Yumurta Yararlı Kolesterolü Arttırır

Yumurta Yararlı Kolesterolü Arttırır.
Yapılan bazı bilimsel araştırmalar yumurtanın iyi kolesterolü arttırdığını ortaya koymuştur. Düzenli iyi kolesterolü insanda artıran yumurta tüketimi iyi kolestrol seviyesini yükseltebilir. Kötü Kolesterol Hakkında Bazı çalışmalar özellikle 1990 yılında yapılanlar iyi kolesterolü insanda artıran yumurta sarısının kolesterolü yükselttiği yönünde idi. Ama bazı sağlık uzmanları bunu doğru olmadığını tam tersi iyi kolesterolü insanda artıran yumurta sarısının kalp sağlığını olumlu yönde etkilediğini savunmaktalar.

Aynı uzmanlar, doymuş ve trans yağların kalp sağlığı açısından önemli olduğunu söylemekteler. Bunun yanında kalp sağlığı için faydalı olan protein in iyi kolesterolü insanda artıran yumurtada fazlasıyla olduğunu belirtmekteler. iyi kolesterolü insanda artıran yumurtası beyazı cilde sürülüp, kuruyana kadar bekletildikten sonra ılık suyla yıkanırsa cilde faydalı olabilir. iyi kolesterolü insanda artıran yumurtası proteini cildin elastikiyetinin korunmasında yardımcı olur. Omega 3 eksikliğine sebep olur. Yumurta cilt kuruluğu faydalı ve cilt için de çok önemli bir gıda ve önemli faydaları bulunur. insan Sağlığında iyi kolesterolü insanda artıran yumurta Kolesterol düzeyleriniz kalp ve damar sağlığınızın önemli bir göstergesidir. İnsan Sağlığında Artık herkesin ‘iyi’ kolesterol olarak da tanıdığı HDL kolesterol ne kadar yüksekse o kadar iyidir denebilir. Buna karşılık iyi kolesterolü insanda artıran yumurtanın ‘kötü’ kolesterol olarak bilinen LDL kolesterolü de düşürmek yararlıdır. Özetle iyi kolesterolü insanda artıran yumurta LDL kolesterolün düşürülmesi ve HDL kolesterolün yükseltilmesi kalp hastalığı riskinizi azaltmanın mükemmel bir yoludur. iyi kolesterolü insanda artıran yumurta içinde HDL kolesterolü anlamak. İnsan Sağlığında Kolesterol bütün hücrelerimizde bulunan yağlı bir maddedir. iyi kolesterolü insanda artıran yumurta vücudun hücrelerinin yapımına yardımcı olmak ve cinsiyet hormonlarının üretiminde rol oynamak gibi birçok fonksiyonu vardır. İnsan Sağlığında LDL veya “kötü” kolesterol bütün vücutta kolesterolü taşır ve onu farklı organlara ve dokulara bırakır. Eğer vücudunuzda gereğinden fazla kolesterol varsa bunun fazlası kanda dolaşmaya devam eder. iyi kolesterolü insanda artıran yumurta Zaman içinde, dolaşımdaki LDL kolesterol küçük ve yoğun parçacıklara dönüşür.

Bu parçacıklar kan damarı duvarlarında birikir. iyi kolesterolü insanda artıran yumurta Damar duvarlarındaki LDL kolesterol birikintilerine plaklar adı verilir ve bunlar bulundukları yerde iltihap (yangı) kanama ve kireçlenmeye yol açabilirler. İnsan Sağlığında Sonunda plaklar kan damarının içindeki boşluğu doldurmaya başlar ve kan akımına engel olurlar ve Bu durum kalpteki koroner arterlerde olursa koroner arter hastalığı gelişir. iyi kolesterolü insanda artıran yumurta İşte bu nedenledir ki LDL kolesterol “kötü” kolesterol olarak anılır.İnsan Sağlığında HDL veya “iyi” kolesterol fazla kolesterolü kandan toplayarak karaciğere götüren “kolestrol çöpçüleridir”. iyi kolesterolü insanda artıran yumurta Kanınızdaki HDL düzeyi ne kadar yüksekse kalp damar hastalığı riskiniz o kadar az olacaktır. İnsan Sağlığında Ayrıca HDL’nin kalp ve kan damarları üzerinde antioksidan, iltihap önleyici ve pıhtılaşmaya karşı etkiler gibi başka koruyucu etkileri olabilir. İnsan Sağlığında Yaşam tarzınızı değiştirin. iyi kolesterolü insanda artıran yumurta Genetik yapı olarak düşük veya yüksek HDL olabilmesine rağmen, yaşam tarzınız HDL kolesterolünüz üzerinde en büyük etkiye sahip değiştirilebilen faktördür. İnsan Sağlığında Günlük alışkanlıklarınızdaki küçük değişiklikler bile HDL hedefine varmanızda yardımcı olabilir. Sigara içmeyin ve Sigara HDL kolesterolü düşürür ve kanın pıhtılaşma eğilimini artırır.

İndeks: Yumurta, Görme, Protein, Kolestrol, Hücre zarı, omega 3, D Vitamini, B2 vitamini,  B7 vitamini, B12 vitamini, folik asit, kolin,  amino asit, anjiyotensin, peptit, Zeaxanthin, Lutein, anti-oksidan, Göz,  A vitamini, D vitamini, B1 vitamini, B6 vitamini, E vitamini,  K vitamini, Katarakt, 


loading…

.

Hurma Kısırlık için ilahi şifadır.

Beyaz Dutun Saç Sağlığına Muhteşem Faydalıdır.

B6 Vitamini Yeni Hücre Üretir.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır

Kuru Üzüm Cinsel Sorunlara Faydalıdır.

.

.
Bilgi kaynaklarımız:
www.google.com
www.faydaliyasam.com
www.naturlebens.com
www.humancurative.com
www.bitkiveinsan.com
www.enerjistmasor.com
.Bir cevap yazın