Limon Sağlığa Faydalıdır.

 Limonun Muhteşem Faydası

Limonları dikey kesin, sonrasında arasını açarak doğal tuz koyun ve yatak odanızda baş ucunuzda bekletin bu yöntem hayatınızı değiştirecek. Limon kısa sürede tuz ile etkileşime giriyor ve ortam havasında  süper ferahlık sağlıyor. Böylece Limon ruh halinizi yükseltiyor ve psikolojik depresyon ve anksiyete bozukluğun da  ve tedavisinde önerilir.
********
Limonun arasını keserek açın, Varsa kaya tuzunu içerisine serpin ve ister cam kavanoz içerisinde ister olduğu gibi odanızın bir köşesinde bekletin.

★ Evinizde odanızın görünümünü güzelleştirir, En doğal hava spreyi olarak havasını daha taze hissedeceksiniz.
★ Bronşit ve astımı tedavi eder ve daha iyi nefes almanıza yardımcı olacaktır.  Ayrıca  kişi sağlığında zihni dinlendirir ve iyi hissettirir.
★ Bir önceki günün negatif izini siler ve yorgunluğu giderir, Böylece sabah dinç uyanmanızı sağlar.
★ Vucudunuzda ve ruhunuzda gün boyunca enerjiniz dolar, sonuçları yakında göreceksiniz.
★ Özellikle mutfaktaki kötü kokuları giderir ve havadaki mikropları öldürmek için faydalıdır.

Limon ve Tuz Sağlığa Faydalıdır.

Citrus, limon; yıl boyunca büyümeyi sürdüren, kışın yapraklarını dökmeyen küçük bir ağaç türü olarak bu ağacın meyvesidir. Limonun anavatanı kesin olarak  neresi olduğu bilinmemektedir. Ilıman iklime sahip bütün memleketlerde farklı kültür şekilleri yetiştirilen yaprak dökmeyen, uçucu yağ taşıyan bu küçük ağaçların meyveleri Türkiye’de sağlıklı yaşam için faydalarından dolayı çok sevilir.  Akdeniz ve Ege  gibi bölgelerde neredeyse her evin bahçesinde limon ağacı bulunur. Meyve öncelikle suyu için kullanılır, limonun eti ve kabuğu Aşçılık ve fırında pişirmede kullanılır. Limon suyu yaklaşık % 5 asittir ve pH değeri 2 ile 3 arasındadır. Limondan kolaylıkla elde edilebilen asit bilimsel eğitim deneylerinde kullanılır.

Limon bitkisi, ekşi portakal bilinen Citrus aurantium ile ağaç kavunu bilinen citrus medica’nın çaprazlanması doğal hibrit olarak kabul edilen türdür. İlk olarak yetiştirilmeye başlanan yerlerin Güney Hindistan,Burma ve Çin olduğu tahmin edilmektedir. Milattan sonra 1.yüzyılda Roma İmparatorluğu döneminde Güney İtalya’ya ulaşan ilk limon meyvelerinin ardından; sonrasında Milattan sonra 7.yy’da Limonun Irak ve Ortadoğu’da tarımı yapılır hale gelmiştir. Milattan sonra 11. ve 16.yy arasındaki dönemde ise Avrupa’ya kadar sokulan limonun neredeyse tüm Akdeniz havzasında yetiştirilir hale gelmiştir.1493’de Kristof Kolomb Amerika’yı fethedince sonra pek çok narenciye türü gibi limonda bu kıtaya getirilmiş ve ABD’de başta Kaliforniya ve Florida eyaletlerinde Amerika kıtasının çoğunda yetiştirilir hale gelmiştir. 1797’de James Lind’in, denizcilerin iskorbüt hastalığına karşı korunması için ve tedavisi için C vitamini de içeren limon suyunun yemeklere katılmasının faydalı olacağı sonucuna ulaşmıştır.  Limon kelimesinin ise eski tarihlerde ortadoğu kökenli olduğu zannedilmektedir.

Bu nedenle düşük değerde pH ve ekşi tada sahiptirler. Faydalı C Vitamini (asorbik asit) içerirler.Bunlar insan sağlığı için faydalıdır ve  gereklidirler. 100 miliLitre limon suyunun yaklaşık olarak insana 50 miligram C Vitamini (tavsiye edilen günlük değerin % 55’i) ve 5 gram sitrik asit içerirler. Limonlar yağ ve esans özünü çıkartmak için farklı işleme tabi tutulabilirler.

.

Amazing benefits of salt and lemon

Citrus, lemon; continue to grow throughout the year, as the fruit of this tree is a small tree Evergreen their leaves in winter. It is not known where exactly was the motherland of lemons. In addition, an amount is used in pickled meat before it is cooked in the lemon juice. Some of the people likes to eat the fruit of the lemon. Citric acid and sugar,

Erstaunliche Vorteile von Salz und Zitrone

 Zitrone und alle Zitrusfrüchte enthalten unterschiedliche Mengen der Chemikalie. Diese werden im Allgemeinen als vorteilhaft für die Gesundheit. Terpene (Kohlenwasserstoff), auch bekannt als Chemische D-limone enthalten.Соли и лимона великолепных преимуществ

فوائد مذهلة من الملح و الليمون
惊人的好处盐和柠檬

Avantages étonnants de sel et de citronLe jus de citron est d’environ 5% est acide et la valeur du pH est compris entre 2 et 3. Scientifique de formation de l’acide qui peut être facilement obtenu à partir de l’citrons utilisés dans les expériences.  Chaque jour, le jus de citron empêche les infections respiratoires. Citrons et Limes sont déjà présentés comme de la limonade ou comme garniture dans les boissons, le thé glacé ou de boissons gazeuses à l’intérieur ou sur le bord du verre dans la forme d’une tranche est utilisée.

******

Bir cevap yazın

Paylaş
Paylaş