Tavuk Yumurtası Hücre Zarının Yapımında Faydalıdır.

İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası beyin için önemli olan kolin isimli maddeyi içerir Kolin birçok insanın adını bile bilmediği ama inanılmaz derecede önemli bir besin. Genellikle B vitaminleriyle beraber gruplandırılıyor. Kolin hücre zarının yapımında kullanılıyor ve beyindeki sinyal moleküllerinin üretiminde rolü olmasının yanı sıra başka fonksiyonları da var. Yapılan anketlere göre ABD’de yaşayan insanların %90’ı bu besini eksik alıyor.

********

Kolin eksikliği nöral tüp defektlerine ve bebeklerde zihinsel fonksiyonun azalmasına neden olabiliyor. Tam İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası kolin açısından çok zengin bir kaynak. Bir İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası 113 mg kolin içeriyor. İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası iyi kolestrolü (HDL) artırır ve kötü kolestrolü (LDL) zararsız hale getirir. HDL halk arasında iyi kolestrol olarak biliniyor. HDL seviyesi yüksek olan insanların kalp hastalığına yakalanma veya felç geçirme riski daha düşük. İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası yemek HDL seviyesi yükseltmenin çok iyi bir yolu. Bir araştırma günde 2 İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası yemenin 6 hafta sonunda HDL’yi %10 yükselttiğini gösteriyor. LDL kolestrol ise kötü olarak bilinir. Yüksek LDL kolestrolün kalp hastalığıyla bağlantısı var. Ama insanlar LDL’nin iki çeşidi olduğunu bilmiyor. Küçük ve yoğun LDL parçacıklarının yanı sıra büyük LDL parçacıkları var. Birçok araştırma kanındaki LDL parçacıkları çoğunlukla küçük ve yoğun olan şahısların daha yüksek kalp hastalığı riski olduğunu gösteriyor.

******

İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası LDL’yi az miktarda yükseltse de büyük olan parçacıkları yükseltiyor ki bu da iyi birşey. Omega 3’le zenginleştirilmiş İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası veya köy İnsanın hücre gelişimine faydalı Yumurtası trigliseritleri de azaltıyor. Aslına bakarsanız bütün İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Tavuk Yumurtalar aynı değil. Tavukların yetişme ve beslenme tarzına göre içerdikleri besinler de fark ediyor. Köyde yaşayan, yemini kendisi arayan tavukların İnsanın hücre gelişimine faydalı Yumurtası veya Omega 3’le zenginleştirilmiş İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Tavuk Yumurtalar Omega 3 yağ asitleri açısından çok daha zengin Omega 3 yağ asitleri kalp hastalığı için bir risk faktörü olan kandaki trigliserit seviyesini azaltıyor.

Araştırmalar Omega 3’le zenginleştirilmiş İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası yemenin trigliserit sreviyesini düşürdüğünü gösteriyor. Bir araştırmada haftada sadece 5 tane İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası yemenin 3 hafta 11içinde trigliserit seviyesini %1618 düşürdüğü görüldü. İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası çok kaliteli bir protein yapısına sahip ve tüm amino asitleri doğru randa içeriyor. Protein vücudun temel yapı taşı. Yapısal ve fonksiyonel her dokunun ve molekülün yapımında kullanılıyorlar. Bu yüzden beslenme yoluyla yeterli proteini almak çok büyük bir önem taşıyor. İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası muhteşem bir protein kaynağıdır. Bir tek İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası 6 gram protein içerir. Ve üstelik İnsanın hücre gelişimine faydalı Tavuk Yumurtası proteini çok kalitelidir. Normalde gıdalardan aldığımız her protein tam olarak vücutta kullanılamaz. Her gıdadakji proteinin belli bir biyo kullanılabilirlik seviyesi bulunur.

Bir yanıt yazın

Paylaş
Paylaş