Pyridoxine Vitamin B6 Kalbi Korur.

insan sağlığında Pyridoxine Vitamin veya B6 vitamini olarak da adlandırılan B6 vücutta depolanmayan ve suda eriyen bir vitamindir. Diyetle veya ek Pyridoxine Vitamin veya B6 vitamini vitamin olarak mutlaka alınmalıdır. Üç farklı formu vardır. Alkol, aldehit ve amin. Hayvansal ve bitkisel besinlerde düşük yoğunlukta bulunur. Eksikliğinde depresyon, kusma, anemi (kansızlık), böbrek taşları, dermatitler, uyuşukluk, bağışıklık sisteminin zayıflamasına bağlı olarak sık hastalanma görülebilir. Yeni doğanlarda Pyridoxine Vitamin veya B6 vitamini eksikliğine bağlı olarak aşırı sinirlilik, huysuzluk; bazende kasılma nöbetleri görülebilir.

insan sağlığında Pyridoxine Vitamin veya B6 vitamini Yararları Vücutta diğer birçok vitaminden daha fazla hayati fonksiyonları destekleyici rol oynar. Karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmasında yer alır. Hormonlar, kırmızı kan Kealbkücreleri, sinir hücreleri ve enzimlerin oluşumunda rol oynarlar. Ayrıca insan sağlığında Pyridoxine Vitamin veya B6 vitamini iştahımızı, ağrıya karşı duyarlılığımızı, uyku düzenimizi, ruh durumumuzu etkileyen serotonin adlı maddenin yapımında da etkili olmaktadır. insan sağlığında Pyridoxine Vitamin veya B6 vitamini bağışıklık sistemini güçlendirir, kolesterol birikimine engel olarak kalbi korur, böbrek taşı oluşumunu engeller. karpal tunel sendromu, adet öncesi gerginlik sendromu, artritler, alerjiler, geceleri oluşan bacak kramplarının tedavisinde de kullanılır. insan sağlığında Pyridoxine Vitamin veya B6 vitamini birçok enzimin oluşumuna katılır. Örneğin, demirin hemoglobin yapısına katılmasını sağlayan enzimlerin içinde de Pyridoxine Vitamin veya B6 vitamini bulunurlar. Ensefalopati ve polinevrit gibi nörolojik hastalıkların tedavisinde B6 vitamini etken madde olarak kullanılır. insan sağlığında Pyridoxine Vitamin veya B6 vitamini Hangi besinlerde bulunur? Başlıca Vitamin B6 kaynakları arasında muz, avakado, tavuk eti, patates, ıspanak, bezelye, bira mayası, havuç, yumurta, balık ve bütün hububatlar gelmektedir. insan sağlığında Pyridoxine Vitamin veya B6 vitamini Tavuk, balık, ıspanak, patates, muz, kepekli ekmek, kuruyemiş diğer önemli kaynaklarıdır.

insan sağlığında Pyridoxine Vitamin veya B6 vitamini Eksikliği nelere yol açar? insan sağlığında Pyridoxine Vitamin veya B6 vitamini eksikliği son derece enderdir. Bu durumda deri, sindirim sistemi ve sinir sistemi rahatsızlıkları ortaya çıkar. Dudak ve dil çatlaması, egzama gibi fiziksel belirtiler görülür. insan sağlığında Pyridoxine Vitamin veya B6 vitamini eksikliğinde ani uykusuzluk ve santral sinir sisteminin çalışmasında bozukluklar oluşmaktadır.

.

Hurma Kısırlık için ilahi şifadır.

Kış Aylarında Eskimo Masajı Strese Faydalıdır.


.
.

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor

Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.


.

loading…

.

Anne Sütü Gözde Kaşıntı, Nezle, Kızarıklığa Faydalıdır.

Hurma Gözleri Kuvvetlendirir.


.

.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır

Ceviz Kabuğu Suyu Diş Tartarlarına Karşı Faydalıdır.

Zemzem Suyu Gençleştirir


.


.

Karpuz Gece Körlüğü Riskini Azaltır

Hurma, iktidarsızlığa iyi Geliyor


.
.

.

Kırmızı Pancar Mide Bulantısını Giderir.


.
.
Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com

www.enerjistmasor.com

.
Bir cevap yazın