Yumurta Beyin Sağlığını Korur

Yumurta Beyin Sağlığını Korur.
İnsanlarda beyin Sağlığına faydalı Yumurtada ‘kolin’ adı verilen bir besin türü vardır ve bu besin türü özellikle belleği geliştirme noktasında çok fazla katkı sağlamaktadır. Ayrıca fetesün adındaki madde özellikle bebekler için önemlidir. Hamilelik döneminde tüketilen yumurta çocuğun sağlıklı beyin yapısı için önemlidir.Bir yumurta beyin sağlığı için önemli olan günlük kolin ihtiyacının% 28’ini karşılayabilir, özellikle hamile kadınlarda…

İlerleyen yaşla birlikte artan unutkanlık şikayetlerini bazen yoğun iş temposuna bazen de hayatın rutin akışına bağlanarak dikkate alınmıyabiliyor. Fakat beyin sağlığının korunması insanın sağlıklı yaşam için en önemli konuların başında geldiği için, unutkanlık şikayetlerinin ciddiye alınarak insanın sağlıklı yaşam için uzman kontrolünde gerekli tedbirlerin alınması gerekiyor. Unutkanlık her yaşta yaşanabilir ve Hayat boyu karşılaşılan zihinsel ve psikolojik sorunlar insan beyin sağlığını tehdit eden etkenler sonucu ortaya çıkmaktadır. insanın sağlıklı yaşam için görülme sıklığı gün geçtikçe artmaktadır. Beyin fonksiyonlarının beklenen performansı verememesi kişiden kişiye değişiklik göstermekle berabert Unutkanlık, her yaşta en sık rastlanan bilişsel yakınma olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsan bedensel veya ruhsal bir şikayeti olduğunda bu durumun başlangıcını, yerini, şiddetini, bedeninde yarattığı değişimleri ve daha birçok özelliğini çok detaylı bir şekilde doktora anlatabilmektedir. Fakat unutkanlık yakınması olan kişinin durumunu anlatması kolay değildir. Çoğu kez sinsice başlayan unutkanlığın kişide ve çevresinde yarattığı etkileri insanın sağlıklı yaşam için yaşamın doğal seyrinden ayırt etmek güçtür. Her gün, herkes unutkanlık yaşayabilir fakat bu unutkanlıklar hangi noktadan sonra tıbbi bir anlam taşır sorusuna yanıt vermek zordur. Beynin doğal bir işlevi olan unutkanlık çoğu vakit bir hastalık habercisi değildir. Bu nedenle unutkanlık şikayetlerinin uzman kişiler tarafından doğru değerlendirilmesi çok önemlidir.

Beynin Zihinsel kapasiteniz ölçülebiliyor. Zihinsel kapasitenin durumu beynin birtakım zihinsel testler aracılığıyla ölçülebilmektedir. Bu testlerde dikkat edilmesi gereken nokta kişilerin kültür, dil ve eğitiminden etkilenmeden, herkese uygulanabilir testlerin tercih edilmesidir. Uygulanacak testlerin vakit içinde ortaya çıkan değişikliklere duyarlı olması da önem taşımaktadır. Dijital ortamda değerlendirme sağlayan en duyarlı testlerden biri de “Cambridge Cognition” CANTAB testidir. Elde edilen veriler kişinin zihinsel kapasitesinin EKG’si veya tansiyon değeri olarak tanımlanabilmektedir. Unutkanlığınızı kontrol altına alabilirsiniz. Zihinsel kapasitenin ölçülmesi, beyin sağlığı ile ilgili sorunları erken dönemde saptayıp tedavi etmenin dışında Çevresel ve biyolojik etkilerin vakit içinde beyin sağlığı üzerinde ortaya çıkardığı etkilerin anlaşılmasını Beyin sağlığını arttıracak girişimlerin belirlenebilmesini Etkin ve güvenli ilaç tedavilerinin yapılabilmesini Hastalık anlamı taşımayan belirtileri saptayarak gereksiz kaygının da ortadan kaldırılmasını sağlayabilmektedir. Duygularınızı ve hatıralarınızı unutmadan keyifli bir yaşam sürmek için Hipertansiyon, diyabet, kolesterol, yanlış diyet, obezite ve hareketsiz yaşam gibi kalp ve damar sağlığını tehdit eden riskler, beyin sağlığını da yakından ilgilendirmektedir. Hayatındaki bu yanlışları düzeltmeyen bireyleri ileriki dönemlerde inme ve bunama riskinin beklediği unutulmamalıdır. Düşünceler, öğrenilenler, duygular ve hatıraların unutulmadığı keyifli bir yaşam sürmek için beyin sağlığı ihmal edilmemelidir. İlerleyen yaşlarda kişiye eşlik edecek sağlıklı bir beyin için beyin check-up’ı büyük önem taşımaktadır. Bu sayede hem beyin sağlığı kontrol edilmekte hem de korunup geliştirilebilmektedir.

Beyin sağlığınızı korumak için bunlara dikkat edin Sigarayı bırakmak, alkol tüketimini azaltmak Düzenli fiziksel aktivite yapmak Kan basıncı, kalp ritmi, kan şekeri ve kolesterol kontrolü ile bunların tıbbi kılavuzlara göre hayat boyu tedavilerini sürdürmek Beyin sağlığını destekleyecek beslenme tarzı, Akdeniz diyeti uygulamak İdeal kiloyu korumak Sağlıklı bir uyku düzeni sağlamak Stres ve depresyonu kontrol altında tutmak Bazı genetik özelliklere dikkat etmek beyin sağlığı için önemlidir. Huzurlu bir yaşam düşüncesi ile aktif hayattan uzaklaşmayın Beyin sessizlik ve sakinlikten hoşlanan bir organ değildir. Güzel bir emeklilik çoğunlukla torunlarla vakit geçirmek, televizyon karşısında sevilen dizileri seyretmek, şehir hayatından uzaklaşmak gibi sessiz sakin yaşama geçiş kapısının aralandığı bir hayat evresi olarak algılanmaktadır. Fakat bu isteklere rağmen beyin sağlığı için fiziksel ve zihinsel aktivitelerden uzak durulmamalıdır. Uğraşlara vakit ayrılan, yeni şeyler öğrenilen, yeni beceriler kazanılan, yeni yerler görülen, yeni insanlarla tanışılan ve yeni bağların kurulduğu aktif bir hayatın seçilmesi gerekmektedir. Bu tür bir hayat tarzı bellek, düşünce ve hayal dünyasının sağlıklı olarak devam ettirilmesini sağlamaktadır. İnsanlerde beyin Sağlığına faydalı olarak etkili Göz Sağlığın önemli Katarakt daha çok yaşlanmaya bağlı olarak vakit la ortaya çıkan bir göz hastalığıdır. Doğal tavuk yumurta ve Ispanak, brokoli gibi sebzeler de içerdikleri besinler yardımıyla katarakt hastalığı ile mücadele için önemli rol oynarlar. Ama Doğal tavuk yumurta nın da katarak hastalığına yakalanma riskini azalttığını biliyor muydunuz? Doğal tavuk yumurta nın içerdiği besin kaynakları da katarakt hastalığına yakalanma riskini azaltmaktadır. Bunun yanında gözleri zararlı UV ışınlarına karşı korumada yardımcı olur. Ayrıca yaşlanmaya bağlı retine ve lens dejenerasyonuna karşı etikilidir, koruyucu özelliği vardır. Çocukluktan itibaren düzenli olarak Doğal tavuk yumurta tüketen kişiler antioksidan özelliğine sahip Doğal tavuk yumurta sayesinde ilerde yakalanmaları muhtemel hastalıklardan kendilerini korumuş olacaklar.

İndeks: Yumurta, Görme, Protein, Kolestrol, Hücre zarı, omega 3, D Vitamini, B2 vitamini,  B7 vitamini, B12 vitamini, folik asit, kolin,  amino asit, anjiyotensin, peptit, Zeaxanthin, Lutein, anti-oksidan, Göz,  A vitamini, D vitamini, B1 vitamini, B6 vitamini, E vitamini,  K vitamini, Katarakt, 

loading…

.

Hurma Kısırlık için ilahi şifadır.

Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.

B6 Vitamini Yeni Hücre Üretir.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır

Kuru Üzüm Cinsel Sorunlara Faydalıdır.

.

.
Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com
www.enerjistmasor.com
.Bir cevap yazın