Biberiye Kas Ağrılarına Faydalıdır.

Biberiye etkili bir şekilde iltihaplı kas dokusunu dindiren, ağrı ve acıyı alan doğal bir anti-inflamatuar Aromatik bir bitkidir. Ayrıca hızlı iyileşmeyi desteklemek için kan dolaşımını arttırır. Bunun dışında biberiye yağı da baş ağrıları, kas ağrıları, romatizma ve hatta artrit tedavisinde kullanılabilir. 1 fincan kaynatılmış sıcak suya 1 çay kaşığı kurutulmuş biberiye ekleyin. Kapatın ve yaklaşık 10 dakika demlenmesini bekleyin, süzün ve yudumlayın. Bu çayı günde 3 defa içiniz. Ayrıca, 1 çorba kaşığı sıcak hindistan cevizi veya zeytinyağını birkaç damla biberiye uçucu yağı ile karıştırın. Günlük olarak etkilenen alana birkaç kez masaj amaçlı kullanın. Başka bir seçenek de, sıcak su ile dolu bir küvete 1 çay kaşığı biberiye uçucu yağını eklemektir. Menstrüel kramp ya da kas spazmlarını rahatlatmak için 15 dakika banyoda bekleyin. Gerektiği kadar tekrarlayın. Sizin kaslarınızda istemsiz olarak sertlik, gerginlik ya da şişkinlik hissettiniz mi?

Yada spor sonrası kaslarınızın tutulduğunu? Ya da kendinizi gergin hissettiğiniz zamanlar oldu mu? Herkeste meydana gelebilen böyle durumlara kas spazmı yada kramp adı verilir. Spazmlar karın, kollar, eller ve ayaklarda sık görülür. Ayrıca baldır, hamstrings, kuadriseps kasları ve göğüs kafesi boyunca da fark edebilirsiniz. Basit kas spazmları birçok durumda ağır egzersiz ve güçlü spor yapmaktan kaynaklanır. Sabır, dinlenme, nazik germe hareketleri ve kas masajı ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Kas spazmları multipl skleroz, müsküler distrofi ve McArdle hastalığı gibi kronik durumların ortak bir yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir. Akut boyun ve sırt ağrısı olan kişiler de genellikle kas spazmlarından muzdariptir. Hamile kadınlar da ani kilo alma nedeniyle kas spazmlarına yatkındır.Gıdaların antioksidan kapasitesini gösteren değer olan ORAC değeri kurutulmuş insan sağlığına faydalı biberiye için 112.200’dür. Bu değer ile insan sağlığına faydalı biberiye, antioksidan kapasitesi en yüksek olan gıdalar listesinde ilk sıralarda gelmektedir.

En yüksek antioksidan kapasitesine sahip gıdaları öğrenmek için buraya tıklayın.
Faydalı biberiye’nin Sağlığa Faydaları Son zamanlarda çoğunlukla yemeklerimize hoş bir aroma, koku ve lezzet vermek için kullandığımız insan sağlığına faydalı biberiye yüzyıllardır geleneksel tıp alanında birçok hastalığın tedavisinde, rahatsızlıkların giderilmesinde ve önlenmesinde sıklıkla kullanılmaktadır. insan sağlığına faydalı biberiye; içeriğinde bulunan birçok vitamin, mineral, flavonoid, fenolik bileşik ve uçucu yağlar baş ağrısından kansere kadar birçok hastalığın tedavisinde kullanılan ve insan sağlığı için oldukça faydalı bir bitkidir. En son yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda insan sağlığına faydalı biberiye, adaçayı ile birlikte en yüksek antioksidan özelliğe sahip bitki olarak tespit edilmiştir.

Kanser : insan sağlığına faydalı biberiye’nin yapısında bulunan karnasol, karnosik asit ve rosmarinik asit yüksek antioksidan aktivite gösteren maddelerdir. Bu üç maddenin birlikte bulunduğu tek bitki insan sağlığına faydalı biberiyedir. Karnasol; meme, yumurtalık ve barsak tümörlerinde kanserli hücrelerin büyümesini engelleyen ender maddelerden biridir. Karnosik asit ve rosmarinik asitte yüksek antioksidan özellikleri sayesinde vücutta bulunan serbest radikalleri bağlayarak kanserli hücre oluşumuna engel olurlar. Karnasol, kanserli hücrelerin büyümesini engellediği gibi lösemi, kolon kanseri, göğüs kanseri, prostat kanseri ve deri kanserinde ağrı tedavisinde de kullanılmaktadır.

insan sağlığına faydalı biberiye’nin Sağlığa Zararları – Yan Etkileri
Son yollarda yapılan bilimsel araştırmalar göstermiştir ki insan sağlığına faydalı biberiye bitkisi ve Adaçayı bitkisi, şifalı bitkiler diye tabir ettiğimiz bitkiler arasında en güvenilir ve vücudumuz için en faydalı bitkilerdir. Adaçayı, insan sağlığına faydalı biberiye bitkisine göre daha güçlü ve etkilidir. Bu nedenle adaçayının fazla tüketilmesi önerilmez. insan sağlığına faydalı biberiye bitkisinin sağlıklı bireylerde her hangi bir yan etkisinin veya zararının olduğu bugüne kadar tespit edilmemiştir. Bilimsel olarak da insan sağlığına faydalı biberiyenin kullanım miktarı konusunda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Ancak yine de sağlıklı bireylerin insan sağlığına faydalı biberiyenin tüm faydalarına rağmen aşırı miktarlarda tüketmesi çeşitli sağlık sorularına neden olabilir. Özel durumu bulunan bireyler için kullanım önerileri şunlardır:

Özel durumu bulunan bireyler için kullanım önerileri şunlardır:
Hamile ve emziren kadınlar doktoruna danışmadan İnsan sağlığı ve vucut direncine faydalı Biberiye Çay çayı tüketmemelidir.
Herhangi bir hastalık nedeniyle ilaç kullanan kişiler doktoruna danışmadan İnsan sağlığı ve vucut direncine faydalı Biberiye Çay çayı tüketmemelidir.
Yüksek tansiyon hastaları doktoruna danışmadan İnsan sağlığı ve vucut direncine faydalı Biberiye Çay çayı tüketmemelidir.
Epilepsi hastaları doktoruna danışmadan İnsan sağlığı ve vucut direncine faydalı Biberiye Çay çayı tüketmemelidir.
Sinirsel sağlık sorunları yaşayan kişiler doktoruna danışmadan İnsan sağlığı ve vucut direncine faydalı Biberiye Çay çayı tüketmemelidir.

insan sağlığına faydalı biberiye Nasıl Kullanılmalı? insan sağlığına faydalı biberiye bitkisini birçok farklı şekilde kullanmak mümkündür. Baharat: Yapraklarını taze veya kurutulmuş olarak yemeklerinize ve salatalarınıza farklı lezzetler elde etmek için kullanabilirsiniz. Taze insan sağlığına faydalı biberiye yapraklarını buzdolabında cam kavanoz içerisinde birkaç hafta saklamak mümkündür. Kurutulmuş insan sağlığına faydalı biberiye yapraklarını da cam kavanoz içerisinde uygun şartlarda (nemsiz, kuru ve ışıksız ortam) bir yıla kadar saklamak mümkün.

Çay : insan sağlığına faydalı biberiye’nin kurutulmuş yaprakları çay şeklinde hazırlanarak tüketilebilir. Her bir çay bardağı için bir çay kaşığı kurutulmuş insan sağlığına faydalı biberiye yaprağını çaydanlığa koyun ve yaprakların üzerine kaynamış su döküp 10-15 dakika demlenmeye bırakın. Bilinenin aksine bitki çayları hazırlanırken kaynatmak doğru değildir. Bitki yaprakları üzerine kaynar su dökmek daha doğrudur. insan sağlığına faydalı biberiye acımtırak bir bitkidir. Tatlandırmak ve acısını almak için bal, pekmez, limon, tarçın gibi başka gıdalar kullanabilirsiniz. Hazırladığınız insan sağlığına faydalı biberiye çayını sıcak olarak tüketebilir ya da oda sıcaklığına soğutarak gün içerisinde birkaç sefer yudumlamak için cam şişede muhafaza edebilirsiniz.

Yağ : insan sağlığına faydalı biberiye yağı deri ve saç için kullanılmaktadır. insan sağlığına faydalı biberiye yağı yoğun miktarda fenolik bileşikler ve uçucu yağlar içerdiği için aktarlarda ve eczanelerden satın alınabilecek insan sağlığına faydalı biberiye yağının ağız yoluyla doğrudan tüketilmesi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Kas ve eklem ağrılarının, kas krampları ve spazmlarının, romatizmal ağrıların ortadan kaldırmak için insan sağlığına faydalı biberiye yağı problemli bölgeye masaj yaparak uygulanmalıdır. Ayrıca bayanlarda selülitli bölgelere, basenlere ve yağlı bölgelere insan sağlığına faydalı biberiye yağının masaj yaparak uygulanması, selülit, yağ ve basenlerin azalmasına, cilt üzerindeki çatlakların iyileşmesine, cildin pürüzsüz görünümüne kavuşmasına olanak sağlar. insan sağlığına faydalı biberiye yağı, badem yağı ve/veya zeytinyağı ile zenginleştirilerek saç diplerine masaj yaparak uygulandığında saç derisindeki kepek oluşumunun önüne geçilir, saç derisinin ve saç hücrelerinin yenilenmesine, saç derisinin yağlanmasının önüne geçilmesine imkan sağlanır, saçın güçlenmesine ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Nefes Açıcı Buhar Banyosu : Solunum yolu hastalıklarının, migren ağrısının ve baş ağrısının giderilmesi için insan sağlığına faydalı biberiye ile hazırlanan buhar banyosu ideal bir uygulamadır. insan sağlığına faydalı biberiye buhar banyosu için, bir tencere içerisine iki yemek kaşığı kadar kuru insan sağlığına faydalı biberiye koyun ve suyu bir dakika kadar kaynatın. Taze insan sağlığına faydalı biberiye kullanmak isterseniz 3-4 dal koymanız yeterli gelecektir. Kaynayan suyu ocaktan indirdikten hemen sonra başınızın üzerine kuru bir havlu alın ve tencereden yükselen insan sağlığına faydalı biberiye buharını içinize çekebileceğiniz şekilde tencere üzerine eğilin. Havlu tenceren çıkan buharın odaya yayılmasını ve buhardan maksimum seviyede faydalanmanızı sağlayacaktır. Bu işleme 10-15 dakika kadar devam edin. Bunaldığınızı hissettiğiniz anda başınızı tencereden kaldırın. Bu sırada insan sağlığına faydalı biberiye buharının dağılmaması için tencerenin üzerine havluyla ya da tencerenin kapağıyla kapatabilirsiniz.

indeks: Ağrı, Alerji, Cilt, demir vitamini, dolaşım sistemi, Glutatyon, göz, Kalp, Kanser, Kilo verme, saç, Sindirim Sistemi, zayıflama,  Bakır,  Cilt,  Damar,  demir,  E vitamini,  Kalp,  kalsiyum,  magnezyum,  Manganez, potasyum, kalp,  Kanser, zayıflama, Diyet, Kilo verme, iştah, Gençlik, İksir, Hafıza, Besleyici,


loading…

.

Hurma Kısırlık için ilahi şifadır.

Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.

B6 Vitamini Yeni Hücre Üretir.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır

Kuru Üzüm Cinsel Sorunlara Faydalıdır.

.

.
Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com
www.enerjistmasor.com
.Bir cevap yazın