Sarı Kantaron Depresyon Tedavisine İyi Gelir. 

Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron Cilt üzerinde oluşmuş yaralar için sarı kantaron yağını sürmeyi deneyebilirsiniz. Nekahet dönemini olabildiğince kısaltır. Baş ağrına iyi gelir ve migren sorununda faydalıdır. Özellikle sarı kantaron yağı ile alın bölgesine ve şakaklara masaj yapılırsa ağrı çabuk dindirilecektir. Grip ve nezle gibi hastalıkların çabuk iyileşmesinde fayda sağlar.Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron muzdarip kişinin normal ve mutlu bir yaşam sürmesine engel olur. Bu psikolojik sorunu tedavi etmek için kullanılan çoğu anti-depresan yanında bir çok yan etki de getirir.
********
Böyle bir senaryoda doğru tedaviyi bulmak için doğaya dönmek daha mantıklıdır değil mi? Diğer pek çok antidepresandan daha az yan etkisi vardır ve zaten sarı kantaronu ABD gibi ülkelerde bu kadar popüler kılan şey budur. Avrupa ülkelerinde yapılan deneyler ve araştırmalar, sarı kantaronun kimyasal madde yüklü anti-depresanlara karşı büyük bir alternatif olduğunu bulmuştur. Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron hafif ila orta dereceli depresyon tedavisinde kullanılabilir. Ancak akut depresyondan muzdarip olmanız durumunda, kendi kendinize ilaç kullanmadan önce her zaman bir doktordan tıbbi tavsiye almanın daha iyi olduğunu unutmamak önemlidir. Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron her bölgede yetişmesi mümkün olan ve üzerinde pek çok sarı renkli çiçeklerin yer aldığı, kendi kendine yetişen bir bitkidir.

Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron İştah açıcıdır ve vücudun direncini arttırıcı etkisi vardır. Özellikle gece uyumadan önce bir bardak sarı kantaron ile hazırlanmış çay içilir ise gece boyu rahat bir uyku çekmenize fayda sağlar. Ancak bunu sık yapmanızı tavsiye etmeyiz. Vücuda kuvvet veriri ve gün boyu kişilerin enerjik olmalarını sağlar. Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron Adet döneminde bayanların pek çoğunda görülen kasık ağrıları, sancı ve bel ağrılarının dinmesinde faydalıdır. Kas gevşetici özelliği vardır ve kramplara iyi gelir. Kronik öksürüğü keser, göğsü yumuşatır ve öksürükten dolayı oluşmuş gerginliği ortadan kaldırıp kişilerin rahatlamasını sağlar. Ateş düşürücü etkisinden dolayı yüksek ateşe iyi gelir. Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron Küçük çocuğunuz var ise ve ateşini düşüremiyorsanız banyo suyuna birkaç tane sarı kantaron ile edin veya çayını hazırlayıp birkaç yudum içirin. Ülser ve gastrit tedavisinde tercih edilmektedir. Halk arasında binbirdelik otu olarak da bilinen sarı kantaron, çoğunlukla yeşillik alanlarda yetişir ve hem çiçeklerinden hem de kök kısmından faydalanılır. Sarı kantaron bitkisinin yağı, çayı veya tableti her derde devadır. Pek hastalık için sarı kantaron farklı şekillerde kullanılmaktadır. Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron Özellikle sarı kantaron yağı ile ağrıyan bölgeye masaj yapılırsa ağrı hissi en aza indirilip giderilir. Mide rahatsızlıkları veya genel sağlık için tablet şeklinde kullanılır ise hem bağırsak kurtları dökülür hem de mide hastalıklara karşı vücut koruma altında olur. Sarı kantaron çayı ise vücudun ihtiyacı olan rahatlama, stres atma, enerji ve diğer pek çok hastalığın önlenmesi için tercih edilebilir. Bronşit hastalığına iyi gelir ve hastalığım semptomlarını azaltır. Gerginlik, korku ve çocuklarda sık görülen alt ıslatma probleminde faydalıdır. Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron Özellikle altını ıslatan çocuklar için gece yatmadan birkaç saat önce sarı kantaron çayı içirebilirsiniz. Orta ve hafif depresyon da etkili olmasının yanın da kişilerin rahatlamasına fayda sağlar. Sarı kantaron yağı ile vücuda masaj uygulaması yapılırsa kişilerin gevşeyip, sakinleşmesine fayda sağlar. Özellikle gerginlik anında masaj yaptırmanızı tavsiye ederiz. Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron Bel ve sırt bölgesinde sık görülen bir ağrınız var ise sarı kantaron yağı ile masaj yaptırmayı deneyebilirsiniz. Bağırsak tenyalarının ve solucanların dökülmesinde faydalıdır. Menopoz döneminde bayanların ortak sıkıntısı olan terleme ve ateş basması sorunlarını giderir. Yara iyileştirici özelliği vardır ve antiseptik görevi üstlenir.

Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron Boğaz ağrıları için sarı kantaron çayı hazırlanıp, çay ılık haldeyken gargara yapılır ise ağrı hissinin giderilmesinde fayda sağlayacaktır. Böbrek hastalıklarında ve idrar yolu iltihaplanmasın da faydalıdır. Börek ve safra taşlarının dökülmesinde yardımcıdır. İshale gelir ve kabızlığı da önler. Soğuk algınlığına ve belirtilerin ortadan kalkmasına fayda sağlar. Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron Zona hastalığının tedavisinde sarı kantaron alternatif olarak denenmiş ve faydası kanıtlanmıştır. Ses kısıklığı sorununa iyi geldiği gibi ses tellerine de faydalıdır. Kekemelik sorunu için sarı kantaron yağı ve çayı kullanılabilir. Bebeklerde sık görülen gaz şikâyetlerin de rahatlatıcı etkisi vardır. Sinirlerden kaynaklanan mide şikâyetlerini en aza indirir. İyi bir balgam söktürücüdür. Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron Minör kesiklerden ötürü cilt yaralanmaları, yanmalar ve cilt tahrişleri ve benzeri birçok cilt problem sarı kantaron yağı ile iyileştirilebilir. Bu sorunları tedavi etmek için kremler de mevcuttur, ancak yara izi bırakmamak için sarı kantaron yağı en iyisidir. Bu bitkinin antibakteriyel ve anti-inflamatuar özellikleri, cildi tahriş edici cilt rahatsızlıklarından kurtulmaya yardımcı olmaktadır. Depresyon tedavisine iyi gelen Sarı Kantaron Özellikle sabahları uyandıktan sonra sarı kantaron çayı hazırlanıp içilir ise balgamın atılması daha kolaylaşır.

İndeks: Sarı Kantaron, Kasık Ağrıları, Sancı, Bel Ağrıları, Kas Gevşetici, Kramp, Kronik Öksürüğü, Göğsü Yumuşatır, Öksürük, Ateş Düşürücü, Bronşit, Gerginlik, Menepoz, Antiseptik, Cilt, Baş Ağrısı, Migren, Grip, Nezle, Boğaz Ağrıları, İltihap, İshal, Kabızlık, Soğuk Algınlığı,  Zona Hastalığı, Ses Kısıklığı, Ses Telleri, Kekemelik, Depresyon,

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş