Limon suyu idrar Yolu Enfeksiyonlarında Faydalıdır

Limon suyu idrar Yolu Enfeksiyonlarında Faydalıdır.
Sitrik asit açısından tabiatta değerli Limon suyu İdrar Yolu Enfeksiyonlarında Faydalıdır. Limon denince aklımıza İnsanların vucud sağlıklarında ilk olarak yüksek C vitamini içeriği geliyor. Kuvvetli antioksidan etkisi nedeniyle İnsanların vucud sağlıklarında protein, lipit ve hücre hasarını önleyici etkileri bulunan C vitamini, kolajen oluşumu üzerindeki etkisi nedeniyle İnsanların vucud sağlıklarında eklem hasarlarında faydalı olabiliyor. Ancak limonda diğer vitaminlerin (A, B1, B2, B3, B6, folik asit) oranı düşük. İnsanların vucud sağlıklarında Sitrik asit limon suyunun diğer önemli bir bileşeni bir bardak limon suyunda 6-7 gram civarında bulunuyor.
********
Bu madde bilhassa İnsanların vucud sağlıklarında hipositratüri hastalarında böbrek taşı tedavisinde faydalıdır. Sitrik asit açısından tabiatta değerli Sitrik asit açısından tabiatta değerli Limon suyu gibi sitrik asit bakımından zengin içeceklerin içilmesiyle artan idrar hacmine bağlı olarak kalsiyum ve diğer kristallerin doygunluğu azalarak idrarla sitrat atılımı artıyor. Bu şekilde böbreklerde kristallenme ve dolayısıyla böbrek kumu ya da taşı oluşumu önlenmesinde yararlı oluyor.

Ayrıca İnsanların vucud sağlıklarında limon suyundaki sitrik asit kendini yorgun hisseden kişilerde halsizliğin giderilmesinde yardımcı oluyor. İnsanların sağlıklarında Sitrik asit açısından tabiatta değerli Sitrik asit açısından tabiatta değerli Limon suyu gibi sitrik asit bakımından zengin içecekler böbrek kumu veya böbrek taşı oluşumunun önlenmesin faydalıdır. İnsanların vucud sağlıklarında Bilim adamları idrar yolu enfeksiyonlarına karşı en etkili koruyucunun limon olduğunu öneriyor. Araştırmalarda Bilim adamları 100 kız çocuğundan 7’sinde sistit görülebileceğini belirterek, ”Sistit böbrek yetmezliğine bile neden olabiliyor” dedi.

Ancak İnsanların vucud sağlıklarında kansere karşı korunmak için bazı kişilerin söylediği gibi limonu ya da portakalı kabuğuyla yemeğe kalkmayın sakın! İyi bir limonata hazırlanırken sadece Sitrik asit açısından tabiatta değerli Limon suyu sıkılmaz, kabuğundan da bir miktar içerisine rendelenerek güzel bir aroma sağlanır. Bu suretle limonatanın içerisine bir miktar naringin ve kabuklarındaki cepler içerisinde bulunan uçucu yağı da katılmış oluyor. Tabii limon suyundaki yüksek C vitamini içeriği de kanserlerden korunmada katkı sağlıyor. Yüksek ateşli çocuklara tanı konulurken bazen idrar yolu iltihabının akla gelmediğini kaydeden Bilim adamları, yüksek ateşli çocuklarda çiş kaçırma, idrar yaparken yanma şikayeti olmadan da böbrek iltihabı olabileceği olasılığının teşhiste unutulmamasını istedi. Kızlarda idrar yolu enfeksiyonunun hiçbir şikayet olmadan okul taramalarında ortaya çıkabildiğini Bilim adamları söylemektedir. ” İnsanların vucud sağlıklarında Yaptığımız bilimsel çalışmalarda, Türkiye’de çocukluk çağında kronik böbrek yetmezliğinin ve dolayısıyla diyaliz hastası olmanın en sık nedeninin tekrarlayan böbrek iltihabı olduğu ortaya çıktı.

Ağız sağlığında Parlak dişler Sitrik asit açısından tabiatta değerli Limon suyu hem diş etlerinizi kuvvetlendirir, hem dişlerinizi beyazlatır. Bir başka formül de kişinin haftada bir veya iki kere uygulanabilecek bir karışım ise bir parça karbonatın üzerine limonu sıkın ve diş fırçasıyla dişlerinizi ovun, ne kadar işe yaradığını göreceksin. Limon İnsanların vucud sağlıklarında gıda zehirlenmelerini önler, bununla birlikte biraz nane ile kaynattığınız limonu içerseniz mide bulantınızın çok kısa sürede geçmesi sizi rahatlatmasını yaşayacaksınız. Bu karışım, eğer kusmanız varsa bunu da keser ve safrayı geçirir. Böbrek tıkanıklığını geçirir, Limon, İnsanların vucud sağlıklarında böbrek tıkanıklıklarının geçmesine, böbrek ve mesanedeki taşların düşmesine yardımcı olduğu gibi karaciğer rahatsızlıklarında da limon suyundan istifade edebilirsiniz. Önemli bir mutfak sırrı Pişireceğiniz tavuk yemeklerini kısık ateşte ve ince dilimlenmiş bir limonun tamamını yemeğin içine katarak yaptığınızda yemeğin lezzetinin bir kat daha arttığını göreceksiniz. Yüz sağlığında sivilceleri kurutup cildi güzelleştirdiğini de sağlığımız açısından eklemek gerekir.

indeks:  Sitrik asit, Limon suyu, idrar Yolu, flavonoitler, flavanon, flavonol, flavon grubu, A, B1, B2, B3, B6, folik asit, zeytinyağı,  gülsuyu,

.

Pancar, Kereviz ve Havuç Suyu iksiri Kanser Hücrelerini Öldürür.

Hurma Kısırlık için ilahi şifadır.

Ceviz Kabuğu Suyu Diş Tartarlarına Karşı Faydalıdır.

Parmak basınç masacı Akupunktur Ağrılara Faydalıdır

Keten Beyaz Bijou Perdeler Ferahlıktır.

.

Bilgi Kaynaklarımız:

www.naturlebens.com

www.bitkiveinsan.com
www.faydaliyasam.com

www.enerjistmasor.com
www.google.com

UYARI:
Hastaliklari teşhis, tedavi etmek 1219 sayılı Tababet Kanunu’na göre sadece hekimlerimizin görevidir. Bu web sitesinde yer alan bilgiler sağlıklı ve faydali yaşama hakkında tavsiye niteliğinde olup paylaşımlar ve konularımız tavsiye ettiğimiz ürünlerimiz ilaç değil, faydali yaşama besin destek ürünleridir. Tedavi veya doktor tedavisi yerine geçmez. Paylaşılan metinlerde ve Kürlerin içerisinde geçen bitkilerin kullanımından önce, adı geçen bitkilere alerjiniz olup olmadığını kontrol ettirdikten sonra kullanmanız tavsiye olunur. Hayata sağlıklı, afiyet içinde, faydali yaşamanız dileklerimizle.

Bir cevap yazın