Aynısafa Otu, Gözde Kaşıntı, Kızarıklık ve Göz Nezlesine Faydalıdır

Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otu, anti-viral ve anti-bakteriyel özellikler göstermektedir. Aynı zamanda Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı aynısafa otu, anti-iltihap olduğu için, gözlerdeki rahatsızlığı ve kaşıntıyı da gidermektedir. iki çay kaşığı kurutulmuş aynısafa otunu, 1 bardak sıcak suya ekleyip demleyiniz. Soğumasını bekledikten sonra süzgeçden geçirip günde bir kaç defa göz banyosu yapınız. Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa biraz sıcakken de bir bez yardımıyla gözünüze sıcak kompres şeklinde uygulayabilirsiniz. Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otunun Diğer İsimleri  Altıncık,  Bahçe nergisi, Gecesafası, Calendula arvensis, Marigold, Souci, Mirabolis, Calendula officinalis dir.

Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Narcissus tazetta bitkisidir. Nergis de denir. 20 – 80 cm arası yüksekliği olan soğanlı bir bitkidir. Dalları tüylüdür. Çiçekleri sarı – turuncu arası değişir. Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Çiçeklerinin bazıları tek kat, bazıları ise katmerli ve kat katdır. Şifa bakımından eş değerdedirler. Sap ve yaprakları etli ve yapışkandır. Çiçekçilerde bulunan bir süs bitkisidir. Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Sabah saat 7’den sonra hala çiçekleri açılmamışsa yağmur yağacak demektir.  Haziran başlarında açar ve Sonbahar sonuna kadar ortalikta görünürler. Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Mevsimlik bir bahçe bitkisidir. Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otumda Karotin, likopin, violaksantin, neolikopin, sitroksantin, flavohrom, flavoksantin, hrintemaksantin, eterik yağ, reçineler, helme, meyve asitleri vardır. Vucudumuza ve insan sağlığına faydalı Aynısafa otu mikrop öldürücü, antikanserojen, kanser önleyici. Regl ağrılarını giderici, depüratif,  kanı temizleyici, diüretik,/ idrar söktürücü, hipotensör, tansiyon düşürücü, stimulan, uyarıcı, kolagog, safra söktürücü, antiseptik dir insan sağlığına faydalı Aynısafa otu ağrı kesici olarak kullanılır. Ağrıyan her bölgeye merhemi sürülebilir ve Ağrılar hafifler, gerginlik ve sertlikler gider.

insan sağlığına faydalı Aynısafa otu İdrar tutukluluğunu giderir. Terletici özelliğe sahiptir.  Aybaşı kanını söktürür ve düzene sokar.  insan sağlığına faydalı Aynısafa çayı, kan temizleyici bir bitki çayı olarak, mikroplu sarılıkta çok yararlı bir bitkidir. 12 parmak bağırsağı ülserlerinde kullanılabilir. Kaşıntılı ayak mantarlarını yok etmede çok iyi gelir.  Kan çıbanı, derideki pigment lekeleri, ihtiyarlık lekeleri için öz suyu deriye sürülür, çok faydalıdır. Ezik ve yaralara sürüldüğünde iyileşme çabuklaşır. Aynı şekilde yanık yaralarında da emniyetle kullanılır. Süre gelen egzamaların iyileşmesinde etkin bir bitkidir. Bebek bezlerinden oluşan isiliklerin lokal tedavisinde etkindir.  Diş etlerine sürüldüğünde dişleri saran reçine plakalarından dolayı oluşan rahatsızlıkları giderir.

insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Çayı, 1 tatlı kaşığı bitki 200 ml. kaynar suda haşlanır. Sonra 10 – 15 dakika demlenir, süzülür.

insanA faydalı Aynısafa otu Tentür: 1 avuç dolusu çiçeği 1 litre cin veya votka içinde her gün ara sıra çalkalanarak 14 gün civarında güneşte bekletilir, süzülür.

insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Suyu, Sap, yaprak ve çiçekleri yıkanıp preslenmesi ile elde edilir.

insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Merhemi, 4 Avuç dolusu yaprak, sap ve çiçek karışımı ince bir şekilde kıyılır. 500 gr. içyağı içinde kızdırın, karıştırın, kendini bırakınca ateşten alın, üstünü örtün ve bir gün soğumaya bırakın. insan sağlığına faydalı Aynısafa otuna Daha kıvamlı ve dayanıklı bir merhem için 250 gr. vazelin katılabilir. Ertesi gün bir tülbentten geçirerek kavanozlara doldurun. Vazelin katkılı olan merhemi buz dolabında saklamak gerekmez, ancak serin bir yerde bekletilmelidir.

insan sağlığına faydalı Aynısafa otu Banyoda 100 gr. bitki 3 litre suya aksamdan yatırılır. Banyodan evvel 5 dakika kaynatılır. Banyo suyuna katılır.

Dikkat: Yan Tesirleri Hamilelere yasaktır.

İnsan sağlığında Göz rahatsızlığına faydalı göz otu (eyebright), kanamayı durduran (astrenjan), anti-bakteriyel özellik gösterdiği için, kanlanmış, kasılmış gözler ile göz akıntısına iyi gelmektedir. 1 bardak kaynamış suyu soğumaya bırakın.  sonra içerisine 5 damla göz otu tentürü ekleyin. Bu karışımla göz banyosu yapın. Diğer bir şekilde, 1 çay kaşığı göz otu ile bir bardak suyu 10 dakika kadar kaynatın. Soğuduktan sonra süzün. göz banyosu yapın. İsterseniz içerisine biraz gül suyu da ekleyebilirsiniz. Bu yıkama işlemini ise, her 4 saatte bir tekrarlayınız. Ya da eşit miktarlardaki göz otu ile papatyayı su içinde kaynatınız. soğuduktan sonra süzüp suyu ile göz banyosu yapınız. Ayrıca, göz otu çayını içmek de faydalıdır. İnsanın sağlığına hizmet eden şifalı bitkilerden bir diğeri de göz otu’dur. Bilimsel adı Euphrasia officinalis olan bitkinin anavatanı Türkiye Kafkaslar’ dır. Türkler tarafından 1000 yıldır kullanılmaktadır. Bitkinin kökleri hariç tamamı kullanılmaktadır. Yarı parazit olan bitki, koyu yeşil renkli yapraklara sahip olup yapraklar birbirlerine çapraz dizilmişlerdir. Yarı parazit olduğu için tek başına yetiştirilmesi mümkün değildir. Bitkinin bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Göz otu, çayı yapılarak içilebildiği gibi tentürü yapılarak da kullanılabilmektedir. Çayı şu şekilde yapılmaktadır. Göz otundan 2 kahve kaşığı demliğe konur. üzerine 300-400ml kaynar su ilave edilerek 5-10dk demlenir. Demlendikten sonra çay hazırdır. Eğer göz için gerekli ise göz banyosu yapılır. temiz bir pamukla göz üzerine kompresi yapılır. Göz otu, bütün şifalı bitkilerin hasatı ile ilgili önemli bir not aktarmak istiyorum. Bütün şifalı bitkilerde kullanılan kısım yaprak, çiçekse, güneşte değil gölgede kurutulur. Kullanılacak kısım kök ise güneşte kurutulur. Ayrıca bitki 5 günde kurudu ise, 2 gün daha kurumada bırakmak sakıncalıdır. Çünkü içeriğindeki bazı uçucu yağları kaybettiğinden kalitesi düşer. Şifalı bitkiler kuruduktan sonra hemen paketlenmelidir. Şifalı bitkilerin açıkta satılması, kalitesini. etkisini oldukça azaltır. Göz Otu’nun faydalarına geçmeden önce Peygamberimizin göz otu ile ilgili bir sözünü nakletmek yerinde olacaktır. “Sivilcenin üzerine göz otu koy, “büyüğü küçülten, küçüğü büyülten Allah’ım, benim derdimi küçült” diye dua et” buyurmuşlardır. Buradaki sivilceden maksat sivilceyi olgunlaştırma,içindekileri çıkarma özelliğine sahip olduğudur. Yani iltihabı yok etme özelliğinden bahsedilmektedir.

Göz damarları hastalıklarına, göz damarı iltihaplanmalarına,

Göz kapağı iltihaplanmalarına, göz mukozası iltihabının akmasına,

Gözün yaralanması ile meydana gelen rahatsızlıklara,

Öksürük, nezleye, boğaz ağrılarına, sinüzite,

Işıktan çekinmeye, göz yanmasına, göz yorgunluklarına,

Nefes darlığına, hıçkırığa, Mide, bağırsak gazlarına,

Doğumu kolaylaştırmaya,

Deri, mide rahatsızlıklarına karşı,

Gözün saydam tabakasının iltihaplanmasına karşı şifa verici olarak kullanılmaktadır.

Ayrıca farklı tedavi yöntemleride şunlardır. Doğal Naturel Elma sirkesi anti-mikrobiyal özellik gösterdiği için, insan sağlığı göz nezlesi nedeniyle oluşan enfeksiyonla mücadelede etkindir. Doğal Naturel Elma sirkesi Özellikle de, pastörize edilmemiş Doğal Naturel Elma sirkesinde bulunan malik asit, bakteriyel enfeksiyonlarla mücadelede önemlidir. Bunun için 2 çay kaşığı organik Doğal Naturel Elma sirkesi ile bir bardak filtrelenmiş suyu karıştırınız. Daha sonra bu karışım içine bir pamuk ya da temiz bez parçasını batırınız, gözünüze uygulayınız. Yaptığınız bu işlemi her birkaç saatte bir, günde 2 ya da 3 defa yapınız. Aslında bu karışımı göz damlası şeklinde direkt gözünüze de uygulanabilir, fakat bu işlem gözde batma hissi verecek, acı, yanma oluşturabilmektedir. Evde bir şişe Doğal Naturel Elma sirkesine yer veriyor musunuz?.. Bu besin sadece salatalarla çok iyi gitmekle kalmıyor, aynı zamanda mutfağın dışında da çok iyi bir tıbbi tedavi görevi görüyor. Elma sirkesinin faydaları, içinde bulunan vücuda detoks yapan, sindirimi kolaylaştıran bir çeşit bakteriye dayanıyor. Buna ek olarak da, kalsiyum, potasyum, magnezyum, bakır, demir açısından da çok zengin, eski zamanlardan beri daha bunlar gibi birçok özelliğinden dolayı çeşitli rahatsızlıklarda mükemmel bir kaynak olarak kullanılıyor.. Doğal Naturel Elma sirkesi in Faydaları herhangi bir markette yada manavda bulmak çok kolay, fakat sonuçlarının sağlıklı olmasını istiyorsanız her zaman en kaliteli, organik olanı bulmaya özen göstermelisiniz. Salata sosu olarak çok iyi bir rol oynuyor fakat aynı zamanda Doğal Naturel Elma sirkesi çoğu rahatsızlık için de doğal bir tedavi yöntemi olarak işe yarıyor, bu yüzden en iyi çeşidini almanız sizin için en iyisi olacaktır. Eğer Evde Doğal Naturel Elma sirkesi varsa, bunun nimetlerinden faydalanmayı bilmek lazım. 1 yemek kaşığı (20 ml) elma sirkesinin 1 bardak (200 ml) suda çözünmesinin nelere yaradığını bilmek ister misiniz? Aç Karna Elma Sirkesinin Faydaları En son yediğiniz yemeğin üzerinden 6-8 saat arası bir zaman geçti, şimdi vücudunuz güne güçlü başlamak için gerekli olan besinleri absorbe etmeye hazır bir halde bekliyor, bu da vücut fonksiyonlarınızın düzgün çalışmasına yardım ederek, gün içinde sağlığınızı koruyor. Aç karna 1 bardak su ile alınan Doğal Naturel Elma sirkesi şunlara fayda sağlayabilir. Doğal Naturel Elma sirkesi Kalın, ince bağırsağa detoks uygulayarak sindirimi kolaylaştırır. Doğal Naturel Elma sirkesi vücudun besinlerden aldığı içerikleri gaz yada şişkinlik oluşturmadan absorbe etmesini kolaylaştıran doğal bir toniktir. Toksinlerin vücuttan atılımını destekler. Lenf sistemi, kan dolaşımını daha sağlıklı bir hale getirerek zehirli atıkları, fazla yağı atmaya yardımcı olur.. Doğal Naturel Elma sirkesi Yüksek kan basıncını, trigliserit seviyesini düşürür. Doğal Naturel Elma sirkesi Limon suyunun özelliğine benzer olarak, vücut pHını dengeler.

Doğal Naturel Elma sirkesi Her Öğünden Önce Elma Sirkesinin Faydaları en iyi bilinen faydalarından birisi de kilo vermeye yardımcı olmasıdır. Tabii ki de bunu istemediğiniz fazla kilolar için işe yarayan bir “tamamlayıcı” olarak görmelisiniz, Doğal Naturel Elma sirkesi aynı zamanda dengeli, sağlıklı bir beslenme şekline, düzenli spor yapmaya ihtiyacınız olacaktır. Diyetisyen size elma sirkesinin metabolizmayı hızlandırdığını söyleyecektir. Bunun sebebi de B6 vitamini, lesitin bakımından zengin olmasına dayanır, bunlar da vücudun bazı temel özelliklerini korurken aynı zamanda da yağ yakar. Doğal Naturel Elma sirkesinin kilo verdirici faydasını görmek için, 1 çay kaşığı (20 ml) elma sirkesinin 1 bardak (200 ml) suda çözünmesini sağlayın, bunu öğle, akşam yemeğinden önce için. 10 gün aralıksız bu yöntemi uygulayın, sonra 1 haftalık bir mola verin, daha sonra bir 10 gün daha bu doğal yöntemi uygulayın. Fakat önerdiğimiz miktarları aşmayın çünkü aşırı Doğal Naturel Elma sirkesi tüketimi faydadan çok zarar getirir. Günde sadece 2 yemek kaşığı Doğal Naturel Elma sirkesi tüketin. Doğal Naturel Elma sirkesi Kötü Kokulu Bir Nefese Karşı Elma Sirkesinin Faydaları hiç ağzınızda kötü bir tatla uyandınız mı? Peki nefesinizin o kadar da güzel kokmadığı dikkatinizi çekti mi, Endişelenmeyin, çünkü elma sirkesi sizin yardımınıza koşmak için burada! Bu problemden kurtulmak için şunlara dikkat edin. Doğal Naturel Elma sirkesi İhtiyacınız olanlar neler? Doğal Naturel Elma sirkesini ½ tatlı kaşığı (10 ml) ½ bardak su (100 ml), Nasıl hazırlayacaksınız? Doğal Naturel Elma sirkesini suyun içine karıştırın, bu karışım ile gargara yapın. Ağzınızda yutmadan 10 saniye bekletin, tükürün, başka bir yudum alın. Anında sonuçların farkına varacaksınız! Akne, Sivilceler için Elma Sirkesi rahatsız edici aknelerden, sivilcelerden yıldınız, bunaldınız mı? Adet öncesi dönemlerde başınıza çok fazla mı bela oluyorlar? O zaman, elma sirkesi ile hazırlanan bu basit, doğal tedaviyi uygulamaktan çekinmeyin. Bu harika uygulama cildinizdeki bakteri, ölü deri, gözenekleri kapatan toksinleri yok ederken aynı zamanda cildinizi temizlemenize de yardımcı olacak. İhtiyacınız olanlar neler? 1 yemek kaşığı Doğal Naturel Elma sirkesi (20 ml), 2 yemek kaşığı su (40 ml) Doğal Naturel Elma sirkesini, suyu karıştırın, bir pamuğu bu karışıma batırın. Bu pamukla sabahları, yatmadan önce bu Doğal Naturel Elma sirkesini yüzünüzü silin, 10 dakika bekletin, normal nemlendiricinizi uygulamadan önce yüzünüzü soğuk su ile yıkayın.. Mucize bitki Mucize bitki Aloe vera astrenjan (kanamayı durduran), antibiyotik özellikler gösterdiği için, insan sağlığı göz nezlesi tedavisinde önemli rol oynamaktadır. Buna göre, Mucize bitki Aloe vera bitkisini şu şekilde gözleriniz için kullanabilirsiniz. Taze Mucize bitki Aloe vera içinden çıkan jelimsi yapıyı (yapraklarından sıyrılmış şekilde), soğutulmuş bir bardak su içinde ıslatınız. Daha sonra bu şekilde, karışımın rengi soluk yeşile gelinceye kadar kaynatınız. Ayrıca bir blender yardımı ile su içerisindeki parçacıkları da öğütebilirsiniz. Son olarak da, elde ettiğiniz bu karışımı, göz nezlesinden etkilenen gözünüze birkaç damla kadar damlatınız. Bu damlatma işlemi günde 3 ya da 4 defa tekrarlayınız. Öte yandan bu karışımı damla şeklinde değil de göz banyosu şeklinde de uygulayabilirsiniz.

DİKKAT, bu uygulamayı kesinlikle çocuklar, bebekler üzerinde uygulamayınız.

Mucize bitki Aloe vera bitkisine Mısırlılar bu bitkiye ölümsüzlüğün bitkisi, Kızılderililer ise cennetin âsâsı adını veriyorlar. Mucize bitki Aloe vera o kadar çok insan sağlığına faydası olan bir bitkidir ki, sanki özellikle insan vücudunu tedavi etmek üzere yaratılmıştır. Evinizde besleme imkânınız da olan bu bitki, sıyrık, kesik, yanık gibi lokal tedavilerde insan sağlığına oldukça faydalı olmakla beraber, vücudunuza aldığınız zaman iç organlardaki rahatsızlıkların tedavisinde de insan sağlığına olağanüstü bir takım etkilere sahip. Mucize bitki Aloe vera günümüzde çeşitli ev yapımı ilaçların hazırlanmasında kullanılan insan sağlığına çok önemli bir maddedir, hem ağızdan, hem de cilde sürerek kullanılabilir. insan sağlığına için aloe verayı nasıl kullanabileceğinizi anlatacağız. Çünkü bu bitki, içinde polisakkaritlerin, vitaminlerin, çeşitli enzimlerin, aminoasitlerin, minerallerin de yer aldığı 200’ün üzerinde insan sağlığına faydalı bileşene sahip. Sarımsak, soğan gibi bitkilerin de dahil olduğu zambakgiller familyasında yer alan Mucize bitki Aloe vera farklı kısımlarının farklı amaçlar için insan sağlığına kullanılabildiği, besin değeri oldukça yüksek bir bitkidir. insan sağlığına için bu bitki aynı zamanda antibakteriyel, antiviral, antifungal etkilere sahiptir. Bakterileri, virüsleri, mantarları önlemek konusunda oldukça insan sağlığına faydalı bir bitki. Ancak bu bitki de, tıbbi amaçlarla kullanılan pek çok diğer bitki gibi insan sağlığına uzun süre boyunca her gün tüketilmeye uygun değil. Yapraklarının içinde bulunan jel benzeri maddenin %99’luk kısmı sudanmeydana gelmekle beraber bu jel 5000 yıldır insanlar tarafından tıbbi amaçla insan sağlığına kullanılmaktadır. Aloe veranın sahip olduğu bu madde adeta bir vitamin, mineral deposudur. Bitkinin İçerisinde A, C, E vitaminleri, folik asit, kolin, B1, B2, B3, B6, B12 vitaminleri, ayrıca kalsiyum, magnezyum, çinko, krom, selenyum, sodyum, demir, potasyum elementlerini barındırmaktadır. Mucize bitki Aloe vera aynı zamanda aminoasit, yağ asitleri bakımından da oldukça zengin insan sağlığına bir bitkidir. insan sağlığında Aminoasitler, proteinlerin yapı taşlarıdır. İnsan vücudu toplamda 22 farklı çeşit aminoasite ihtiyaç duyar, bunların içinden 8 tanesi insan sağlığına hayati öneme sahiptir. Mucize bitki Aloe vera bitkisinde bulunan aminoasit sayısı ise 18-20 civarındadır, bu sayının içine hayati olan 8 aminoasit de dahildir. Bu bitkinin önemli yağ asitleri olan üç farklı bitki sterolü içermektedir, bunlar kandaki yağ oranının azalmasında, alerjilerin, mide yanmasının tedavisinde insan sağlığına oldukça etkilidir. Aloe vera, vücut üzerinde dengeleyici etki yaratan bitkidir. insan sağlığında Adaptojen ismi verilen bu tür dengeleyici ürünler bedenlerimizin değişen dış etkilere adapte olma kabiliyetini geliştirerek hastalıklara karşı direncimizi artırmaktadır. Bu özelliği sayesinde aynı zamanda insan sağlığına fiziksel, duygusal, çevresel stresi rahatlatmak konusunda oldukça faydalıdır. Sindirim rahatsızlıklarını gidermek konusunda mucizevi insan sağlığına etkiye sahiptir. Sindirim problemleri pek çok hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkabilir. Sağlıklı bir biçimde çalışan sindirim sistemi, çoğu zaman bedenimizin sağlıklı olduğunun en önemli işaretlerindendir. Mucize bitki Aloe vera bitkisi de sindirim kanalı üzerinde düzenleyici, temizleyici bir etkiye sahip olduğu için kabız, ishal, reflü gibi hastalıklar üzerinde insan sağlığına iyileştirici bir etkiye sahiptir, sindirim sistemimiz için zararlı olan bakterilerden arınmamıza insan sağlığına yardım etmektedir. Toksinlerden arınmak için kullanılabilecek en etkili ilaçlardandır. Bitki, sindirim borusunu, bağırsakları temizleyici bir etkiye sahip olduğu için vücudun toksik maddelerden arınması için önerilen en sağlığına etkili ilaçlardan bir tanesidir. Ayrıca Kalp sağlığı konusunda ciddi kilit rol oynamaktadır. Aloe veranın kalp, damarlar üzerindeki insan sağlığına etkisine dair yapılan çalışmalar henüz çok yetersizdir fakat bitkinin jeli vücuda enjekte edildiğinde kırmızı kan hücrelerimizin oksijen taşıma, yayma kapasitelerini artırdığı bilinmektedir. Bitki, ayrıca tansiyonun, kan dolaşımının düzenlenmesinde, kolesterolün düşürülmesinde insan sağlığına yardımcı rol oynamaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendirmek konusunda kesinlikle insan sağlığına başvurulması gereken bir bitkidir. Aloe veranın içinde bulunan polisakkaritler, bağışıklık sistemimizin virüslerle savaşmasında insan sağlığına destekleyici rol üstlenmektedir. Ayrıca içinde bulunan antioksidanlar, vücudun yaşlanma sürecinde büyük rol oynayan dengesiz bileşiklerle savaşmasına insan sağlığına yardımcı olmaktadır. Cilt üzerinde yenileyici, hastalık giderici insan sağlığına etkiye sahiptir. Cilt üzerindeki iyileştirici etkisi sebebiyle aloe vera, bugün kozmetik endüstrisi tarafından çokça insan sağlığına tercih edilen bir bitkidir. Cilt yaralarının, yanıkların, böcek ısırıklarının iyileşme sürecini hızlandıran bir etkilidir. Özellikle tıp endüstrisinin henüz gelişmediği dönemlerde, yaralanmalar üzerindeki etkisi sebebiyle insan sağlığına hayat kurtarıcı bir bitki olarak görülmüştür., vücudun sağlıklı kilosuna ulaşmasına yardımcı olur. Bitkinin sindirim sistemi üzerindeki etkileri, antioksidan özelliği, ikincil bir etki olarak zayıflamaya insan sağlığına yardımcı olmaktadır. Biraz daha açmak gerekirse, sindirim sisteminin düzenli çalışması, vücudun toksik maddelerden arınması, bedeninizdeki yükü azaltarak enerjinizin artmasına insan sağlığına olanak sağlamaktadır. Çok değerli insan sağlığına faydali bitkidir.

insanda anne sütü özellikle de küçük bebeklerde meydana gelen göz nezlesinin tedavisinde oldukça etkilidir. insanda anne sütü çoğu hekimin hem fikir olduğu bir şifa kaynağıdır. Bebeklerde insanlarda insanlarda anne sütü insan sağlığı göz nezlesi, kulak enfeksiyonları gibi ufak hastalıkların tedavisinde iyileştirici etki göstermektedir. insanda anne sütü içersinde özellikle de immunoglobulin E. gibi bazı antikorları içermektedir. Bebeklerde göz nezlesinden etkilenen göz üzerine birkaç damla anne sütünü damlatınız, bu işlemi bebeklerde gerektiği kadar tekrarlayınız. insanda anne sütü bazen bebeğin ihtiyacından çok daha fazla gelir yada anne çalışmaya başladığı için sütü sağması gerekir. Anneden sağılmış olan insanlarda insanlarda anne sütü özel süt saklama poşetlerinde yada süt kaplarında saklanır. insanda anne sütü saklanması oda sıcaklığında 3 saat kadar, buzdolabında ise 3 gün kadar 2-8 derece arasında saklanır. Buzdolabının buzluğunda insanlarda insanlarda anne sütü saklanması 90 gün kadar -20 derece altında, derin dondurucuda ise insanlarda anne sütü 180 gün kadar -70 derece saklanabilir. Dondurulan süt poşetleri oda sıcaklığında bekletilerek buzu açılır, buzu çözülen insanlarda anne sütü, sıcak su dolu bir kabın içinde bekletilerek ısıtılır.

Süt asla kaynatılmaz. Sütün protein yapısının bozulmaması açısından kesinlikle tekrar dondurulmaz. insan hayatında Ilık inek yada hayvansal süt, bal karışımı, göz nezlesini tedavi eden, sakinleştiren doğal bir şifa kaynağıdır. inek Sütü insan hayatında yumuşatıcı etkisi, iltihaplanmayı dindirici etkisi sayesinde, bal ise anti mikrobiyal özellikleri sayesinde göz nezlesine iyi gelmektedir. insan hayatı için yapmanız gerekenler şu şekildedir. Bir çorba kaşığı tam yağlı inek yada hayvansal sütü hafifçe ısıtın, sonra içerisine eşit miktarda organik bal ekleyin, pürüzsüz hale gelinceye kadar iyice karıştırınız. En son olarak da elde ettiğiniz bu karışımı, vucudunuzda göz nezlesinden etkilenmiş olan gözleriniz yada gözünüz üzerine, 2 ya da 3 damla kadar damlatınız. (bu uygulama bir miktar can yakıcı olabilir). Bu işlemi günde bir kaç defa tekrarlayarak uygulayınız. Ayrıca bu karışımı sıcak kompres olarak gözlerinize uygulamanız da mümkündür. En önemlisi mümkünce insan sağlığı göz nezlesi , ağrı, görme yeteneğinde rahatsızlık, ışığa karşı hassasiyet ya da diğer semptomlara bağlı olarak, şiddetli şekilde seyrediyorsa yada böyle olmasa bile yukarıda anlatılan doğal yöntemler etki etmiyor ise, derhal hekime görünmenizde faydalıdır İnsan hayatında ballı inek yada hayvansal sütün faydalı olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek. insan hayatında Bal başlı başına bir şifa vitamin deposu, yanına bir de süt eklenince tam anlamıyla şifa kaynağı olup çıkıyor. insan hayatında ballı inek yada hayvansal süt çocuklardan, yetişkinlere bütün insanların içebileceği bir besindir. Kesinlikle erişkin olsun, çocuk olsun herkesin mutlaka günde en az bir bardak inek yada hayvansal süt içmesi gerekir. insan hayatında vücudun ihtiyacı olan kalsiyum, benzeri vitaminler süt yoluyla alınabilsin. Özellikle hamilelik döneminde insan vücudu çok daha fazla vitamin, minerale ihtiyaç duyuyor. Bundan dolayı uzmanlar da bu dönemde iki kat fazla inek yada hayvansal süt yada sütten üretilmiş peynir, yoğurt, ayran gibi besinler tüketilmesi gerektiğini söylüyorlar. Toplumda çocukların büyüme, gelişimi konusunda da inek yada hayvansal sütün ayrı bir yeri, önemi var. İnsanların kemiklerinin sağlam olması, boy uzaması, kasların güçlü olması, özellikle de büyüme, gelişme gibi konularda çocukken içilen sütlerin önemli payı bulunmakta. insan hayatında Bal ise yüzyıllardan beri bilinen, kullanılan bir ilaç. Bal insan hayatında sarılığa iyi gelen, cilde güzellik veren, zeka gelişimini destekleyen, ayrıca da iştahı açan kıymetli besindir. insan hayatında Ballı inek yada hayvansal Sütün Faydaları Nelerdir. insanda Balgamı söktürmesi sebebiyle öksürüğe iyi gelmektedir. Ayrıca Bal, mideye kuvvet verir bu sebeple ballı süt de iyi bir mide koruyucudur. Vucudumuzda halsizliğe iyi gelir, zira balın içindeki şeker sindirilmez, direkt olarak mideye geçer bu yüzden bal enerji verici bir besindir.

insan hayatında Ballı inek yada hayvansal Sütün Faydaları önemlidir. Bal da, sütte vücudun ihtiyaç duyduğu bir çok vitamin, mineral vardır. Bundan dolayı ballı sütün faydaları arasında büyümeyi, gelişmeyi desteklemesi çok önemli bir yer tutar. Balın insan hayatında en önemli özelliklerinden biri, sürekli kullanıldığında kanseri önlemesidir, çünkü balın kendisi bir antioksidandır, içinde zararlı bakteri, mikroorganizmaların yaşaması mümkün değildir. Ballı inek yada hayvansal süt insan hayatında ülser tedavisinde de kullanılabilir. Bütün bu faydaları sebebiyle ballı inek yada hayvansal sütü insan hayatında büyük küçük herkesin içmeyi alışkanlık haline getirmesi gereken bir içecek. Dikkat edilmesi gereken Ballı inek yada hayvansal sütün faydaları elbette çok fazla ancak, yanlış kullanımlar bu içeceğin faydalarını minimuma indirmektir, örneğin; inek yada hayvansal süt çok kaynarken bal katmak, balın içindeki enzimleri öldürüyor, bütün vitamini kayboluyor geriye sadece inek yada hayvansal sütü tatlandırmış olması kalıyor. Fakat balın vitaminleri ölmemesi için inek yada hayvansal sütün 50 derecenin altında olması gerek, bu sebeple süt ılıkken balı ilave etmek, bu konudaki en güzel çözümdür. Ayrıca Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus bebeklerde kullanımı, 1 yaşın altındaki bebeklerde ne inek yada hayvansal sütü, ne de bal kullanımı tavsiye edilmemektedir. Borik Asit asşında Gözde Kaşıntı, Kızarıklık, Göz Nezlesine Faydalıdır. Kızarıklık, kuruluk, yanma hissi, göz akıntısı gibi göz problemlerine iyi gelen faydalı borik asit, anti-bakteriyel, anti-mantar özeliklere sahiptir. Ayrıca borik asit göz kaşıntısını dindirmekte, gözleri dezenfekte etmektedir. Temiz bir bardak kaynamış su içerisine 1 çay kaşığı borik asit ekleyiniz. Bu karışımı göz banyosu yada pamukla göze uygulamak şeklinde kullanınız. Daha sonra ılık su ile yıkayınız, bu işlemi günde 2-3 kere tekrarlayınız.,

İnsanların ağızında oluşabilecek yaralara karşı her zaman kullanıma hazır halde bekletilir. Saf, doğal gül suyu ile göz banyosu yapılırsa kaşıntı, kızarıklık, göz nezlesine iyileştirir. Hazırlanan gül suyunu en etkisini ilk kullanım anından itibaren göstermeye başlar. Kişilerde insan sağlığı göz nezlesi , şeffaf bir zar formundaki göz kapağı hattı boyunca, gözün beyaz kısmını kapsayan bölümde, iltihaplanma ya da enfeksiyon oluşması sonucu meydana gelmektedir. Gözün ön kısmını saran, göz kapağı içinde hat şeklinde uzanan konjonktiv adı verilen yapıların içindeki kılcal damarların iltihaplanması sonucu gözün beyaz kısmında kırmızılık ya da pembelik oluşmaktadır. Bu olaya insan sağlığı göz nezlesi ya da diğer adıyla konjonktivit adı verilmektedir. insanlarda insan sağlığı göz nezlesi göz kapağının iç yüzeyi ile gözün beyaz yüzeyinin bir kısmını örten konjonktiva adlı ince zarın iltihaplanması ya da enfeksiyon kapması sonucu oluşan bir rahatsızlıktır. insanlarda insan sağlığı göz nezlesi viral (virüs yoluyla) ya da bakteriyel bir enfeksiyon sonucu ortaya çıkabilir. Ayrıca havadaki polen, duman, yüzme havuzlarındaki klor, kozmetiklerin bileşenleri ya da gözle temas eden tahriş edici diğer maddelerden dolayı insan sağlığı göz nezlesi oluşabilir. Bel soğukluğu ya da klamidya gibi cinsel yollarla bulaşan hastalıklar da göz nezlesinin nadiren nedeni olabilir. insanlarda insan sağlığı göz nezlesi genellikle bakteriyel yada viral enfeksiyonlar sonucu oluşabildiği gibi bir alerjik reaksiyon sonucu da oluşabilmektedir. Tek yada her iki gözü de etkisi altına alabilen insan sağlığı göz nezlesi , kaşınmaya sebep olabilmektedir, fakat çok nadir olarak da görmeyi etkileyebilmektedir. Tedavisi mümkün olan insan sağlığı göz nezlesi bulaşıcı olabilmektedir. Bundan dolayı erken tanı, tedavisi, bulaşmasının önlenmesine yardımcı olacaktır.

Kişilerde göz nezlesinin oluşum nedenleri şu şekildedir, Virüsler, Bakteriler, Alerjiler, Göz içine kimyasal madde sıçraması, Göz içine yabancı madde kaçmasıdır. insan hayatında Belirti, Bulgular Tek ya da her iki gözü de etkileyebilen göz nezlesinin belirti, semptomları şu şekildedir, Kızarıklık, Kaşıntı, Göz içinde kumlanma hissi, Geceleri oluşan, sabahları gözlerin açılmasını zorlaştıran göz çapakları, Göz yaşıdır. İnsan hayatında insan sağlığı göz nezlesi riskini artıran faktörler aşağıda belirtildiği şekildedir. Herhangi bir maddeye karşı alerjisi olan kişiler, Viral ya da bakteriyel enfeksiyonlar, Kontakt lensler. Hayatımızda hem çocuklarda hem de yetişkinlerde insan sağlığı göz nezlesi , gözün kornea kısmının iltihaplanmasına yol açabilmektedir. Bu durum görmeyi de etkileyebilmektedir. Hekimler insan sağlığı göz nezlesi tanısı koyabilmek için bazı verilere ihtiyaç duyarlar.

Bu verileri toplamak için ise şu belirtilen aşamaları sırasıyla uygulamaktadırlar. insan hayatında öncelikle hastanın, sağlık, hastalık öyküsü dinlenir. Kişilerde göz nezlesinin, daha sonra göz muayenesi yapılır. Ardından ise göz salgısından örnek alınır, laboratuvara analiz için gönderilir. Analiz aşaması her zaman gerekli olmayabilir fakat hastada çok şiddetli şekilde insan sağlığı göz nezlesi yaşanıyorsa, kornea etkilendiyse, tedaviye cevap vermeyen, tekrarlayan enfeksiyonlar yaşanmış ise analiz için göz salgısı gönderilmektedir. Kişilerde göz nezlesinin tedavisinde, göz nezlesine neden olan durumun belirlenip, ona göre hareket edilmesi önemlidir. Bundan dolayı imsanlarda insan sağlığı göz nezlesi tedavisi şu şekildedir, Bakteriyel enfeksiyon kökenli göz nezlesinin tedavisi, reçeteli antibiyotik göz damlaları ya da merhemleriyle yapılmaktadır. insan hayatında Viral enfeksiyon kökenli göz nezlesinin tedavisi; eğer viral enfeksiyon, herpes simpleks virüsü nedeniyle oluşmuş ise, reçeteli anti-viral ilaç ile yapılmaktadır. Alerji kökenli göz nezlesinin tedavisi; alerjik reaksiyonların kontrol altına alınabilmesi için, antihistamin, mast hücre stabilizatörleri kullanılmaktadır. İltihaplanmanın kontrol altına alınması için ise, dekonjestanlar, steroidler, anti-iltihap göz damlaları kullanılmaktadır. İnsanlarda insan sağlığı göz nezlesi Kimyasal konjonktivit durumunda gözleri tuzlu su ile yıkama, topikal steroitler kullanılır, daha şiddetli kimyasal sakatlıklar acil tıbbi müdahale gerektirir. Dikkat edilmesi gereken alkali yanıkları göz içi hasarlara hatta gözlerin kaybına bile yol açabilir. Gözlerde kontakt lens kullananlar rahatsızlık esnasında lensleri çıkarmalıdır. insan hayatında Göz nezlesine kontakt lensler neden oluyorsa, göz doktoru lensleri yada dezenfeksiyon solüsyonunu değiştirmeyi önerebilir. Göz nezlesinin nüksetmesini engellemek için daha sık çıkarılarak kullanılması önerilerin başında Kişisel Bakım gelir. İnsanlarda göz nezlesinin yayılmasını engellemek için temizliğe dikkat etmek gerekir. İnsanlarda insan sağlığı göz nezlesi enfeksiyon teşhisi konduğu anda aşağıdaki adımlar takip edilmelidir: ASLA Ellerinizle gözlerinize dokunmayınız, Ellerinizi sık sık yıkayınız, günlük olarak havlunuzu değiştirin, başkalarıyla ortak kullanmayınız, başkasının göz kozmetiklerini ya da kişisel göz bakım araçlarını kullanmayınız, Lens kullanımı konusunda doktorunuzun tavsiyelerini dikkate alınız. İnsanlarda insan sağlığı göz nezlesi Bakteriyel ya da viral konjonktivitlerde rahatsızlığı azaltmak için gözün etkilenen kısmına sıcak kompres uygulamak etkili olabilir. İnsanlarda insan sağlığı göz nezlesi Alerjik konjonktivitlerde gözlerinizi ovuşturmaktan kaçının. Sıcak kompres yerine soğuk kompres uygulayın. İnsanlarda insan sağlığı göz nezlesi Antihistamin göz damlaları belirtileri hafifletmede etkilidir, kayganlaştırıcı göz damlaları da alerjenin atılmasını sağlar.

.

Ispanak Göz Sağlığını Korur

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır


.
.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.


.

.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır

Ceviz Kabuğu Suyu Diş Tartarlarına Karşı Faydalıdır.

Zemzem Suyu Gençleştirir


.


.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


.
.
Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

www.enerjistmasor.com

.
Bir cevap yazın