Domates Kanserden Korunmaya Yardımcıdır

Domates Kanserden Korunmaya Yardımcıdır
Kansere Karşı Domates in “kanserden korunma ve kanser hastalarında tedaviye yardımcı olması” alanında yapılan araştırmalarda, domatesin özellikle erkeklerde prostat kanseri riskini düşürdüğünün altı çiziliyor.

loading…

Kansere Karşı Domates Bu etkisi ise içeriğinde bulunan alfa-tomatin (Alpha-tomatine) adlı bileşenin prostat kanserine neden olan hücrelerin üretimini baskılamasından ileri geliyor. Yapılan çalışmalar domatesin akciğer kanseri üzerinde de buna benzer bir etkisinin olabileceğini gösteriyor. Kemiklere faydalı Domates in konusunda yapılan bilimsel araştırmalar yeni olmakla birlikte, domatesin antioksidan etkisinin ve özellikle zengin likopen içeriğinin kemik sağlığı üzerinde önemli bir etkisi olduğunu ortaya koymaktadır. Kansere Karşı Domates  menopoz sonrası dönemde bulunan kadınlar üzerinde yapılan bir araştırmaya göre bu dönemde domatesi beslenme programından çıkarmanın “oksidadif stresi” arttırdığı ve kemik dokusunda olumsuz değişimlere neden olduğu belirlenmiş.


—-

Kemiklere faydalı Domates in kemik sağlığına faydası konusunda daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmakla birlikte teorik olarak antioksidan etkisinin kemiklere de faydalı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Harika etkilere sahip domates içinde bulundurduğu vitaminler ve minarelerle tam bir besin deposudur. Kansere Karşı Domates   te bulunan a-c vitamini, potasyum, fosfor, demir, B2-B5-B6 vitamin,  ve  antioksidanlarla tam bir şifa kaynağıdır. Bu vitaminlere vücudumuzun çok fazla ihtiyacı bulunmaktadır. Ayrıca vücudumuzda bulunan toksit maddelerin atılmasında en etkili sebze konumundadır. Kansere Karşı Domates   içinde bulundurduğu follik asit, lopik asit ile  kansere doğal koruyucudur. Özellikle cilt problemleri olan insanların domatesi tüketmeleri çok faydalı olacaktır. Harika bir besin domates. Kansere Karşı Domates   te bulunan likopenin karşı koruyucu etkisi vardır ve bu sayede kardivovasküler hastalıklara karşı insanların bünyesini korumaktadır.

Domates düzenli tüketildiğinde kandaki LDL kolesterol ve trigliserid seviyelerini düşürdüğü kanıtlanmıştır.hem kabızlık hem de ishali önleyerek sağlıklı sindirim sistemine sahip olmamıza neden olmaktadır. Ayrıca vücuttaki toksinlerden arınmamıza neden olmaktadır. Kansere Karşı Domates   Bunlara ek olarak içerisindeki yüksek miktardaki lif bulunması nedeni ile kabızlık semptomlarını azaltabilmektedir. Domates bu özelliği sayesinde bağırsakları ıslak ve hareketli tutmaya yardımcı olmaktadır.  içerisinde potasyum, lif, koli ve C vitaminin olması nedeniyle dolaylı olarak kalp sağlığı bakımından ciddi anlamda yararlı katkıları bulunmaktadır. İçerisinde aynı zamanda antioksidan olması onun iyi bir kan temizleyici olması ve damarlardaki tıkanıklıklara engel olmasını sağlamıştır. Kansere Karşı Domates   Bu nedenlerden dolayı kişilerin kalplerinin bir koruyucusu olmuştur.

—-
—-

Kalp damarlarında oluşan herhangi bir tıkanıklık kalbin daha fazla çalışmasını ve bu nedenle çok daha çabuk yorulmasına neden olmaktadır. Kansere Karşı Domates   işte bu nedenle domatesin kan basıncını düşürüyor olması ve damar tıkanıklığını engellemesi nedeni ile kalp sağlığını korumaktadır. Özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmedi ve kanserden koruması sebebiyle faydaları saymakla bitmez. Ancak burada önemli bir nokta vardır. Piyasada satılan domatesler genetiği değiştirilmiş ürünler olduğu için etkileri yarardan çok zarar verici yönde olmaktadır. Kansere Karşı Domates   in günlük tüketimi yüksek tansiyon olarak bilinen hipertansiyona yakalanma riskini azaltmaktadır. Bu durum domateste etkileyici seviyede bulunan potasyum miktarından kaynaklanmaktadır. Potasyum, kan damarları ve arter gerginliği azaltması nedeni ile dolaşımını artırarak hipertansiyonu ortadan kaldırmaktadır.

—-
Kansere Karşı Domates Elimizden geldiğince doğal üretilmiş ve genetiği değiştirilmemiş domates tüketmemiz bizim için çok önemlidir. Domatesin diğer faydaları ise diyet yaparken tüketmemiz durumunda zayıflamaya yardımcı bir besindir. Lifli yapısı ile sizi tok tutmaya yardımcı olur. Ayrıca vücutta bulunan toksin maddeleri atarak kilo vermenize yardımcı olacaktır. Kansere Karşı Domates , sağlıklı dişler, saç, ve kemiklere yardım etmektedir. Domates suyu topikal uygulamada ciddi güneş yanığı tedavilerinde fayda sağlamaktadır. Domates günlük tüketimi UV kaynaklı sorunlara karşı cildi korumaktadır.   birçok cilt ürününün içinde bulunmaktadır. Buna ek olarak domates cildin temizlenmesini sağlamaktadır ve yaşlanmaya bağlı oluşan cilt sorunlarından da kişileri korumaktadır.

—-,

Kansere Karşı Domates   in diyabet hastalığına iyi geldiği Amerikan Tıp Derneği’nin yapmış olduğu araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Kan şekerini düşürmesinden dolayı kan şekerini dengelemekte ve sağlıklı bir seviyede tutmaya yardım etmektedir. Bu sağlanan yararlar neticesinde oluşabilecek diğer tüm hastalıklara karşı domates koruyucudur ve bu hastalıkların riskini en aza indirmekle yetkilidir.Domates suyunun içindeki enerji diyet esnasında sizi dinç ve dinamik kılacaktır. Domates a-c vitaminleri bakımdan zengin olması bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir. Kansere Karşı Domates   bu sayede sizi hastalıklara karşı daha dirençli hale getirecektir. Domatesin faydaları saymakla bitmez. Bol miktarda doğal domates tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Domates, patlıcangiller familyasından olup, anavatanı Güney ve Orta Amerika olan, genellikle kırmızı renkli olan meyvesi yenebilen otsu bir bitki türüdür.

Kansere Karşı Domates   10 veya 15 cm boyu olan domates odunsu bir gövdeye sahiptir. 10–25 cm uzunluğunda olan yapraklarının üzerinde 5-9 yaprakçık bulunmaktadır. Yaprakları tüylüdür. Çoğu vitamin bu meyvede bulunmaktadır ve kanseri önleyici bir yapısının olduğu bilinmektedir. Kansere Karşı Domates   bu vitamin ve önleyici mineraller domatesin kabuğunda bulunur. En büyük üretimi yapan ülkeler Çin, ABD ve Hindistandır. Domates kendisine mutfakta çok büyük bir yer bulmuştur. Birçok yemekte kullanılıyor olması bir yana yemeklere konulan salçanın temel maddesi domatestir. Kansere Karşı Domates   Sadece bununla kalmayıp ham olarak salatalarda kullanılabilen bir üründür. Buna ek olarak domates suyu da içecek olarak tüketilmesi ile de dünya üzerinde giderek yayılmaktadır.

İndeks: a vitamini, c vitamini, K vitamini,  potasyum, fosfor, demir, B2 vitamini, B5 vitamini, B6 vitamini,  Sindirim Sistemi, Hipertansiyon, Diyabet, Cilt, Kemik, Kanser,

loading…—-

Bir cevap yazın