağlık açısından birçok madde yer alır. Protein, lif, karbonhidrat ve nişasta yönünden oldukça zengindir. Aynı zamanda muz içerisinde C ve E vitaminleri de yer alır. Demir, potasyum, kalsiyum ve demir yönünden de zengin olan muz, her yönü ile farklı konularda faydalı bir kullanım sunar. Ortalama büyüklükte bir muz 100 kaloridir ve diyet sürecinde muz tüketimi uzmanlar tarafından sıklıkla önerilir. Kilo alımını düzenleyen muzun Lif bakımından zengin olduğu için kabızlığa da çok iyi gelmekle birlikte sindirim sisteminin düzenlenmesinde de etki sağlar. Bağırsak problemlerinin giderilmesinde kullanılan Kilo alımını düzenleyen muzun, tok tutucu özelliği de içerdiği yoğun liflerden dolayıdır. Vücudumuz her zaman lif bakımından zengin olan besinlere ihtiyaç duymaktadır. Aynı zamanda yüksek derecede tok tutma özelliği ile de diyet dostu bir besindir ve ara öğünlerde, akşam yemeğinden önce muz tüketimi ile aşırı yeme alışkanlıklarına son verilebilir. Grip, nezle gibi Enfeksiyonlara karşı vücudu korur. Mide hastalıkları için muzu oldukça faydalı bir besin olarak tercih edilebilir. Mide kramplarının ve mide spazmının giderilmesi için Kilo alımını düzenleyen muzun tüketimi desteklenmektedir.

Aynı şekilde mide bulantısını kesme ve mide ülserinin tedavisinde de muz tüketimi önerilir. Midede oluşan ve mideye çok zarar veren bakterilerin yok edilmesinde, muz büyük bir savaş verecektir. Kalp kaslarını güçlendirir ve mide hastalıklarına iyi gelir. Sindirim bozukluklarını düzenler ve kandaki kolestrol oranını düşürür. Muz yeryüzündeki en popüler meyveler arasındadır. Güneydoğu Asya’ya özgü, şimdi dünyanın birçok daha sıcak kesiminde yetişiyorlar. Renk, boyut ve şekil bakımından farklı muz çeşitleri mevcuttur. En yaygın türü sarı muz olup, olgunlaşmadığı zaman yeşil renktedir. Muzlar elyafın adil bir miktarını yanı sıra birkaç antioksidan içerirler. Bir orta-boyutlu muz (118 gram), aynı zamanda \ Potasyum: RDI’nin% 9’u-B6 vitamini: RDI’nin% 33’ü \ C vitamini: RDI’nin% 11’i \ Magnezyum: RDI’nin% 8’i \ Bakır: RDI’nin% 10’u \ Manganez: RDI’nin% 14’ü \Net karbonhidratlar: 24 gram-Elyaf: 3. 1 gram \ Protein: 1,3 gram \ Yağ: 0,4 gram. Her muz yaklaşık 105 kaloriden oluşur ve neredeyse tamamen su ve karbonhidrattan oluşur. Muz çok az protein içeriyor ve neredeyse hiç yağ içermiyor. Olgunlaşmamış (yeşil) muzdaki karbonatlar çoğunlukla nişasta ve dirençli nişastadan oluşur, ancak muz olgunlaştıkça nişasta şekere (glikoz, fruktoz ve sükroz) dönüşür. Kilo alımını düzenleyen muzun, lif, antioksidanlar ve çeşitli besin maddelerinden zengindir. Orta büyüklükte bir banana yaklaşık 105 kaloridir. Muz bütün yıl boyunca tüketilebilecek eşsiz besin kaynaklarından bir tanesidir. İçerdiği besinler, vitamin ve elementler sayesinde birçok hastalıktan koruyucu özelliği var.

Özellikle cilt hastalıklarına yönelik etkileyici bir şifa kaynağıdır. Bütün bunların yanında çocukların gelişimine olumlu yönde katkı sağlamaktadır. Mide hastalıkları için muzun ve muz kabuğunun taze tüketilmesi de bu meyveden daha çok fayda almak için önemlidir. Günde ortalama bir adet Mide hastalıkları için muzun tüketilmesinin herhangi bir sakıncası yoktur. Aksine birçok faydası vardır. Gebelik esnasında tüketimin kabızlık gibi sorunlara yol açtığı söylenmektedir. Fakat tam tersini savunan uzmanlarda vardır. İçerdiği Lifler, C ve B6 vitaminleri ve potasyumun gebelik esnasında yaşanan gerilim, sindirim ve bulantı sorunlarına iyi geldiği söylenmektedir. Bunun yanı sıra hamilelik esnasında çok önemli olan hücre ve kas gelişimine fayda sağladığını belirten birçok uzman hamilelik esnasında aşırı tüketilmediği sürece zararının olmadığını aksine faydasının olduğunu savunmaktadırlar.

İndeks: Muz, A vitamini, K vitamini, C vitamini, Kalsiyum, B6 vitamini, Bakır, Folik asit, Tiamin, Magnezyum, Kalp, Kanser, Göz, Beyin, Bağırsak, Cilt, Antiseptik,  Diş, Felç, C vitamini, Polyphenol, Demir, Potasyum, Bağsur, Yanık, Mikrop Temizleme, Zatüre, Bayılma, Sindirim Sistemi, Kalp, Damar, Kilo, Cilt Sağlığı, Uykusuzluk,  Antioksidan, Kan Basıncı, Astım, Bağışıklık Sistemi, Yağ, Kemik Sağlığı, Vitamin, Mineral, Su,  Diyet, Kolesterol, Bağışıklık, Kan Şekeri, Saç, 

.

Yumurtanın Beyazı Cilde Faydalıdır

Uyku Kas Ağrılarına Dinlendirir.

Hurma Kısırlık için ilahi şifadır.

Ceviz Kabuğu Suyu Diş Tartarlarına Karşı Faydalıdır.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor

.

.

Bilgi Kaynaklarımız:

 

www.naturlebens.com

 

www.bitkiveinsan.com
www.faydaliyasam.com

 

www.enerjistmasor.com
www.google.com

 

UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.

Bir cevap yazın