Tahin Kemik Sağlığına Koruyucudur.

Tahin Kemik Sağlığına Koruyucu Etki Gösterir.
Kemik Sağlığına Koruyucu Etki Gösteren Tahin Susam kemik sağlığını koruyucu etki göstermektedir ve dolayısı ile susam yağından elde edilen tahin de kemik sağlığını korumaktadır ve kemiklerin güçlenmesini sağlamaktadır. Tahin, yüksek oranda kalsiyum, bakır ve magnezyum minerali içermektedir. Kemik Sağlığına Koruyucu Etki Gösteren Tahin  1 tatlı kaşığı tahin, 88 miligram kalsiyum içermektedir. Bu miktar ise, kemik sağlığına katkıda bulunmaktadır.

loading…

Zengin çinko içeriği ile tahin, yaşı ilerlemiş olan erkeklerde kemik yoğunluğunun artmasına yardımcı olmaktadır. Kemik Sağlığına Koruyucu Etki Gösteren Tahin Menopoz sonrası kadınlarda çok sık gözlenen osteoporoz hastalığı riskini düşüren tahin, aynı hastalığı potansiyel olarak taşıyan yaşlı erkeklerin de bu hastalık riskini düşürmektedir. Tahin, özellikle kalça ve omurga kemiklerini korumaktadır. Kemik Sağlığına Koruyucu Etki Gösteren Tahin, temelde bir susam ezmesidir. Kabukları soyulmuş ve kızartılmış susamların ezilmesi ile meydana gelen tahin, Kuzey Afrika, Yunanistan, İran, Türkiye gibi ülkelerin yanı sıra Orta Doğu ülkelerinde kullanılmaktadır. Kemik Sağlığına Koruyucu Etki Gösteren Tahin Yağ türlerinden biri olan doymamış yağların sağlık ve kalp sağlığı açısından faydaları bulunmaktadır.


—-

Az bir miktarda alınan çinko, bağışıklık sistemini birtakım zararlara karşı güçlendirmekte ve korumaktadır. Kemik Sağlığına Koruyucu Etki Gösteren Tahin in de yapısında bulunan çinko minerali, beyaz kan hücrelerinin normal aktivitelerini sürdürmelerine yardımcı olmaktadır. Selenyum minerali, bazı enzimlerin görevlerini yapmasına yardımcı olmaktadır. Kemik Sağlığına Koruyucu Etki Gösteren Tahin Bu enzimler, antikor ve antioksidanların oluşturulmasından sorumlu enzimlerdir.
—-
—-
Demir ve bakır her ikisi birden, beyaz kan hücrelerinin üretilmesine yardımcı olmakla beraber aynı zamanda, bağışıklı sistemini de korumaktadır. Kemik Sağlığına Koruyucu Etki Gösteren Tahin Günlük sadece 1 tatlı kaşığı miktarında alınan tahin, günlük alınması gereken bakır miktarının %26’sını, günlük alınması gereken çinko miktarının %9’unun, demir ve selenyum miktarının ise % 12’sini sağlamaktadır.

İndeks:Tahin, Bakır, Manganez, Amino Asit, Metiyonin, Omega3, Omega6, Protein Kaynağı, Bağışıklık Sistemi, Kemik Sağlığı,

—-
loading…—-

Bir cevap yazın